All-season gume

prethodna tema - sledeća tema

szs

Citat: szs poslato 17.12.2018. - 12:41
u mojoj ulici 274734583884884 prioriteta
:worthless:

I tako....čekamo mart ili maj da se ovaj led otopi. Dotle MIcheline CC radi posao  :hihi1:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

jasho


dekiv68

Mislim da 2 letnje gume, čije se dubine šare bliže zakonskom minimumu, zamenim na puntu sa ovim all season. da li se znaju cene ovih guma :conf:
Dezen mi izgleda korektno

Slobodan čovek

Ја сам хтео да купим гуме за све сезоне (Michelin CrossClimate), да не бих морао дасе зезам око замене и чувања гума и да трошим паре на то, али џаба када зими морају да имају бар 4 mm дубоку шару. Трајале би ми можда 3 године, и онда бих морао да купим зимске...

szs

Zavisi koliko voziš godišnje.
Kod mene su posle 3 god i 30k prednje jedva vidljivo krenule u trošenje a zadnje ne vidim nikakvu razliku. Sad ću da ih rotiram pre mora.
MCC za mene super
Ocena 9+
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

mali.alen

Kod mene Starfire as 2000 nekih cca godinu dana. Zasad sasvim korektne.

jasho

Mene ovi Tigrove AS podsećaju na MCC, samo im je obrnuta šara i nemaju klasičan kanal po sredini, što me i ne čudi ipak im je isti gazda. :dobro:


szs

Što bi rekli ..."Liči"
Nažalost nije samo šara ta koja odredjuje kvalitet i osobine gume.
Zaustavni put na vlažnom i suvom putu?
Buka?
Ekonomičnost?
Endurance tj koliiko se troši tokom vožnje naročito leti i elasticitet pri promeni temp?
Nadam se da je Micheline dao Tigru dobar recept za sastav i materijal koji se koristi.
Jedva cekam prve testove. Stvarno bih voleo da ih položi "with flying colors"
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

kiconix

Zaboravio si najbitniju cinjenicu, cenu.

szs

Bitnu ali ne uvek najbitniju
Ako joj je zaustavni put na mokrom i suvom duži za 30 ili 40% pre ću tražiti neku drugu nego platiti jeftino onaj trenutak kada proklinješ budalu koja ti iskočila izmedju 2 parkirana auta npr
Ja tako a drugi kako god žele i misle da treba.  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

kiconix

Znas li koliko kupaca u Srbiji razmislja kao ti?
Ta guma ce svakako biti bestbuy.

slavko_bgd

All Season pneumatici su kompromis između zimskih i letnjih pneumatika. Znači, nit' su zimske niti su letnje.  Uslovno nešto lošije performanse all-season pneumatika kompenzuje vozač. Vozim pažljivo, vozim po propisima, čuvam sebe od drugih i naravno da čuvam druge od sebe. Ako po gradu i po zakonu smem da vozim zimi sa letnjim pneumaticima ( *ako na kolovozu nema snega, leda ili poledice), šta je problem voziti sa AS umesto sa zimskim? Ili leti, kakav je problem voziti AS pneumatike umesto letnjih otvorenim putem na dugim relacijama brzinama u okviru ograničenja? Za moje uslove u kojima u poslednje 4 godine najviše koristim automobile (najviše grad, najviše suvo, ponekad mokro i retko kad sneg) - savršena opcija. Tako da kada dođe vreme za zamenu trenutnih sledeće će biti isključivo AS.

szs

@slavko_bgd  +1  :aplause:

@kiconix  nažalost kod nas se gleda sada prvenstveno cena zbog ekonomskog stanja.
Zato se i nadam da će biti prvenstveno odlična na testovima a onda naravno i pristupačna po ceni.  :ne:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Loganovac

Već znamo da je relativno bučna. 71dB naspram 68 kod recimo Fulde koja je u nekoj srednoj klasi...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Citat: slavko_bgd poslato 20.03.2019. - 12:27
All Season pneumatici su kompromis između zimskih i letnjih pneumatika. Znači, nit' su zimske niti su letnje.  Uslovno nešto lošije performanse all-season pneumatika kompenzuje vozač. Vozim pažljivo, vozim po propisima, čuvam sebe od drugih i naravno da čuvam druge od sebe. Ako po gradu i po zakonu smem da vozim zimi sa letnjim pneumaticima ( *ako na kolovozu nema snega, leda ili poledice), šta je problem voziti sa AS umesto sa zimskim? Ili leti, kakav je problem voziti AS pneumatike umesto letnjih otvorenim putem na dugim relacijama brzinama u okviru ograničenja? Za moje uslove u kojima u poslednje 4 godine najviše koristim automobile (najviše grad, najviše suvo, ponekad mokro i retko kad sneg) - savršena opcija. Tako da kada dođe vreme za zamenu trenutnih sledeće će biti isključivo AS.
+1
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari