4. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

MitarMrgulic


Veterinar

Četvrti redovan servis na 80000km. Zaboravili su da uracunaju svecice u kalkulaciji, pa me iznenadila veca cena. Kako god bilo, ovo je poslednji servis po cenama održavanja u garanciji.
   

kiconix


Loganovac

JBG... I sad, šta ti vredi lanac u razvodu kad veliki servis košta isto?  :doh:

Ali, sa ovakvim filtrom klime od 30EUR valjda si miran čak i u slučaju hemijskog rata, ne treba ti gas maska!  :doh: :doh: :doh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

MitarMrgulic

Stvarno je puno novaca...

Ispade da situacija sa lancem i nepostojanjem zupčastog, ne pomaže puno.

Dosta su stavili obaveznih servisa u 4 godine, ja pratim šta sve ide, jer će mi zbog 5-godišnje garancije, obuhvatiti te neke radove, kao otvaranje i otprašivanje doboš kočnica, zamjena kočione i rashladne tekućine, dva mala i jedan veći servis klime.

Interesantan je plan servisa za 1.0 Sce, također se predviđa izmjena razvodnih mehanizama pratećih agregata ali ne baš precizno.




Zoran

Veterinar, ovo je baš skupo.
Još ćeš vodenu pumpu mijenjati o svom trošku.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Znam da, gde je 36000, tu je i 43000, ali puno sam mudrovao gde da uradim servis i sa saznanjem da kosta 36000. Opet, kućište termostata menjano je u garanciji, a kako stvari stoje, za nekoliko dana skidace se i ventilator kabine, posto je postao bučan. To su benefiti. Mana je što za servis koji se ne zove "veliki " ode cela plata moje žene, nastavnice. Moram da priznam da mi nije jasno sta znaci stavka u prilogu.

kiconix


Veterinar

Koje pare?  :bonk:  Sta je veliki servis?

kiconix

Zovi pa pitaj, nemamo ovde program odrzavanja.

MitarMrgulic

Ovdje se izgleda od koncesionara, pokušava provući ovaj servis remenja za pokretanje dodatnih agregata, kao veliki servis zupcastog, što nije korektno ni cijenom ni postupkom....

Da se malo našalim.... druže, znaš kako kažu babe mladim snajkama na pijacama "nije mlada pijaca skupa, nego si se ti loše udala" :)

Izgleda da smo ti i ja oženili prosvjetne radnice, pa nam se može parafrazirati "nije domaćine skup servis, samo si se ti loše oženio" :)

Šalim se naravno, servis je preskup kako za standard u BiH, tako i za Srbiju.

Nama je mali spas što imamo ove kartice sa plaćanjima na rate, pa to razgodimo na 6-7 rata, pa bude manje bolno.

Inače, iznenađuje me da su servisi u Srbiji skuplji nego u BiH, iako je dosta drugih stvari osjetno jeftinije.

Uskoro izlaziš iz garancije, pa se okreni servisima kod povoljnijih majstora  :)

Zoran

#161
U BiH,  najzaslužniji za korektne cijene servisa je Guma M Doo.
Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Citat: Veterinar poslato 17.06.2019. - 15:07
Četvrti redovan servis na 80000km. Zaboravili su da uracunaju svecice u kalkulaciji, pa me iznenadila veca cena. Kako god bilo, ovo je poslednji servis po cenama održavanja u garanciji.

Predstoji mi 4. redovni servis nakon 47.000 km. Po ovome što vidim na Veterinarovom računu sa zamenom svećica, a bez zamene kaiša trebalo bi da košta oko 30.000 dinara. Pokušavam da zakažem servis u ovlašćenim servisima, većina zbog korone radi skraćeno od 08 do 14 h.
Nešto mi previše, ali šta ću imam još godinu dana garancije :conf:

zzechner_sk

Uspoređujem malo cijene mog 2. (2018.) i 3. (2019.) servisa, pa ovako:
- cijena sata rada u HR ovlaštenom je 180 kn, cca  2900 din.
- filteri su 2018. imali slicnu cijenu: oko 20 E filter zraka, a filter klime oko 30 Eur i za kraj "cveba":
- filter zraka 2019. nije mijenjan, a filter klime naplaćen 20 Eur ?!?!?

Ukupno tzv. "mali servis" oko 200 Eur do 2018., a 2019. oko 150 Eur...
Ne znam što me čeka u junu ove godine, zasad je na skromnih 50.000 km, jer sam zadnjih 26 mjeseci pretežito koristio službeni i za privatne potrebe, što će ovih dana prestati...
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium

dekiv68

Odradio redovan servis u Reno Sava Pančevo na 47.000 km. Zamenjene svećice, kočione pločice, kočiono ulje, sijalica srednjeg stop svetla, filter plina gasovita faza i ostalo redovno (ulje, filter ulja, filter vazduha, filter kabine i čuvena podloška čepa kartera) za ukupno 33.777,47 dinara.