dnevna svetla - LED DRL

prethodna tema - sledeća tema

cika mili

Dnevna svjetla na starijim godištima Fluensa i Generationa (Dženerejšna) se ne mogu aktivirati. Imaju sijalice u faru, al nedostaje sve ostalo: žice... 

kiconix

E to je nesto drugo.
Onda moras na neku od alternativa.

silent

Naiđoh na ovo, možda je neko ranije postavio.

http://www.proko.rs/tv/car_dimmer.php#

mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

silent

Da li je komplikovana ugradnja? Kako funkcioniše ceo sistem, da li sam ja ovo dobro zamislio: kada je prekidač za svetlo na 0, po startovanju motora se uključuju duga svetla sa 50% intenziteta, a sve ostalo je pogašeno (pozicije i zatamnjenje instrument table), a kad okrenem prekidač normalno se uključuje kratko svetlo?

Hvala ti  :ziveli:

MitarMrgulic

Citat: cika mili poslato 20.01.2019. - 09:56
Dnevna svjetla na starijim godištima Fluensa i Generationa (Dženerejšna) se ne mogu aktivirati. Imaju sijalice u faru, al nedostaje sve ostalo: žice...

Drugar, znaš li možda od kojeg godišta. Moj Generation je 2011. druga polovina, mislim da mi je jednom serviser na redovnom servisu govorio da to ugradim, ali nisam nikad provjeravao ima li sve potrebne konekcije...

Najbolje da ih pitam na slijedećem servisu za par mjeseci :)

cika mili



Misliš od kojeg godišta imaju dnevna svjetla? Ne znam da li su ih mlađa godišta imala. Čini mi se da je najbolje rješenje ovaj sistem sa smanjenjem snage dugog svjetla na 50%.

mladja73

Citat: silent poslato 24.01.2019. - 14:10
Da li je komplikovana ugradnja? Kako funkcioniše ceo sistem, da li sam ja ovo dobro zamislio: kada je prekidač za svetlo na 0, po startovanju motora se uključuju duga svetla sa 50% intenziteta, a sve ostalo je pogašeno (pozicije i zatamnjenje instrument table), a kad okrenem prekidač normalno se uključuje kratko svetlo?

Hvala ti  :ziveli:

Ugradnja je donekle komplikovana. Dobijes detaljno uputstvo a meni je to ugradio drugar autoelektričar.
Sistem funkcioniše upravo tako kako si opisao osim što ne pali odmah dnevna svetla već posle sekund dva kada alternator pusti onih 14 V. Jedina stvar koja mi se ne sviđa jeste da pri paljenju kratkih svetala ostaje uključena plava lampa za duga svetla ( ja sam namestio da mi dnevna svetla budu duga). Sve u svemu zadovoljan. Jedino smo modifikovali sistem dodavanjem osigurača na dovodnom vodu sa akumulatora. Veoma mi je bilo korisno sada kada sam išao na tehnički pregled jer verujem da ne bi prošao isti da je sistem bio uključen (modifikacija na autu).
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

silent

Hvala ti na pojašnjenju  :dobro:

slavko_bgd

Šteta što Peja više ne pravi one njegove automate za dnevna svetla... 6 godina, peti automobil po redu, i radi kao zmaj. Ugradnja traje 10 minuta, 4 žice , skalper, sečice i izolir-traka. A mislim da bi mogao da bude odličan kao drajver za LED dnevna svetla.

Jandro

Jedna mala nedoumica... Naime, hoću i na ovaj auto da ugradim LED dnevna svetla kao što imam i na Yugu... Pored standardnih plusa i minusa,, ta svetla imaju i treću žicu u instalaciji, koja po uputstvu treba da se poveže na žice kontakt brave, da bi se uključivala odmah pri davanju kontakta. Ja sam to na Yugu povezao na kontakt bobine koji dobija struju odmah pri okretanju ključa, i to mi tako godinama funkcioniše bez greške. Dakle, jedina moja nepoznanica u vezi ovoga na Daciji dizelašu je đe da učačkam tu žicu da bih dobijao struju čim dam kontakt?
Hvala unapred!

LeNgenda

Ajde malo da vaskrsnemo temu za nas matore, jer svi ovi od 2012. na ovamo nemaju ovih problema.

Našao sam ovo

€ 21,65  45%OFF | Car led DRL Car led light Daytime Running Lights with turning signal light bright FOR Renault Sandero 1 2 2009+ Megane 2 py21w
https://a.aliexpress.com/_mL8zvEw

Stavlja se umesto sijalice prednjeg migavca u faru i stalno sija belo, a kad upališ migavac, onda trepće žuto.

Vrhunska je fora jer praktično nema budženja, samo se jedna žica spoji negde da ima struju stalno kad je na kontaktu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Loganovac

Viđao sam po vozilima u saobraćaju tu varijantu da se ista sijalica koristi kao dnevno svetlo i migavac. Meni to izgleda bzvz, a trebalo bi staviti prst na čelo da li je to funkcija migavca ili je lajt-šou kad sijalica samo menja boju umesto da se pali i gasi - ja to ne doživljavam kao uključen pokazivač pravca. JBG.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

saša61beograd

#283
Meni se dopada ovo rešenje jer je jednostavno.Pitam se samo koliko se ovo greje kad radi kao dnevno svetlo.Na starom Loganu je prostor za sijalicu migavca i pozicije mali,pa je i hlađenje malo,predpostavljam.Drugo,pitanje tehničkog pregleda i njihovog tumačenja legalnosti.To se lako rešava zamenom sijalica pred tehnički (ja vadim sve led sijalice pred tehnički).
Jeste kao lajt-šou,ali toga i još luđih stvari sad ima na mnogim novim automobilima,pa kao takvo ipak prolazi.

Zoran

Ja sam kupio dvije maglenke i spojio ih u seriju. One mi glume dnevna svijetla. Do sada nisam imao problema ali jest bilo pitanja od plavaca u dva navrata.
Sam svoj gazda - vazda.