Sandero 3, razni manje potrebni dodaci

prethodna tema - sledeća tema

rubiroza

#15
Savršeno. Koliko često mora da se puni baterija?

maestral5747

#16
Citat: Fottach poslato 28.06.2022. - 20:56
Ja sam rasvjetu u pretincu za rukavice riješio s ovim https://www.aliexpress.com/item/1005003938223823.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802KzxGp9
Svjetiljka se ouni preko USB-a, pali se kad se od nje odmakne magnet, tako da sam svjetiljku nalijepio na desni unutrašnji rub pretinca a magnetić na poklopac. Radi besprijekorno.

Izvrsno. Bitno je da se gasi na magnet također jer bi to zaboravio

Editirao jer sam vidio u opisu na Aliju. Naručujem iz ovih stopa. A možda stavim i na rub poklopca gepeka da svjetli odozgo kad se otvori

szs

Citat: Fottach poslato 28.06.2022. - 20:56
pali se kad se od nje odmakne magnet, tako da sam svjetiljku nalijepio na desni unutrašnji rub pretinca a magnetić na poklopac.
A gasi kada pridje magnet  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

maestral5747

#18
evo naručio jedan par sa linka i još jedno obično na dodir, to ću staviti u središnju konzolu u scenicu, tamo mi je prestalo raditi, nije do sijalice, mrzi me sve raskopavati i istraživati
https://www.aliexpress.com/item/1005004196857382.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802mINIiQ

Stigle i kopče za led H7, upravo ih donio poštar
https://www.aliexpress.com/item/4001131863713.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802mINIiQ

a uskoro očekujem i ovo, jer nemam usb port desno od upaljača
https://www.aliexpress.com/item/1005002970197476.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.21ef1802mINIiQ

Fottach

Citat: rubiroza poslato 29.06.2022. - 05:30
Savršeno. Koliko često mora da se puni baterija?
Izmjerio sam koliko dugo svijetli kad je napunjena. Gasi se automatski 2 minute nakon što se magnet odmakne i uspio sam izvući 2 sata i 40 minuta svjetla.
Znači ako otvaram pretinac za rukavice svaki dan na jednu minutu, mogla bi izdržati 160 dana između punjenja.

Citat: szs poslato 29.06.2022. - 15:44
A gasi kada pridje magnet  :ne:
Naravno :D

rubiroza

Stavio sam sigurnosnu bravu i morao sam nenako da rešim problem kako da ključ prikačim na handsfree karticu. I ovo je, po meni, najbolje rešenje:


maestral5747

#21
Citat: Fottach poslato 02.07.2022. - 13:47
Izmjerio sam koliko dugo svijetli kad je napunjena. Gasi se automatski 2 minute nakon što se magnet odmakne i uspio sam izvući 2 sata i 40 minuta svjetla.
Znači ako otvaram pretinac za rukavice svaki dan na jednu minutu, mogla bi izdržati 160 dana između punjenja.
Naravno :D

Došlo mi danas dva komada, ali nema nikakvih uputa. Dakle svjetlo za zaljepljenim magnetom pozadi, ovalni komad lima, ovalni komad obostrano ljepive trake. Po meni fali još jedna takva traka. Ako ova jedna ide na ovaj lim koji lijepim na vrata pretinca, čime ću zalijepiti svjetlo? Ima magnet pozadi, ali svjetlo ide na plastiku.

I, btw, svjetlo se može upaliti/ugasiti i samo dodirom prsta po sredini stakalca

Također razmišljao sam staviti svjetiljku na lijevu stranu pretinca jer tako otvaranjem sa vozačke pozicije nebi udaralo svjetlo u oči

Fottach

Citat: maestral5747 poslato 20.07.2022. - 15:50
Došlo mi danas dva komada, ali nema nikakvih uputa. Dakle svjetlo za zaljepljenim magnetom pozadi, ovalni komad lima, ovalni komad obostrano ljepive trake. Po meni fali još jedna takva traka. Ako ova jedna ide na ovaj lim koji lijepim na vrata pretinca, čime ću zalijepiti svjetlo? Ima magnet pozadi, ali svjetlo ide na plastiku.

I, btw, svjetlo se može upaliti/ugasiti i samo dodirom prsta po sredini stakalca

Također razmišljao sam staviti svjetiljku na lijevu stranu pretinca jer tako otvaranjem sa vozačke pozicije nebi udaralo svjetlo u oči

Moje svjetlo izgleda ovako, to je sa onog linka koji sam stavio.
Stigla je traka i za svjetlo i za magnetić i baš sam probao, na mogu upaliti svjetlo pritiskom.
Prvo sam probao staviti na lijevu stranu pretinca iz istog razloga, ali je premalen razmak između ladice i okvira pa sam zato morao ići desno.

maestral5747

Danas ugradio dodatni USB port tamo gdje bolje opremljene verzije imaju tvornicki ugradeno

Trumpeter

Kako si i gde spojio i da li sistem vidi taj usb ili je ovo samo za napajanje, punjenje telefona

rubiroza

Citat: maestral5747 poslato 19.08.2022. - 12:45
Danas ugradio dodatni USB port tamo gdje bolje opremljene verzije imaju tvornicki ugradeno

Super izgleda. Da li možda imaš sliku kako je izgledalo pre tvoje ugradnje. Kod mene je na tom mestu fabrički USB, ali služi samo za napajanje. Za data transfer jedino može USB pored volana.

maestral5747

#26
kod mene je bio plastični poklopac, dakle ništa. Ova dva USB su isključivo za punjenje mobitela, jer mi se desilo da suvozač treba puniti, a onaj usb kod volana je daleko, plus preko njega je vezan moj mob radi android auta. Povezao sam ga na žice od upaljača.

A radilo se malo i na podizaču haube ;)

Mare

U je, i to može?  :respect:

Gde si nabavio amortizer?

rubiroza

Citat: maestral5747 poslato 22.08.2022. - 15:45
kod mene je bio plastični poklopac, dakle ništa. Ova dva USB su isključivo za punjenje mobitela, jer mi se desilo da suvozač treba puniti, a onaj usb kod volana je daleko, plus preko njega je vezan moj mob radi android auta. Povezao sam ga na žice od upaljača.

A radilo se malo i na podizaču haube ;)


Zašto koristiš kabl? Kod mene se mobitel bežično povezuje i automatski mi se pojavljuje na ekranu ikonica za Android auto. Zar nije to slučaj kod svih modela?

Super je podizač haube. Čekamo više informacija. Iako moram da priznam da sam do sada samo jednom otvorio haubu :)

Trumpeter

Baš tako, koliko često otvaraš haubu na novom autu pa ti je za to potrebna pomoć "amortizera".