Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

Turbo


zac


saša61beograd

Kad se oporavim od troškova registracije,menjam diskove i pločice.Juče,telefonski saznam da Reno-As u Gosp.Vučića ima i Road-House diskove i pločice za Logana.Cena 4.600 diskovi par,pločice 1.400.
R-H je,koliko vidim,ozbiljna firma iz Španije i na forumima nema primedbi na njih.Postoji mala verovatnoća da se sve to pravi u Kini.U tom slučaju odustajem od R-H.A postoji ozbiljna sumnja i da neka zvučnija imena rade u Kini i da im serije nisu ujednačenog kvaliteta,a cena im je iznenađujuće povoljna.
Zahvaljući internetu dosta sam saznao i sve to mi samo otežava izbor.

Keka

U ovlascenim servisima je bila akcija-za kupljene diskove gratis plocice. Ne znam cenu ni da li jos vazi, ali vredi se raspitati.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Ne znam koje pločice daju gratis....originalne su 5000,čisto sumnjam da njih poklanjaju....eventualno ako ne ,,kidaju,,na diskovima. :ces:

Veterinar

Kupio Valeo pločice u KIT komercu za 1850 dinara.

Mandrak

@saša61beograd:
Ja sam kod sebe stavio RH diskove i pločice prošle godine; kupio u toj radnji :)
Rade svoj posao i ne škripe/cvile pri kočenju.

saša61beograd

#307
Citat: Mandrak poslato 05.06.1974. - 15:35
Rade svoj posao i ne škripe/cvile pri kočenju.
:to: To mi je dovoljno!

saša61beograd

Za Logana ne postoje Motrio diskovi (!);ovo su mi rekli u Hit-u,a obrazloženje toliko glupo da ga neću pisati.Ni reno-Sava nema Motrio.Nude originalni Reno za oko 10.000 dinara (a pravi ih verovatno Lukas,kao i klješta i ostalo).Mogu se kupiti Motrio pločice za oko 3000 din.
U Reno-Sava kao zamenske nude Road-house,što me je,uz prethodne postove, ubedilo da ih kupim (i diskove i pločice) uskoro.
Ideja Motrio proizvoda,kao jeftinih a solidnih delova za Dačiju i Reno je upropašćena zbog alavosti ovlašćenih servisa.A oni imaju monopol na Motrio delove (ovo su mi rekli na sajmu automobila ove godine,gde je Motrio imao štand).Šteta.

VaskezNS

Motrio. Motrio..Motrio... Može li mi neko reći gde se nalazi bilo koja fabrika, proizvodni pogon, manufaktura.... koja na svom ulazu u proizvodni krug ima tablu sa natpisom "Motrio". Živo me zanima  :ces:
Ovo je mesto za sLogan ;-)

Keka

Odmah pored one sto pravi delove sa natpisom "Renault".

Samo im je manja provizija  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dejanz

Izgleda da Motrio u Francuskoj ima veliku mrežu, verovatno su to servisi koji rade njihov program.

http://www.motrio.fr/index.php?option=com_content&view=article&id=124&Itemid=1

jasho

#312
Citat: saša61beograd poslato 03.04.2014. - 10:46
Kad se oporavim od troškova registracije,menjam diskove i pločice.Juče,telefonski saznam da Reno-As u Gosp.Vučića ima i Road-House diskove i pločice za Logana.Cena 4.600 diskovi par,pločice 1.400.
R-H je,koliko vidim,ozbiljna firma iz Španije i na forumima nema primedbi na njih.Postoji mala verovatnoća da se sve to pravi u Kini.U tom slučaju odustajem od R-H.A postoji ozbiljna sumnja i da neka zvučnija imena rade u Kini i da im serije nisu ujednačenog kvaliteta,a cena im je iznenađujuće povoljna.
Zahvaljući internetu dosta sam saznao i sve to mi samo otežava izbor.

Sad ću da te obeshrabrim  :to:, R-H je made in PRC, ja ih imam na sanderu nakon zamene fabričkih, stavio sam diskove i pločice, i evo sad će oko 40000 km da su na kolima, sad kad sam menjao gume bacio pogled na diskove i pločice, sasvim solidno izgledaju (možda pločice da se zamene za nekih 10kkm).

Sve se više, manje radi u Kini samo je pitanje koliko si spreman da platiš, R-H je španska firma ali se radi u Kini i imaju dobar odnos cena -kvalitet, ne škripe (pazi prvih 1000 km kako kočiš, da ih ne spališ), ja sam ih uzeo u TTD Južni Bulevar. :ziveli:

saša61beograd

#313
Citat: VaskezNS poslato 10.04.2014. - 23:10
Motrio. Motrio..Motrio... Može li mi neko reći gde se nalazi bilo koja fabrika, proizvodni pogon, manufaktura.... koja na svom ulazu u proizvodni krug ima tablu sa natpisom "Motrio". Živo me zanima  :ces:
Motrio nije proizvođač.Motrio je šifra koja znači:ovo je proizveo neko po narudžbini i po standardima Renoa (po standardima za drugu,aftermarket ugradnju).To je proizvod srednjeg kvaliteta,dovoljnog da se ugradi u 5-10 godina starog Renoa ili Dačiju,a po ceni duplo nižoj od dela iz prve ugradnje.Tako je zamišljeno,ali kod nas to ne funkcioniše.
Kinezi neće kopirati Motrio,za sada.A moguće je da kopiraju ATE,Brembo ili Ferodo.Zato bih uzeo Motrio diskove i pločice,kad bi moglo i kad bi bili jeftiniji od navedenih.
@Jasho,hvala na informaciji!

Keka

Polako se blizi vreme za zamenu fabrickih diskova.

Opasno sam se bio nameracio na ATE diskove (7000 din par) i plocice (2900 din komplet), ali je razlika u cenu i udnosu na RoadHouse ogromna (diskovi par 4700 din i plocice 1400 komplet).

U dilemi sam sta da uzmem. Iskustva i preporuke su dobrodosle, posto su pare uvek problem.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!