Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

#255
 :ha: Koliko je pametno, videćemo. Za sada to izgleda ovako:




Žena i ćera kad su videle slike, u glas su rekle: "Ko sa otpada..."  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Kako si uspeo da unistis rubove toliko da budu zreli za kitovanje?

Loganovac

Izubivani s kamenice, odljuskala se boja na više mesta...  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

auuuu.... ja sam prstom proveravao stanje posle ove zime i sve je bilo glatko pa nisam gledao... mozda je i zbog toga sto pozadi jos uvek vozim sa 165/80/14 pneumaticima.

Palo mi na pamet da se sama ivica ruba namaze providnim dvokomponenetnim epoxi lepkom. Em je elastican, em otporan na fizicka naprezanja... ponasa se kao med samo je, odvalicu, 1000x tvrdji.

Loganovac

#259
Da ti kažem, baš sam zinuo kad sam proletos počeo malo bolje da zagledam rubove. Ima bar pet udaraca na desnom i tri-četiri na levom rubu koji su učinili da opadne ljuspica farbe sa mesta udarca, kao kad se ošteti emajl na ivici oštrim predmetom. Korozije, fala Bogu, nema, ali preventiva (a i šminka) mora da se odradi. Moglo je to i iz flašice sa napravljenom bojom, ali kad se već farba cela hauba, oba branika (koji će konačno biti iste boje kao i auto, a i sjaja), pola levih vrata... zašto se ne bi lepo izravnala i zafarbala oba ruba tako da se ništa ne primećuje?
Sledeće slike posle poliranja.

P.S. i dalje mislim da je bolje da nemam recimo zaštitne lajsne pa da ne mogu odmah da vidim šta se događa, sve se to lako i jeftino sredi ako se uoči i uradi odmah. A kad izbije korozija oko lajsne već je kasno...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

I na kraju da se ne pojavis u Zemunu...  :glare:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

 :offtopic: Napisao sam već da ću se truditi na svaki način da skoknem bar na sat-dva. Ubih se od posla, a pravo ludilo kreće od sutra (da, da, nedelja) i trajaće do posle prvog...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

Zanima i mene kako su ispale one fleknice na kraju, i kakvu garancij udaje majstor.

Meni je danas pao ekser iz vedra neba na haubu i prilicno je ulubio, probio obe farbe i dosao do metala. Nije mi jasno kako, a licno sam pisustvovao tom momentu.
Preporucili su mi "obradu" cele haube, jer za fleknovanje ne mogu da garantuju ni za kvalitet prelaza ni ti za postojanost intervencije.
Cena za to je prava sitnica: 70E

mladja73

Citat: ppejic poslato 20.05.2011. - 13:17
Meni je danas pao ekser iz vedra neba na haubu

:ha: Nekada su padale zabe i ribe ali ekseri...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Loganovac

Pošto je ovde priča započeta, tek da "gvirnete", više na odgovarajućem mestu, gde će Peja moći da vidi kako su rubovi odrađeni "na fleku", doduše bez garancije...

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

krle

Citat: Loganovac poslato 14.05.2011. - 14:44

P.S. i dalje mislim da je bolje da nemam recimo zaštitne lajsne pa da ne mogu odmah da vidim šta se događa, sve se to lako i jeftino sredi ako se uoči i uradi odmah. A kad izbije korozija oko lajsne već je kasno...

  :dobro: Slažem se. 

Koliko je ovo sređivanje koštalo? 

Daniel

Eh Peja. IMa da ti nadjem te fleke i posle 5 ladnih spricera!  :baeh:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.