Projektori za Logana

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Kao raniji korisnik ksenona, smatram se kompetentnim da kazem koju rec.

1. Ksenoni zaista odlicno osvetljavaju put. Oko toga nema diskusije.

Ali:

2. Svaka ugradnja ksenona u H4 far je karabudzenje, bilo sa projektorima, bilo putem made in PRC farova (koji verovatno nisu ni homologovani), bilo obicnim ksenon kitovima. Zakon je sto se ovog tice jasan-moze ali ako je atestirano (a nije).
3. Svako igranje sa ksenonima je skupo. Narocito ako se menja far ili stavlja projektor.
4. Kada crkne, zamena sijalice ili balasta kosta skoro kao sam set, a obicno je tesko naci isti takav set.
5. Karabudzeni ksenoni manje ili vise rasipaju svetlo gde ne treba. Za projektore je malo drugacija situacija, kao i cena, ali dok ne vidim-skeptican sam.
6. Ksenoni ne vole pali-gasi sistem kao ni ablendovanje (ukoliko je posebna sijalica za duga svetla, odnosno ako je ista sijalica za kratka i duga svetla ali ne radi).
7. Trajnost-znak pitanja. Meni je leva sijalica (ili balast) crkao posle nekih godinu i po, taman po isteku garancije. Obicne kvalitetne sijalice bi trebale da izdrze toliko (npr. Osram UltraLife (ranije Light@Day) daje cak garanciju 3 godine).

Posle gorepomenutog crkavanja sam povadio instalaciju i vratio H4 sijalice.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

I ja kao bivši korisnik ksenona i to u dva auta oću nešto da kažem za drugi dnevnik. Vezaću se za Kekinu numeraciju. Elem,

1. Potpisujem
2. Stoji, ali postoje ozbiljni kompleti. Puno posla, puno para itd al ko vole nek izvole
3. Jeste skupo al je srcu blisko.
4. Treba mudro planirati, iskreno, ako želiš bilo šta trajno da ugradiš u auto, moraš nabaviti ne u duplikatu ili trplikatu već u onoj količini koju bi vozilo pojelo u servisu kroz vek eksploatacije kod sebe kao vlasnika. Ako si ugradio te projektore moraš biti svestan da ukoliko se jedan far razbije il si kupio u rezervu pa ćeš "proizvesti novi far il ćeš menjati oba pa sad dal novi projektori dal nazad na H4 ko što sam ja uradio.
5. Apsolutna istina. Naročito kad se isprljaju "stakla" farova. Uređaj za pranje je zaista neophodan i razlog iz kog sam se vratio na H4.
6. Životni vek ksenonske sijalice je i izražen brojem pokretnja tj ciklusa. Koiko dugo su ostale upaljene po pokretanju je daleko manje bitno za njihov životni vek. Sijalice sa jednim pokretnim izvorom donekle rešavaju taj problem al je ablendovanje nekako lako retardirano, usporeno, bar ti i bar na Loganu. Na jugu sam imao sa dva izvora neke ljute kineze i maksimalno sam se trudio da ne ablendujem ali to nije imalo nikakvog uticaja jer su mi kratka svetla promenila boju desno u rozikastu a levo u zelenkastu što je izgledalo blago rečeno debilno naročito u preklopu dva zraka.
7. Na Loganu set od 250e (2006-e) leva sijalica riknula 2009-e, nisam imao zamenu a zbog neodložnog puta vratio se na H4 "privremeno" i nikad se nisam vratio.

Ljota

Hvala, ja posle navedenog farove ne diram!  :zima:

staracstol

Mislim da se nismo razumeli, sam projekat podržavam, samo treba biti svestan da je to velik projekat. Ja nisam odustao, samo trenutno imam neke druge prioritete.

Keka

Takodje podrzavam ali navijam da sve bude lege artis kao npr. sa ugradnjom plina.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Baš tako, il radi do kraja il nemoj ni počinjati. Pozdravaljam sve napore i pokušaje (i sam sam ih činio) ali polu rešenje nije rešenje. Takođe postoje i halogeni projektori koji otklanjaju probleme sa auto nivelacijom i pranjem "stakla" fara.

Dachaa

Procitao sam i Kekin i Starcstol-ov post i to po 2 puta.Sve sto ste napisali ste apsolutno u pravu,sve je ovo velika i skupa igranka al sto rece stracstol ipak je srcu blisko.Pranje fara jeste problem pogotovo u ovim zimskim uslovima kada se neprestano prlja,ali ipak necu da odustanem nesto cu da uradim ili ovi projektori ili oni ili neki drugi farovi koji u sebi imaju projektore.Pa sta mi Bog da   :ziveli:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Loganovac

Sad lova nije problem, a? A kukaš za zadnji branik od 7000 dinži?  :cekicem:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

Ja sam razmišljao o sistemu za pranje i ovo su moji zaključci. Sistem se nemože nakarabudžiti već jako dobro promisliti i kvalitetno odraditi. Gledao sam sistem od Audi 90 kupe

sa pumpom, crevima i posudom. Prednost ovog sistema je što ne traži mesto ispod oplate branika za oskačući mehanizam ko ovi noviji.

Prefarbavanje u boju vozila je obavezno da bi se ispeglala razlika između plastike branika i plastike tog dela jer Kustu zazivaju. Naravno potrebno je napraviti adapter ploču koju bi ručno oblikovao od raznih materijala i gita za model pa preko gipsanog kalupa izlio od armirane smole ili one plastike što zubari liju proteze. Međutim, sistem automatske nivelacije snopa je kamen spoticanja.

maestral5747

Ne znam baš da je skupo mijenjati xenon sijalice, em što duže traju, em ih nabaviš sa ebaya za 15$ par. Kineske naravno.
Drugo, blendanje kod bixenon projektora je daleko brže i efektnije nego kod običnih halogenki

staracstol

@maestral: Aj mani tu pricu. Kako su hid (xenon) sijalice brze na ablendovanju kad im treba i do 3 sec da razviju puno svetlo? Procitaj prethodne postove i informisi se. Te kineske sijaju svugde osim gde treba a moja, i kekina verujem, prica se zasniva na tome da ne zelis da budes "onaj koji zaslepljuje ljude po putu u ime tjuninga". Pricamo o sistemu koji bi bio na nivou fabricki ugradjenog. Nismo se mi vratili na H4 nizboceg drugog do cinjenice da nismo sami na putu i da ne zelimo da brljavimo po putu. Cinjenica da hid sijalice daju vise svetla je potpuno beznacajna ako taj snop nije pravilnog oblika.

Dachaa

#26
Citat: Loganovac poslato 28.01.2012. - 19:10
Sad lova nije problem, a? A kukaš za zadnji branik od 7000 dinži?  :cekicem:

Ma ne kukam nego mi je krivo da dajem 7000 dindzi za branik koji je naprso tudjom krivicom(al sta cu desava se),a ovo je nesto potpuno drugo.Bar iz moje perspektive  :wave:

Edit:Ovo je divota  :cool:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Keka

Zaboravio sam da navedem, po zakonu ksenoni moraju da imaju pranje farova i automatsku nivelaciju.

Od toga Dacia ima-nista.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


cmiro

Ove prskalice slicne su kao na VW posto ja imam xenone i trebalo bi da ugradim te prskalice.. jel zna neko gde mogu da se uzmu ???? i koliko para ?

lovac

Ljudi - objasnite nama običnim smrtnicima kakva je prednost tih projektora, u odnosu na obične H4 sijalice - posebno kada se po ce dan drže upaljeni (inače ode 30 E, ako te panduri snime).

Ja zapravo i ne znam šta se krije iz tih sočiva - kakve su to specijalne sijalice?