All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

#780
Pošteno.Za pravi sud o gumi treba godinu dana,da se proba u svim uslovima.
Besmislena su ona pisanija u stilu "upravo sam montirao nove gume,oduševljen sam,utisci su odlični i svima ih preporučujem"!A prešao 10 km od vulkanizera do kuće.

Lazar@

#781
Ajde bas javite kako se ponasa ta nova Sava, eto par vas je stavilo na kola  :)
Ja planiram da je stavim na one moje R17 tockove kada potrosim postojece gume...

Mada sa ovom dimenzijum sto ja vozim, cisto sumnjam da ce bas gaziti neki snijeg, ali barem po gradu da se kotrlja...
Dodje oko 75e

Za slicne pare ima i Lauffen  g fit 4s ali sam vozio njihovu zimsku i nisam bio zadovoljan.


mali.alen

Danas montirao na očevog Sandera upravo ovakve Sava all weather. Nadam se da će biti ok za 6-7 tisuća km koliko on pređe godišnje

silent

Моји утисци са овом Савом су за сада позитивни, пробао сам је у разним условима вожње. По макадаму је мекана, по снегу нема проблем да се пробија, а на ауто-путу није бучна. Нисам приметио никакав проблем са њом, задовољан сам.

LeNgenda

Quadraxer 2, oko 32.000 km, treća zima, ali ove zime su prvi put videle sneg kako treba, šara na sve četiri oko 6 mm.

Sredinom decembra u Beogradu puno mokrog snega, neočišćeni parkinzi, kasnije gomila bljuzgavice. Na ravnom vrlo prijatno iznenađen, gume rade, kopaju, ako se zaglave, ljuljanjem gasom izlaze i nastavljaju. Manji usponi i spustevi bez problema. Vozio sa puno sigurnosti i samopouzdanja.

Ovih dana sam na Divčibarama, puno suvog snega, temperatura oko -7, -8 stepeni, maaaalo jači uspon i izvrte se. Nedostaje im klasična zimska šara sa pomičnim blokovima koji zarobljavaju sneg. Mekoća je sasvim solidna s obzirom na kilometražu i vek. Moraću da se pomognem lancima.

Rupa na saksiji, ali za mojih 15.000 km godišnje po beogradskim ćoškovima ove gume su savršene.
Takođe, uveren sam da bi neke hardcore zimske gume, kao npr. Viatti Brina V-521 koje se u 185 65 15 kupe za 40 evra komad bile odlično i desetogodišnje rešenje za put na planinu kad neko ima dva seta felni kao ja.

Zašto onda ne set letnjih i set zimskih? Zato što all season vozim bezbrižno po gradu 355 dana u godini. A onda odem na planinu bezbrižno sa sibirskim gumama od 10 mm šare koje nikada neću potrošiti.

A opet, zašto se ne pomoći lancima kad se ode na planinu i ne zezati se sa zimskim gumama uopšte...  :ces:
Hmmmm...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Preteče me... I ove moje Die Beste prvi put videle sneg i led. Solidno, ali daleeeko od počivših KM3, mada ni one posle 3 godine nisu bile kao prve zime. Hoću da kažem, slabije od bilo koje zimske gume zaključno sa Winterom. Sve u svemu, apsolutno podržavam stavove iznete u prethodnom postu, uz malu korekciju: 2x365+355 dana pre nego što bih pomislio na zimske gume.
Znači +1.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

A pazi sad, sve univerzalne gume na našem tržištu ispunjavaju zakonske uslove da se nazovu zimskim, imaju oznaku M+S i "Triglav" sa pahuljicom.

Očito je pojam zimske gume, tj. standarda koje guma treba da ispuni u tom pogledu veoma rastegljiv, tj. srazmerno nizak, ako se i Quadraxer 2 i Viatti Brina u tom smislu kvalifikuju jednako.

Iskreno, mislio sam da je nivo kompromisa pomeren na uštrb "letnjih" sposobnosti, a da su na snegu sličnije zimskim. Ipak, Quadraxer 2 je kod mene potrošen oko 1,5 mm na 30+kkm, a to je prilično dugovečno.

Zanimljivo, malecko razočaranje koje me je uverilo da su univerzalne gume upravo ono što mi treba.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Veterinar

Tigar all season se nisu pokazale loše. Nisu jako bučne, za vikend sam bio u nekim mestima nadomak Zlatibora, dobro se bore sa snegom. Posustale su nakon 200m zestoke uzbrdice, a ocekivao sam da cu da zapnem ranije. Sve je bilo logično, Lodgy ima veliku masu.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

Moj sin je 3,5 godina vozio na Savi Adapto (na moju preporuku).Jesenas ih je zamenio sa novim Tigrom AllSeason.Kaže da je Tigar u svemu mnogo bolji,uključujući i vožnju po snegu.

Veterinar

 :to:

@Loganovac

Nove su, kupljene prošlog aprila.

Capriolo

Mada su bili baš loši meteo uslovi, sa dosta snega i leda na putu, ja sam ovaj vikend na Frušku goru otišao namerno sa kolima na kojima imam AS gume ( Michelin CC2 ), da vidim kako će da se ponašaju. I bilo je veoma, veoma zadovoljavajuće, za one uslove. Nije baš kao zimski Michelin Alpin koji vozim na drugim kolima, ali, za AS gumu, ono je fantazija. Primetno bolje od ranijih AS generacija Michelina ( CC i CC+ ), koje sam takodje ranije vozio. Pa možda i od Klebera AS, koji vozim na poslovnim kolima, a koja guma je dizajnom šare ( posebno sa onim sitnoreckanim lamelama pos redini) više nalik zimskoj gumi od CC2.
Evo kakav je bio kolovoz: https://i.postimg.cc/N08k937T/AA.jpg

slavko_bgd

Jesenas sam na A-klasu stavio nove Orium AllSeason,  "è il brand economico del produttore francese Michelin, prodotto con i più alti standard qualitativi negli stabilimenti Michelin di Pirot in Serbia."
Na suvom pri brzinama iznad 100km/h su malo bučnije u poređenju sa letnjim Hankook ali ništa što bi bilo iritantno za dužu vožnju autoputem. Možda ulogu igra zvučna izolacija vozila. Osećaj u vožnji je da su dosta mekše od pomenutih letnjih koje su skoro nove i od zimskih Hankook, skoro nove, koje su na Alfi. 
Na mokrom ne vidim razliku u odnosu na pomenute letnje, toga sam se najviše plašio. 
Sneg i led - vrlo zadovoljan. Za ovaj auto, moju mesečnu km, cenu seta i uslove u kojima vozim - to je to.

Midzi

#793
Poručene su dve gume Kleber Quadraxer2 205/55/R16 H91 preko sajta Planeta guma.

Cena je 13744 rsd.

Imam dobro iskustvo sa Kleber zimskim gumama pa sam se odlučio za ove da stavim na Tipa.

Pozz

szs

Odličan izbor
Meka, tiha i pokazala se bar na mom malom autu jako dobra za BG zimu

Imam je na Aygo treća godina i 20.000km
Izgledaju odlično i predvidjam bar još 3 god bez problema
Preživele krivljenje felne (otvoren šaht u vodi)

:too:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella