Dacia Duster

prethodna tema - sledeća tema

mladen895

Budite uvereni da je to dobra mašina.2006.sam više puta bio u Renoovoj fabrici kombija u Metz-u u Francuskoj. Na nepreglednom placu su isti kombiji,samo imaju druge oznake,Reno,Nissan,Opel,Vauxhall.Zavisi ko ih poruči.Lično sam ih vozio i oduševila me elastičnost motora kojeg sam na 40 na sat ubacivao u 6.-u brzinu i koji je imao dovoljno snage da ubrzava.U tom periodu sam išao i u Fiat-ovu fabriku kombija u Atessi kod Peskare.Tamo se stavljaju nalepnice Peugeot,Citroen i Fiat,ali je razlika po meni očigledna.Lično mislim da je Francusko-Japanska kombinacija jača od Francusko-Italijanske.Uostalom ko šta voli...
Kad se mora,sve  je tesko.


Munze

preuzeto sa auto.blog.rs



Dacia je francuskim kupcima ponudila i Duster 1.6 16V 105 E85 4x2 koji, pored benzina, može da koristi i bioetanol.

Za sada je ovaj Duster na raspolaganju samo u varijanti sa 4x2 pogonom i samo u Francuskoj (gde se već prodaju Logan MCV E85 i Sandero E85), ali se očekuje da kasnije bude dostupan i na drugim tržištima.

Duster 1.6 16V 105 E85 4x2 se u Francuskoj nudi sa četiri paketa opreme, a cene tamo startuju od 11.900 evra (najskuplja verzija staje 15.200 evra).

Novost je i Duster sa 1.5 dCi dizel motorom koji razvija 90KS. Dovoljno za maksimalnih 156 km/h, ubrzanje od 0 do 100 km/h traje 13,9 sekunde, potrošnja iznosi 5 litara goriva na 100 km, a emisija CO2 je 130 grama po kilometru.

dejanz

Odlicna reklama za Dustera


http://www.youtube.com/watch?v=Tjs4n9cFv_0&feature=player_embedded

He: It's a great car. How much is it?
Dealer: It starts from E 11900.
He: that low?
She: Well, we cannot spend that little.

Daniel

#109
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

ppejic

Prodjoh, videh, razocarah se. Uzivo izgleda, barem meni, onako isavijano kao da je udaran. Ne svidja mi se ni malo. Bezlican.

Peja

kiconix

Stvar ukusa, ja bih ga rado zamenio za ovu lepotu od logana  :bonk:

Srkson

#112
Ja nesto ne bih rekao da je ruzan. Ocigledno je da je mnogima ruzan cim vide znak DACIA. Sta bi bilo da nosi oznaku Renault ili Nissan?
Neverovatno je koliko ima ljudi gadljivih na brend DACIA, a voze se gradskim prevozom.

Ovde cete ga bas doziveti kako treba.

http://www.youtube.com/watch?v=U7a7bmsyKYw

ppejic

Ja nosim amblem DACIA-e (ako sto se i na avataru moze videti). Ali sto kaze Kica, stvar ukusa. Za cenu dobijenog, ja bih opet Logan, jedino mozda 1.6 16v. Za cenu od 12kE ima mnogo lepih auta, doduse ne terenaca.

Peja

Srkson

@ppejic
Da se pogresno ne razumemo, generalizovao sam stvar, a nisam imao nameru da prozivam i tacno je da o ukusima ne treba raspravljati.

A sto se tice Logana 1.6 16V vise ga nema u cenovnicima, pa se bojim da se ne proizvodi vise. Valjda ce nam to neko ko je upuceniji razjasniti.

ppejic


bmiillan

zameram mu piškaki boju, što je lako rešivo, šatro drvo u kabini (bolje da je imitacija alumijuma
ili karbona) i naravno cenu. za te pare su morali da ponude bar drugačiju kabinu a ne istu kao
u loganu i sanderu
nemoj na silu uzmi veci cekic

zkazi

Kada se uporedi Logan 1.6 i Duster razlika je otprilike 4kE u ceni, ali da li vredi toliko SUV izgled, veća potrošnja goriva, manji prtljažnik, kabina ista, oprema tu negde, klimu imaju i jedan i drugi, lim isti, garancija ista, prostor u kabini tu negde, retrovizori iste veličine (ako sam dobro primetio), itd... o ukusima naravno ne treba..., ali sve mi govori da bih i ja pre uzeo novog Logana za oko 8k nego Dustera za 12k, jer su tu: focus, novi megan, octavia na popustu, novi ceed, stara astra h i neki drugi modeli manje vredni pomena... a duboko sam ubedjen da bih pre seo u novi megan nego u dustera??!!

Keka

Sto jes' jes'.....ali u Duster mozes da stavis pogon 4x4.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zkazi

I to je takodje tacno, sto jes jes 4x4... sto je po meni i jedino opravdano za tu cenu, posto ostali 4x4 nisu ni blizu po ceni, ali to samo onome kome stvarno treba, dok meni bas i :ne:. O Dusteru bih možda razmislio u periodima sajamskih popusta ili akcija, pa da cena padne na oko 10k sa klimom... ko zna... to vec mozda da.