Održavanje u sopstvenoj režiji

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

Moze filter za ulje rukom da se odvrne. Ako klizi, uzme se parce smirgl-papira i obmota oko filtera.
Ali, ako je neko ko nije svestan svoje snage pritegao filter, zna da bude muka odvrnuti ga i sa alatom  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Zoran

Danas stavljene svjećice bosna SFE65CLUR nakon 87 000 km i dvije godine vožnje (sutra je dvije godine mom Sanderu).
  Jedno pitanje za kolege. Ako bi svjećica nekako došla u kratki spoj ili recimo u prekid (skinemo kabal kada motor radi). Poslije odklonjenog kvara bili morali ići na dijagnostiku da se briše ta neka greška?
Sam svoj gazda - vazda.

zac


Aleks

Mislim da nije potrebno. Gledao sam majstore kako skidaju kablove na modernijim automobilima i posle toga nisu morali na dijagnostiku. Konkretno Fiat Stilo 1.6 16v, Vektra 2.0i...

Keka

Ako svecica ne radi, upalice check zbog ocitanog missfire-a. Check ce se sam ugasiti kad svecica proradi, ali ce greska ostati u racunaru.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Ostaće, ali neće smetati u radu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Keka, Loganovac  :to:, hvala vam  sada mi je sve jasno što se tiče te problematike  :write: :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

saša61beograd

Poznato je da su u Profaco-u Elf ulja najjeftinija.Maloprodaja je u M.Pupina 10z.To je blok 12,Yu biznis centar.Ulaz je sa zadnje strane,prema Dunavu,u nivou ulice,tačno naspram ulaska u javni parking .Na ulazu portir(!) ide se na drugi sprat,hodnikom druga vrata levo.Piše Profako,treba zvoniti.To je ofis sa policama sa uljem i maloprodaja.Competition 10/40 je 360din,Evolution 5/40 550din.Jedva našao ali zato dobio blok za pisanje,hem.olovku i naravno fiskalni račun.
Pogledajte koliko u servisima plaćate bakarni dihtung čepa kartera.U Hit-ovoj prodavnici je 18 din!
Original Reno filter ulja je oko1100din imaju i motrio,nisam pitao pošto je.Kupio Mann za 515 din.Proizveden u BiH,u bivšoj fabrici Unico filtera.Kad sam bio siguran da me niko ne gleda proverio protočnost filtera duvanjem.Ok,protočan je.Kad sam stigao kući žena me pita "šta ti je to crno oko usta?"Sve sam joj priznao.

Zoran

Mala dopuna -Unico kao brend i dalje postoji . U istoj fabrici se radi MANN i Unico od nazad par godina  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

dejanz

Naleteh na ovaj klip. Mozda pomogne nekom ko resi da sam menja zupcasti, jos ako zna ruski

zac

To, majstore, pa ovo meni treba.  Hvala :respect:   :friends:

Zoran

I meniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ...
Sam svoj gazda - vazda.

krle

Jesi  uočio kako proverava zategnutost zupčastog kaiša?

A ja morao da crtam kako bih objasnio  :zloca:

Zoran

A ostade stari zatezač i vodena pumpa  :ljut: :dance:.
Sam svoj gazda - vazda.

zac