Zamena antifriza

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Loganovac to ne kaze.

Loganovac verovatno kaze dospi bilo koji ali da je G-12.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

#76
 Njegov post na prvoj stranici ove teme...
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

 :banghead: Svako pismen može da pročita šta je Loganovac napisao na prvoj strani ove teme - napisao sam da nije tačno da ne smeju da se mešaju antifrizi različitih boja jer dolazi do reakcije - ne dolazi, ja sam pre dve godine dolio i još uvek nema reakcije, ne pričam napamet. A malo sam i guglao. Kojim jezikom to da objasnom Zoranu?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Loganovac - prijatelju, za mene jedan experiment vrijedi više nego nečiji doktorat. Znači ja podržavam tebe i cijenim tvoje experimente sa antifrizom. Ja koji to nisam znao sada sam bogatiji. Ja nisam ništa pisao protiv tebe, nego sam napisao da ti tvrdiš da može u šta ne sumljam jer je stvar provjerena od strane tebe.

                                                                                                                                                                              Zorn
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Citat: Zoran poslato 06.11.2010. - 21:48
Loganovac kaže sipaj šta ti padne pod ruku.

                                              Zoran

:banghead: :banghead: :banghead:

Pa jel o tome sad pričaš? Kakav eksperiment? Pitao sam u dva servisa, rekli su mi da može bilo koji G12, boja nije bitna. Ne eksperimentišem ništa sa ovim kolima, samo sam poslušao savet servisera i to sam i napisao. Dakle boja, Zorane, boja nije bitna. Nisam nikada rekao da sipaš šta ti padne pod ruku. Jel ti to namerno radiš?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zoran

Ja sam ipak Bosanac... Hvala na pojašnjenju, smanji doživljaj.

                                                                          Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krle

Meni su svojevremeno rekli u servisu da može bilo koji G12. Znam da su u  HIT-u  za dolivanje koristili Valvoline crvene boje, a i ja sam isti takav koristio do prošle zime za dolivanje. Utrošeno  oko 0.3 l,  bez posledica. Sada u sistemu imam Total.

Veterinar

Pre dve godine dosuo crveni Valvoline u smesno-zeleni. Kupio Total kojim cu uskoro zameniti stari.

hobbista

Citat: svetislavsavic poslato 13.12.2010. - 11:51

Ja sam auto (Stepway) kupio u Septembru.Supruga je preuzela auto, na servisu su joj rekli da dospe rashladne tečnosti.
:badmood:  Molim te napiši o kom servisu se radi. Kakav je to serviser koji ti kaže da dospeš rashladnu tečnost? Ili ga mrzi da se pomeri?
Dakle, ne mogu da razumem da neko plati licencu i obuku da dobije naziv "ovlašćeni" i onda zaposli ovakve majstore  :bonk:

Kao što piše u temi, bitno je da je antifriz sa oznakom G12. Trebalo bi da ima svaka radnja sa auto delovima (pogotovo radnja sa Renault delovima).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

krle

Imamo temu koja je namenjena za takve stvari pa neka čovek iznese svoje primedbe
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=354.new#new

To mi izgleda ovako " Gospođo sa automobilom je sve u redu, samo morate doliti antifriz". Bezobrazluk :ljut: :banghead:
Pre preuzimanja automobila oni su morali   uraditi   nulti servis gde  su u obavezi da ,između ostalog ,provere sve tečnosti i izvrši dolivanje.

Aleks

Ja sam zamenio antifriz u ovl. servisu posle 4 godine. Tada me je kostalo oko 15eur. Sipali su mi crveni Valeo koji se takodje menja na 4 godine ili 90k.

nenadsd

#87
Društvo antifriz G-12 se menja na 4 godine i nemojte da vas neko laže tipa ima -30, isto jer on to i može da ima ali posle 4 godine on dobija svojstvo kao kiselina i polako počinje da nagriza ne creva to je mala stavka nego sve aluminijumske delove gde prolazi a vi sada pomislite šta to.... Evo ukratko ponaša se ako na primer pomešate G-12 sa G-11 ili običnim. To ni po koju cenu bolje doliti destilovanu vodu nego to uraditi. Žao mi je što nisam pre godinu dana kada smo kod drugara skinuli glavu auta kojoj je antifriz upropastio sve kanale i ona je mogla samo da završi na otpadu. Ljudi to su bili verujte krateri. Verujte ako već menjate sami i niste sigurni šta je u njemu bilo bi bolje da isperete sistem sa destilovanom vodom pa onda sipati nov G-12. Da ne zaboravite kada to radite neka vam obavezno bude otvoren mali hladnjak za grejanje da bi i kroz njega prošla voda za ispiranje. Posle toga možete sipati koji želite G-12/ GM ili Swagov ili Totalov... Nebitna je marka samo je važno da je antifriz G-12. Pozdrav društvo i izvinite što sam bio malo možda dosadan...........

Aleks

Pa zar kroz mali hladnjak ne prolazi antifriz non-stop, a klapnom se menja toplo-hladno?

kiconix