"Autocentar-Živa" Pančevo

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Kad je ovlascenim servisima zinula pozadina da uzmu velike pare na bezobrazluk i monopol.

Ne samo da su cene originalnih delova mnogo vece nego u drugim prodavnicama, nego jos i izuvaju sa cenom radnog sata, kao i sistemom obracuna potrebnog vremena.

OK, Renault je propisao obracun radnog vremena, ali sat rada majstora sa PDV je kao moja dnevnica  :fiju: i na sve to zaracunaju npr. 3 sata rada, a efektivno rade jedan sat.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Da rade sve što je (i kako je) Renault propisao, radili bi taman onoliko koliko je propisano.


     -  Ne odnosi se samo na Živu!   -
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Čuo sam pre neki dan od drugara da se u Pančevu otvara (ili se već otvorio) Reno Sava (valjda), e sad ne znam da li je samo prodaja ili će biti i servis, pa ako Ziva na leto gubi licencu (što mogu i da razumem ali opet sumnjam), možda im je ovo neka zamena.
Samo sam načuo za to, a ako neko ima bliže informacije neka mi javi.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

ivan-bgd

Ne otvara on džabe servis na toj strani :ne:

luckasti

Prema rečima direktorke Vesne, u toku maja treba da se otvori servis i salon Reno Sava na Novoseljanskom putu (put prema Vršcu),
k.br. 62b.

ropee

Servisi se obračunavaju po normama .
Norme su određene od strane proizvođača , to je u jednu ruku loše a u drugu dobro , jer primjerice za zamjenu kvačila je normirano cca 3 radna sata , mehaničar treba sve rastaviti ubiti se od posla da to napravi za 3 h , a kod mehaničara za takav posao oderat će 100 - 150 € što je skuplje nego u ovlaštenom servisu .
Evo jednog mog slučaja , sa Pežoom , nestalo plina u klimi , išao kod autoelektričara koji puni klime , tražio mi je 450 kn oko 60 € , ali nisam mogao na red , žurilo mi se i otfurao auto u ovlašteni servis , punjenje klime i filter peludi platio ukupno 40 € .

Tako da treba kalkulirati , znam da su OEM filteri skuplji , ulje je jeftinije , no na svaki servis imate garanciju , a garancija je ta razlika u cijeni

Dejan11

Proveravao je pre desetak dana koliko je ugradnja muzike u dustera (plejer i 4 zvucnika ),kaze kod zive max 4000 ali ako ima sve izvuceno onda samo treba dva adaptera i jedan radni sat pa ce biti i nize. resih se ja da to odradim ovaj vikend i zovem da zakazem,objasnim coveku sta treba kad kaze on moze ,oko 50-60€ !!!  Ja zgranut se zahvalim reko razmislicu i pitam se sta je to poskupelo za deset dana ili da pokupi jos malo dok je ovlascen...imao sam u planu da tamo odrzavam auto dok je pod garancijom ali sada nisam siguran u to...zakazano u kompresoru,cena 3700 a mozda i nize zbog one kartice za popust. .

DrJekyll

Kada vam neko u istom servisu kaže dve različite cene, ja imam tendenciju da pitam zašto....tipa "pa rekli ste mi prekjuče toliko i toliko, zašto je to tako".... Ako se dobije logičan odgovor, super, ako ne....zovi drugog servisera.
U Živi sam dobio odmah informaciju da mogu da biram da li hoću filter klime koji je 2000 din i to je razlika u ceni. Dok u Kompresoru ne može da se bira, a u Hitu samo ako znaš za jadac pa im tražiš da ti ne stavljaju.

P.S.
Inače u Hitu sam platio oko 8000 din ugradnju muzike sa zadnjim zvučnicima na polici (i potpisivanja odgovornosti za policu)
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

miki-bgd

Ziva od 1.9. vise nije Dacia ovlasceni servis. Danas bio kod njih, to mi rekli.

Ja pitam jel se otvara nesto drugo, reno sava, kaze on da, ali ne znaju u kom kapacitetu i kako da li ce funkcionisati, pa mi je preporucio da idem negde drugde (tacnije hit auto  :laugh1: )

zac

Vala kako su Jekyllu nastelovali ventile i treba da izgube licencu ovlascenog...  :cekicem:

hobbista

U pitanju su finansije. Nisam siguran ni da ce Sava dugo opstati.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

ivan-bgd

Ja ne znam ni što li se petljaju kad imaju i onako posla kolko 'oćeš....

Sanderos

 
Pošto sam čuo informaciju da je Živa ovlašćeni serviser do 01.09.2013.god., a auto mi je još uvek u garanciji (2010.godište, 71000 km), pre dva dana bio sam kod Žive da odradim: mali servis+servis gasa+servis klime+zamenu pločica.

To me je koštalo:
1. Motoro ulje (ELF 5W40)......4l x 750 din/l = 3.000,00 din
2. Filter ulja...................................................850,00 din
3. Filter vazduha .........................................1.250,00 din
4. Filter kabine............................................1.950,00 din
5. Servis klime............................................4.000,00 din
6. Servis plina.............................................3.500,00 din
7. Kočione pločice........................................5.700,00 din
8. Usluga servis...........................................1.700,00 din
                                                                 ===========
                                                                 21.950,00 din
Na kraju kada je majstor Goran ( ne onaj povredjeni, već onaj drugi što je pretekao :Smiley:) završio sve ovo što je gore nabrojano, izneo sam mu primedbu (problem) koju imam na automobilu. Naime, nakon kočenja nožnom kočnicom i kada se automobile potpuno zaustavi, pri ponovnom pokretanju automobila počne da se čuje zvuk iz doboša kao da se struže metal od metal. Taj zvuk se čuje nekih 10m, pa prestane i tako non-stop. Pri grackoj vožnji stani-kreni ovaj zvuk i ova pojava postaju dosta iritantni :ljut: :ranting:

Odgoovor "majstora'' je da se taj zvuk iz doboša čuje kod 90% Dacia i da on tu ništa ne bi dirao. Medjutim, ja sam insistirao da skine doboše i izduva prašinu koja se tu nakupila, ali odgovor "majstora'' je bio da nije to zbog prašine i da on NEĆE da skida doboše. Pošto sam bio uporam da skine doboše, "majstor'' mi je rekao idi ŽALI SE GAZDI. :rtfm: :cekicem:

Naravno, ja odem i žalim se gazda Živi, nakon čije intervencije je "majstor''- Goran skinuo doboše i izduvao podosta prašine. :ljut: :ranting:

Dva dana vozim auto nakon čišćenja doboša i taj zvuk metal od metal više se ne čuje. :cool:

Kada sam "majstor''- Goranu rekao da je sve moglo da prođe bez svađe i bez gazed on mi je odgovorio: '' Što se mene tiće ti vise i ne moraš da dodješ u ovaj servis, ovaj servis može da živi i bez tebe!" :fiju:

Mislim šta reči posle ovoga, ja sam u tom servisu kupio nov auto, ugradio plin,kupovo dodatnu opremu, svakih 6 meseci išao na servis, uradio veliki servis kod njih... Sve u svemu na servise i na dodatnu opremu sam do sada kod Žive potrošio oko 110-120 hiljada dinara za 3 godine. :ljut:

Načisto sam razočaran, a imam garanciju još 2 godine. Gde sada? :banghead:

drzarkod

Zato nam je ovako, 4 dana vijam AKS dostavljaca da mi dostavi  motul ulje na adresu, jer on trazi da ja dodjem po paket u 5 ulica dalje, a kad kazem da cu se zaliti, isporuci mi ne na adresu vec se pravi lud i kao promasi 5 kuca i jos me proziva sto se bunim, ocitao sam mu par roditeljskih ali sa takvim odnosom prema poslu i klijentima nece dugo raditi.... :rtfm:

miki-bgd

@Sanderos
Reno Sava se otvara od prvog, na novoseljanskom putu, nije daleko od Zive. Dosta njih na ovom forumu je imalo pozitivna iskustva sa njima.