Kad nisam rikno

prethodna tema - sledeća tema

batazvezda

Izvršio sam servis na 15.000 km(redovan) na Loganu MCV 1.6 16v (full) u ovl.servisu u Šapcu. Razvukli servis na sat vremena ,uzeli 10.000 din, doviđena - doviđenja.
Sutradan počnem da perem kola kad ono BUMMMMM. Hauba mi izderana/ogrebana na 6-7 mesta. Šlog me udario ,ne mogu da verujem šta me snašlo. Vratim film polako ,polako i setim se. Na servisu su me pitali šta imam da prijavim od nekih kvarova i sličnog i oni sve to upisali u nalog. Između ostalog sam prijavio i neke tačkice po haubi. Dok sam čekao da se obavi servis , video sam da majstor te tačkice po haubi tretira sa nečim i briše. Kad je završio ceo servis rekao mi je da to sa farbom se može rešiti sa jednim Profi poliranjem i ja kontam OK. Kad sam video ogrebotine odmah zapalim za Šabac u servis, dobar dan kažem im ja ,i opričam sve. Kad ono BUMM. Gazda kaže OK, da ugovorim samo kad da doteram kola da oni sve otklone. Uzgred mi kaže da sam malo i ulubio haubu, kad ono stvarno. Onaj dok je tretirao flekice ,dobro se upro u  haubu i ulubio. Međutim kaže gazda srediće i to. Znači  od šoka do nade, videću kako će se završiti ova priča

Naravoučenije..... Nemojte se previše naslanjati na haubu, ko neveruje neka proba sa strane , sve će mu biti jasno

krle

#1
Strašno, još treba da im čovek bude zahvalan što pristaju da svoje brljotine besplatno poprave.

Samo da konstantujem da je prvi   primedbu na haubu imao Keka i to iz praktičnih razloga  :Smiley::

Citat: Keka poslato 13.06.2009. - 12:53
Sve je to lepo, ali kako ja sad da odradim posao na haubi? Ima da propadnemo do sus pleha  :Smiley:

sasans

Pozdrav, i ja sam imao problem sa belim tačkicama po haubi a posle i po celim kolima. Reklamirao sam kod onog "stvora" Sekulića u NS. On me zavlačio i ništa nije odradio. Usput sam poslao par pisama mailova integra motors koji su tada bili uvoznici. Posle sam počeo da servisiram auto u Beočinu i uspeo sam da nateram da dođe čovek iz integre i da snimi farbu. Posle je to slao u fabriku u Rumuniju i posle mesec dva jave mi da će o njihovom trošku ponovo farbati auto. Proces je trajao 15 dana i ofarban je u profi komori u Beočinu boljom farbom od fabričke :). Uspeo sam da izdejstvujem da dobijem zamensko gorivo za tih 15 dana. Ali sam morao da platim gorivo od Bg da mi njihov čovek doveze auto u Beočin. Kakva glupost, ali kada sam im vraćao namestio sam da bude baš na rezervi. Tako da budi uporan da reše problem sa farbom inače moj Logan je akrilne crvene boje i kao razlog je neki pigment u fabričkoj boji nijew bio dobar. Pozdrav i ako imate još pitanja slobodno pitajte.
X

batazvezda

#3
Ja imam metalik sivu boju i najviše po haubi imam crne tačkice. Isprva sam mislio da je to od stajanja na placu servisa, međutim sad vidim da ću morati nešto da poduzmem. Čekam da ugovorim u Šapcu (Vuković), da mi srede haubu što su izgrebali pa da vidim šta ću.Ukoliko bude nesporazuma i ubeđivanja kontaktiraću sasans da vidim kako da najbolje završim ovaj problem. U prilogu šaljem slike ogrebotina i tački.
Interesuje me i iskustvo sa profi poliranjem kola (cena,uspešnost...) pa ako neko zna neka javi

Loganovac

#4
Bilo bi stvarno lepo da si  okačio i slike, ali ih, nažalost, nema. Ako imaš neki problem sa kačenjem fotografija, slobodno se javi sa pitanjima ili pogledaj http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=3.0 .
Dao si mi dobru ideju u vezi profi poliranja, otvaram novu temu o ovom pitanju.  :dobro:
Tema je ovde: http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=378.0
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

batazvezda

Bio sam kod sekulića u veterniku i oni su mi predložili da ostavim kola ili d sam počnem da sa akrilnim razređivačem skidam te tačkice. Počeo sam sam i otelio sam se 2 dana. Na kraju se trud isplatio ,sve sam skinuo jedino sam otkrio da one ogrebotine što su mi napravili oni iz šapca nisu nestale tj. nisu ih oni ispolirali već su ih vešto sakrili. To su uradili tako što su izvoskirali . I ja sam kupio vosak i izvoskirao kola sam i efekat je čudo. Vosak je sonix i košta 600 din. kupio sam i pastu za skidanje fleka mađarska prevent 600 din. i ona je odradila posao. Tek sad se vidi pun efekat metalik boje ali se vidi i koliko loše su ofarbana kola. sve u svemu za malo para efekat strava.

Stepway

Sta bi na kraju.I ja treba da vozim na servis,pa ocekujem informaciju od tebe...

LeNgenda

Uh, uh...

Prvo, pre pisanja, pogledaj krajickom oka datum poslednjeg posta da kojim slucajem nije, kao ovaj, dve godine star.

Na sve to, kada je neciji nick crn i ispod pise "gost", taj korisnik iz nekog razloga vise nije aktivan na forumu, tj. nalog je ugasen.

Tema o Sekulicu:

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=170.0
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.