ABS senzori - kablovi

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Citat: gomilos poslato 19.12.2012. - 09:32
Imam problem sa senzorima abs, tj. kablovima senzora (to je valjda isto). Kablovi su bili osteceni (citaj seceni), pa smo uspeli da ih sredimo lemljenjem i stavljanjem teflon trake preko njih letos i tad je ugasila lampica za abs, sto je pilo vodu dok nije pao sneg pa se vozilo po slabo ociscenin putevima (snezni nanosi, led..) pa se i senzor kabal opet ostetio i upalila lampica abs senzora i sad ne radi ABS. Probali smo da opet odradimo isto sa kablom, izbrisemo greske na dijagnostici (mada ih kompjuter nije prijavio), ali lampica i dalje svetli .

Navalite sa odgovorima.

Ne znam kakva je to teflon traka koju ste koristili, trebalo bi spojeve zaštititi od vlage i soli (još važnije, jer tek slana voda provodi struju). Generalno nije lako ovo uraditi na izloženim mestima, na udaru talasa slane vode... Pada mi na pamet varijanta zalivanja epoksidnom smolom, na sličan način se nastavljaju energetski kablovi. Svaki lemljeni spoj zasebno zaštitiš termobužirom, sve ih zajedno spolja zaštitiš većim bužirom, kome grejanjem "šrinkuješ" jednu stranu i tako dobiješ posudu koju sa druge strane (odozgo) napuniš zamešanim epoksidom i onda zagreješ i tu drugu stranu. Šta znam...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

gomilos

#1
Zanimljiv odgovor, zvao sam Martina iz Jakova (hvala Veterinaru) i rekao mi da niposto ne kupujem ove zamenske jerbo se desavalo da zeza pri vecim brzinama (preko 100 na sat), on ima sa Logana i odgovara za Stepu i Sandera. I ispitivao me oko paljenja zimi, jer sam spomenuo za ugradnju plina i Stag 300+ (sve hvale za njega kaze), i neki saveti kako da vozim sada zimi auto, izgleda super lik (mislio sam da znam samo jednog takvog majstora koji voli svoj posao i radi profesionalno, pozdravi za mog kuma i ljubitelja Toyote).
Javljam za ostatak price oko ABS senzora, kad se vidim sa Mrtinom.