Potencijalni problem sa limarijom

prethodna tema - sledeća tema

Daniel

Pošto sam silom prilika morao da menjam zadnje štop svetlo (found new hardware in your trunk :banghead:) primetio sam tačkice koje se nalaze na limariji a na koje naležu neke nogice od štop svetla. Na tim mestima boja je skinuta skroy do metala. Rđe za sada nema.

Skinuo sam i drugo da proverim da možda to nije nastalo od udarca, ali je i na toj strani isti slučaj.
Čim budem imao vremena skidam oba štop svetla, i naneću boju na to mesto, a kad se to dobvro osuši zalepiću one tanke providne podloške za nameštaj ili nešto slično svuda gde naleže štopaljka.

Mislim da ako postoji kod svih ovaj problem, ovo jeste  potencijalno mesto za pojavu  rđatitisa. :ces:



                                                           
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Vihor

Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.


Keka

Kad ste stedeli pa uzeli akrilnu farbu umesto metalik  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Da ne bude i kod metalika.  :zloca:

Mozda ova smena sto zavrce shtopaljke ima visoku normu pa srafe na jos svezu boju.  :)
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

krle

Kod mene je isto kao i kod Daniela bez obzira što imam metalik boju. Uočio sam to još kada sam menjao sijalicu, a na levoj strani kada sam provaravao konektor. Međutim, smatram da nije opasno s ozirom da nije skinuta farba do lima. Ostao je sloj farbe, a ispod je i sloj od katagoreze.

Daniel

Hmm...m,eni se cini da je do lima. MOra bolje da pogledam na dnevnom svetlu.

Keka...dodjes pivo u nedelju za prozivku o metalik boji.  :lux:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

krle

Off.:  :ces:  Počeo sam sve više i više da brljam sa susednim slovima na tastaturi, nije g nego f (kataforeza).

Keka

Nije frka za pivo, ali me(n)talik je me(n)talik.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

Ja sam istu stvar primjetio kad sam skidao štoplampe kod ugradnje parking senzora pa sam na ta mjesta zalijepio neke naljepnice.
Inače sam na krovu vidio tmali trag korozije još prije dvije godine dok je auto bilo u garanciji.
Nisam siguran je li to oštećenje moglo nastati od kakvog kamenčića pa sam to prijavio svom serviseru. Tada nije imao lakirnicu pa sam ja pomalo i zanemario jer se korozija ne širi ali na prošlom servisu me je gazda servisa podsjetio na to i rekao da mogu dovesti auto kad god želim da mi to saniraju te da je to gratis  :lux:
Garancija je istekla prije skoro dvije godine tako da za moj Dacia servis samo riječi hvale. :respect:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Loganovac

Antikorozivna garancija je 6 godina, tako da sumnjam da je istekla pre dve godine...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Da, trebalo bi da jos traje, a tada je istekla garancija na motor/menjac, zar ne? Nemam garantni list kod sebe, ali ako me secanje dobro sluzi, garancija na limariju traje ukoliko se limarija redovno kontrolise u ovlascenom servisu (doduse nisam primetio bog zna kakve kontrole, ali...).

krle

Uslov za garanciju na antikorozivnu zaštitu je i da je vozilo redovno servisirano, odnosno da je ovlašćeni servis izvršio overu  u servisnoij knjižici.
Garancija na farbu traje koliko i osnovna garancija. Znači, za vozila kupljena 2007.g. i kasnije to je tri godine.


Keka

I kod mene postoje te tacke  :bonk:

Povlacim sve sto sam gore rekao za akrilnu farbu.  :c:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.