Dacia Duster

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

#135
I meni se ucinio veci na slikama nego uzivo, valjda mnogo ocekujemo, nije to Land Cruiser.

Ja do sada ne videh ni jednu verziju osim vulgarisa, a video sam jedno 6-7 Dustera do sad, kontam da su ljudi vagali izmedju Sandera dizela i Dustera benzinca.

EDIT:

...i tako ti kazem, sredjivao ja nesto svoje auto-casopise, prelistavao ih i naidjoh na ovo... Joj, da je ostao ovakav...

       
Auto Bild, broj 1, 23.01.2008.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

david

4.9 tj u subotu sam sedeo u Dusteru i nije mi toliko velik kao sto sam ocekivao. Manje ima prostoara na zadnjoj klupi prema napred nego u Loganu. Svakako mi se svidja vise sada nego pre ali to je moje misljenje...

krle

Duster sa motorom 1.6 16V koji koristi E85 je već u ponudi u Francuskoj .

http://auto.blog.rs/blog/auto/noviteti/2010/07/12/dacia-duster-e85-bioethanol-za-francuze

Damir Oravec

Posle duzeg razmishljanja u petak sam uplato za Duster Laureat 4x2, biserno crna + Look. Na ugovoru pishe da je rok isporue 120 dana! UFFF...kako dochekati?  :woo-hoo:

krle

 :aplause: 
Znači, odlučio si da rezervni točak imaš ispod prtljažnika.  :hihi1:

Damir Oravec

Jesam :) :) Shto je sigurno sigurno..:) Mada, od danas mi je tema za razmishljanje TNG.. da ili ne?? Ipak je 55din <<<<<<<< 117 din..  :ne:

DarioGTI

TNG=DA! ako imas mogucnost, onda ugradi, visestruko se isplati, posebno ako radis vecu kilometrazu  :hall: :gun:

ps: zelim da Duster sto prije stigne!  :dobro:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Konacno jedan Laureate sa Look paketom, 4x4 dCi, uzivo, u braon boji. Ne izgleda lose.



Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Silent Bob

Prosle nedelje sam zakazao testnu voznju za Dustera, u HIT autu. I vozio sam :)

Jeste mnogo ruzna ona braon metalik boja (ali stvar ukusa). U pitanju je bio Duster Laureat 1.5dCi 4x4 109KS... Full oprema, kozni volan, menjac, sjajna braon plastika ( :bullshit:), neki hromirani detalji na komandnoj tabli oko brzinomera i obrtomera... Unutra identican kao i Sandero, mada fakat za nijansu kvalitetnija plastika i ti neki dodati detalji.

Uzivo izgleda mnogo lepse nego na slikama, mada mi se zadnji deo (peta vrata) ni malo ne svidja. Mislim da je moglo bolje da se odradi.

A sad malo o voznji. Posto je 4x4 namesteno je fabricki (verovatno se moze podesavati) da je max brzina u prvoj 6km/h, i moras prakticno odmah da saltas prva-druga.... Ovde je neko pomenuo da i u 6.brzini vuce na 40 km/h. Skroz tacno!  :to:  Motor je stvarno odlican, vuce kao lud u bilo kojoj brzini (vozio sam ga po uscu, od Brankovog mosta, pored muzeja...), i koci jako jako dobro. Sa 80 km/h do zaustavljanja je bilo mozda 20-ak metara, mada nisam naravno probio do daske  :c0:

Dosta je pregledan unutra, za nijansu visi od Stepway-a, konforan i nije uopste tvrd u krivinama. Malo glasnije radi, ali dobro, dizel je u pitanju... ali je lep zvuk.

To su prvi utisci, i jedini za sada  :c:

E sada dileme. Iskreno mislim da ne vredi tih skoro 16k EUR. Meni recimo 4x4 ni ne treba... Mesecima vec citam i gledam postove na ovom forumu i bio zaljubljen u Stepway-a. I kanim se da ga kupim. Onda se pojavi ideja o Dusteru. Ali nekako mislim da je Stepway bestbuy.
Pricam sa drugom o tome i on me napada. Kaze da li si lud da uzimas Dustera za 12-13k (Duster Laureat 1.6 16V 105KS), mogu da ti sredim Octaviu novu (recimo elegance 1.2 TSI 105KS 6G) za 13-14k.... i sad me bacio u problem.
tako da sam skoro od Dustera i odustao, mislim da je u pravu. I onda se vracam na dilemu Stepway za 9k ili ta octavia za 14k? Nije mala razlika, ali je razlika u automobilima isto velika  :hm:

odoh malo u  :offtopic:  nije mi to bila namera... ali otvorih dusu!  :c:
Darvinove nagrade se tradicionalno dodeljuju ljudima koji najviše doprinesu genetskom basenu tako što same sebe uklone iz njega!

Keka

U 1.2 TSI ne moze gas, tako da je nemam dilemu  :lau:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


LeNgenda

Samo 4x4 verzije imaju 6 brzina, prva je umesto reduktora, a krece se iz druge, takva je preporuka proizvodjaca. Obicni imaju normalan menjac sa 5 brzina.

Laureate sa benzincem vredi svaki od tih 12.115 evra, do 13.000 evra ugradis gas ako hoces i nakrivis kapu.
Ili jos bolje, Ambiance za 10.715 eur + 915 eur Ambiance Plus paket (klima, muzika i maglenke) i zdravo, dovidjenja.

Ako imas te pare, odigraj na sigurno, i razmisli, mora da nesto smrdi kad VW iz 1200 ccm dvema turbinama istisne 105 konja. Ubijes me ako mali servis za to nije 150 evra.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

bmiillan

nije problem iz 1200 kubika 105 konja. moze to i vise bez problema. stari suzuki svift iz 1990 iz
1300 kubika 102 konjske snage bez turbine. problem je samo koliko ce to dugo da traje. a o
cenama i bezobrazluku VW ne bih da trosim ni reci ni vreme.
nemoj na silu uzmi veci cekic

Srkson

Stigao!  :woo-hoo:

Najjaci utisak ostavio mi je menjac i snaga motora. Tako su dobar odnos napravili izmedju snage motora i tezine auta da to nije normalno.
Menjac je precizan i krece se iz druge cak i na usponu i to bez problema. Preglednost odlicna, a boja, boja je posebna prica. Mozda ne vredi raspravljati o ukusima, ali ova boja mu stoji najbolje. Na suncu je potpuno druga prica i dobija se zlatno bronzana nijansa pa je utisak jos jaci. Na kraju krajeva i treba da bude neobicna, jer je i sam auto neobican i privlaci paznju.
Do sada sam imao tri zaustavljanja, pitaju ljudi koliko kosta i koliko trosi.  :)
Po gradu pri pravoj gradskoj voznji 10.5l, mesovito 9.5l, otvoreno 7.5l i to sve u 2WD pri temperaturama ispod 5 stepeni.

Eto ja toliko, a vi koji ste neodlucni prelomite i stanite u red da se rok isporuke u skorije vreme od 145 dana ne produzi na 180 dana i vise.  :(

krle

 :aplause: :ziveli:

U zdravlju i sreći da se voziš!

DarioGTI

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)