Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

markonikolic83

Odradjen redovan servis u sopstvenoj reziji.Ulje elf excellium 5w40,kupio 4 l (1920din,Profaco) stalo 3,3 do maksimuma,sa sve filterom ulja.Filter vazduha Mann (800din) ,filter ulja(zaboravio ciji bese)(400 din).Ruke moje. :)

aco0309

Zac,hobbista sta mislite za ove nove slike(na 24 strani)

hobbista

Nelogicno mi je da postave repere koji nicemu ne sluze  :ces:  Po reperima na plastici izgleda da je dobro   :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

 :ces: Hm, ne znam sta da kazem. Zasto se onda ne poklapaju na glavi motora, kao na slici koju sam postavio?

jasho

Pozdrav,

Uzeo u Profacu 4l elf evolution 5w40 sintetika 2000 din, u TTD filter vazduha 600 din i ulja 400 din, 4 svećice zamenske EYQUEM 4x 285 din 1140 din sa dva kraka u Euro07 na Zvezdari (za njih sam se najviše namučio da nađem a da me ne košta 2000 din, i preporuka za njih skoro sve imaju od druge ugradnje i uvek gužva :ha:) total 4140 din, ali sad imam problem, ključ za karter koji imam godinma ne paše, jel ima neko ideju de  da se nađe, čini mi se da može da ide neki inbus sa četverokraki ali koji 10 ili 12?

:ziveli:

zac

Jaso, ja sam napravio sam kljuc (cetvrtku), od impus zavrtnja M12. Skratio zavrtanj na 25mm+imbus glava, na tocilu obrusio cetvrtku 10x10mm i dobio odlican kljuc za 10min posla. 

Ako nemas tocilo ili slicno, javi se na PP, rado cu ti pozajmiti svoj kljuc.  :wave:

jasho

 :welcome: ma odakle mi tocilo, ja sam birokrata  :D

Nema potrebe da mi pozajmljuješ, hvala ti u svakom slučaju na ponudi, mislim da može da se nađe za par stotina dinara komplet inbus ključeva made in PRC, samo me zanima koja je veličina meni se čini onako na oko da je  10x10 mm ili 12x12 mm

zac

Jaso, pogresio sam, cetvrtka je 8x8mm a zavrtanj je M12, za imbus kljuc 10.

Evo ti slike kako to izgleda, tesko ces to naci kod Kineza.

Zoran

Možeš pokušati napraviti od kvake za otvaranje kućnih vrata ili od klina sa drljače  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

Čekaj Željko, ovo me zanima, ovaj ,,muški'' deo što ulazi u čep kartera, je četvrtka 8x8 mm?

zac

Da,da, greskom sam u predhodnom post da je 10x10, a ustvari je 8x8 mm, javi mi se, poklonicu ti ovaj svoj, a ja cu sebi napraviti drugi.  :wave:

jasho

#371
evo ova moja dva koje sad ,, ne rade''

zac

Ako dobro mogu da ocenim, taj veci je 10-tka, sa duzom polugom od standardnih imbusa koje kupis kod Kineza. Taj tvoj imbus i onaj moj pravljeni kljuc, "rade" zajedno...      :too:

jasho

 :friends: Ništa, ako ne nađem , imam telefon pa se čujemo!!! :ziveli: