"Kućna" dijagnostika

prethodna tema - sledeća tema

astmario

Naravno to vazi za originale, a mi kupujemo kineske kopije, recimo originalni ELM se prodavao u verziji 1.3, kineski kao 1.5, nova 2.0 verzija je original, kinezi prodaju 2.1... Naravno veceg uticaja nema.
Meni je stigla danas ova:
http://www.aliexpress.com/item/MINI-ELM327-Bluetooth-OBD2-V1-5-FREE-SHIPPING/1293787286.html
placena oko 550din, Bluetooth verzija koju mislim da nakacim na zenin tablet, ostaje samo jos da skoknem do poste da je uzmem i probam :D
Inace je narucena 29.10. a stigla danas, tj. stigla za 20 dana.

miki-bgd

@astmario
Ako nije problem, napisi dal su nesto naplatili nasi na carini. Pre godinu, dve, izbezobrazili se pa su naplacivali nesto (trebao bi da bude pdv) i za kupovine manje od 50€.  :ziveli:
20 dana je super rok  :dobro:

Loganovac

70€, ako se ne varam.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

astmario

Ne bi trebalo, narucivao sam i LED sijalice pre koji mesec u vrednosti od oko 18$, nisu naplatili, pre toga neke kablice i slicno, do sada nista troskova.
Za drugara sam narucio mobilni telefon vrednosti 57$ na njegovu adresu, ali pametni nisu napisali vrednost na kutiji nego stavili gift, carina izasla 3600din, on ludak uzme i plati umesto da odbije da primi paket, odnese dokaz o vrednosti i smanji dadzbine...
Inace po zakonu bi PDV trebalo da se placa na svu robu koju dobijamo od stranog pravnog lica, a samo carina se ne placa ako je vrednost preko 50e. U svakom slucaju, bezbedno je narucivati, ostaje samo da potvrdim da li je sve ispravno i ok, pa ako jeste onda je svakako ultra povoljno uzeti dijagnostiku za 5-6$.
Naravno kao sto sam pomenuo ovo je Bluetooth model, tj. zahteva da imate Andorid mobilni telefon/tablet za povezivanje sa njom, ili laptop racunar sa Bluetooth adapterom.

miki-bgd

@Loganovac
Podsetio si me :friends: , cini mi se 70€ kad kupuje fizicko lice, a 50€ kad kupuje pravno lice. 


@astmario
Pitanje da li bi nesto uspeo da uradi. Evo situacije od pre godinu, dve. Cak i da se stavi vrednost proizvoda, mogu da otvore paket i da procene svoju vrednost. Desilo mi se, od 3 komada robe placenih ukupno 8$, sa sve cenom na paketu, procenjeno od strane carinika na nekih 40$ i 800din naplacen, rekao bih, PDV. Ranije je bila situacija da za pisanje  zalbe carini mora da se plati 800din, koji se ne vracaju, pa tako pitanje je isplati li se raditi to za manje iznose. Tu oni nas kraduckaju, pa kako se kome zalomi.  :ne:
Secam se da carina nije nista naplacivala, a onda odjednom su poceli. Neko negde rece da im je stigla direktiva odozgo.
Mozda se situacija promenila sad, tj nadam se da se promenila jer planiram kupovine, ima jako puno interesantnih stvari  :lux:

Loganovac

OK, da se manemo carinskih običaja a da se vratimo kućnoj dijagnostici.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

taksista

Ima li neko iskustva sa dijagnostikom? Kod drugara mi je dijagnostika očitala nepoznatu grešku 038011 1.5 dci je u pitanju. Auto povremeno u vožnji štucne uglavnom prilikom laganog ubrzavanja.

Aleks

Na kojoj vrsti dijagnostike su ocitane greske? Svako ko se ozbiljno bavi dijagnostikom trebalo bi da zna da "cita" greske.

taksista

Na Delphi-ju ako sam ga dobro razumeo. Izbacuje unknown error 038011

bmiillan

da ne izbacuje slučajno 058011?
nemoj na silu uzmi veci cekic

taksista

Ne baš 038011 , a šta je to drugo? Vidim da su kodovi uglavnom sa nekim slovom ispred. Probaćemo za vikend na nekoj drugoj dijagnostici da vidimo šta će reći. I još nešto , nije mogao da izbriše kod već on ostaje zabeležen.

hobbista

Ovde kažu da je to greška kruga grejača, ali to ne bi trebalo da pravi problem u vožnji. Pretpostavljam da je izostavljeno slovo "P" u kodu koji si dao.
Probajte da pročitate kod sa običnim ELM-om.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

peras

Kupio sam ovakav adapter http://www.kupindo.com/Prateca-oprema/19147525_AUTODIJAGNOSTIKA-ELM327-Bluetooth-OBD2-Android-Windows
ali na zalost ne radi. Uredjaj se upari ali nece da komunicira sa ECU  :badmood:. Konektuje se u nedogled. Da li je do uredjaja ili ima nesto i u podesavanjima, iako sam probao dosta opcija?

Aleks

Da li si probao da ELM povezes sa nekim drugim telefonom? Ja sam kupio tri komada na Aliexpress-u od kojih samo jedna radi.

dejanz

Ja sam skoro uzeo elm327 kinesku dijagnostiku i nakačila mi se samo na Torque free preko telefona, i to sam nešto čačkao po podešavanjima ali sada nemam pojma šta. Probao sa i sa ScanMaster i OBD Car Doctor Free ali neće da se poveže sa njima.