Veliki servis

prethodna tema - sledeća tema

Gde ste uradili veliki servis?

U ovlascenom servisu
60 (37%)
U neovlascenom servisu
63 (38.9%)
U privatnoj reziji
31 (19.1%)
Nema potrebe
8 (4.9%)

Ukupno glasova: 162

Keka

Evo ga Gates PK kais posle 9.000 km, kao nov. Stavljeni novi spaner i roler. Ipak nije do kaisa.



Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


drzarkod

Meni se bio raspao nov roler sa španerom...a kaiš samo spao....mislim da je problem u zatezaču koji verovatno blokira jače i španuje ili nešpanujue kako treba...neznam šta bi drugo bilo...neverujem da je do Zaca.

Zoran

Ne može biti do Žaca, kada je zatezač sa oprugom.
Sam svoj gazda - vazda.

drzarkod

Pa to i kazem....

Rimad

Imam pitanje vezano za set pk kaiša. U prodavnici su mi dali SKF VKMA 36020 (sa klimom i servo volanom) (slika ispod).


Bilo mi je sumnjivo da nema španera, pa sam provjerio na internetu. Izgleda da je ovo odgovarajuća verzija, ali se više ne proizvodi - nova verzija je VKMA 36200. Ona izgleda ovako: http://www.amazon.de/SKF-VKMA36200-VKMA-36200-Keilrippenriemensatz/dp/B0068MUBIU .

Da li da vratim i tražim noviju verziju ili je ovo što su mi dali uredu? 

zac

Mislim da je jedan od ova dva rolera, roler za spaner...znaci , ako ti je ispravna opruga (natezac) onda samo menjas roler sa lezajem... u tom slucaju ti verovatno odgovara i ova varijanta....ali ovo treba proveriti.

Rimad

Moram priznati, nisam siguran kako izgleda španer. Da li u ovom kompletu dođe španer:
http://www.amazon.de/SKF-VKMA36200-VKMA-36200-Keilrippenriemensatz/dp/B0068MUBIU  ?
Mislim da je bolje sada da ga mijenjam, nego da se pokvari, pa ponovi sve radim.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Rimad


rookie

Veliki servis sam odradio prije 7-8 dana, ali ne u ovlaštenom servisu, dogovorio sam sa Martinom pa su oni to odradili. Na oko 68000 km:
- set zupcastog (SRT ili tako nešto)
- set PK
- nove svjecice (valeo)
- vodena pumpa, antifriz (valeo, grčki valjda neki)
- ulje (5w40, ELF NF), filter (Meca)
- ostali filteri (Meca, valjda)
- obradeni diskovi i nove plocice
- zamijenjena sijalica i sredeni kontakti na tabli gdje se podešava gdje duva ventilacija

Kaiševi kao i pumpa su bili u prilicno dobrom stanju, ponešto sam zadržao - "zlu ne trebalo". Sve došlo oko 360eur.
Iako sam najviše u CG prosto nisam htio bilo ko da mi radi ovako nešto a po pisanju na forumu ovako sam odlučio. Sačekao sam da duže vrijeme budem u Bijeljini ili Beogradu i eto...

drzarkod

Hvala kolega....

Turbo

Rookie,
gde si nabavljao delove?

rookie

@Turbo Nisam ja, majstori su sve nabavili, i odabrali.

saša61beograd

u najnovijem broju revije Auto ima članak o novom zupčastom kaišu firme Gates -Gates Eco.Navodno, vek trajanja mu je do 300.000 km!To bi trebalo da se prodaje kod www.euroauto.rs.Ako je tako,onda je baš lepo,jedan veliki servis i ćao forever (samo da nije tu pumpa za vodu).

Keka

Zvuci interesantno, ali su, cini mi se, malo preterali.

Cak i da jeste sve tako, postavlja se pitanje pumpe za vodu i ostalih elemenata, ciji kvar i demontiranje povlaci i zamenu kaisa, iako je, avaj, trebalo tek na 300.000 km.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!