Problem sa MOTRIO uljem na drugom servisu

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

Za 10kkm do narednog servisa se nista značajno neće dogoditi.

Problem je što stavljaju jedno a pišu drugo

Peja

krle

To što su napisali je posebna priča.

ppejic

Ovo je domet njihove profesionalnosti.



Peja

Daniel

Ovi su prolupali skroz na skroz. Znac i prema ovome, moze  NO NAME ulje sa buvljaka na tocenje, ako na njemu pise da je 5w-40

:hammer:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

DarioGTI

sve je to  :bullshit:

al najjaci je natpis "super extra oil"  :too:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

Kićo, majstore!  :hall:

Kako da ne oteraš "ovlašćene" u P.M. posle ovoga  :rtfm:  :ljut:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Pitacu gospođicu, da ukoliko ona grantuje da je MOTRIO isto sto i ELF, i da se moze napisati u servisnoj ELF umesto MOTRIO, onda neće imati nikakvih problema ukoliko obavestim tržišnu inspekciju.

Peja

Daniel

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Loganovac

Sve oni mogu da pokriju tehničkim pose*avanjem, osim upravo činjenice da su sipali jedno, a upisali u servisnu knjižicu drugo, znači drži se toga.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Tražicu od servisa prvo da mi sipa to sto je napisao u knižici, i da naplati razliku u ceni. Ako ne pristane na to Tržisna će imati posao po prijavi.
Ili neka preprave to što su napisali u servisnoj i napišu istinu.

Pri dogovaranju tražiću prethodno specifikaciju materijala u računu...pa ću početi odatle...

Kico, otišli smo mnogo van ove teme, totlno pogrešna tema.

Peja

Raja

Prijavi ih tržišnoj. Reagovaće na "jedno naplaćeno a drugo isporučeno". To ti je kao na stovarištima gde naplaćuju prvu klasu npr. keramike a isporučuju drugu ili treću klasu.  Kupac plati jer
je doveden u zabludu a oni ostvaruju extra profit.

Loganovac

Ne verujem da su mu naplatili ELF, ionako je jako jeftino prošao. 8500 za redovni + TNG servis?
Nismo se udaljili od teme, radi se o problemima vezano za prvi servis - gde, šta, kada... ne! Trebalo bi da ljudi znaju gde da ne idu, a ako im se desi kako da reaguju, Pejino iskustvo će biti sigurno dragoceno u tom smislu.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#27
Bio sam da raspravim i da vidim šta nam je činiti. Stvari stoje ovako.

1. Izvinili su se sto su upisali drugo ulje umesto onog koje jeste sipano, ispraviće upisano ukoliko želim.
2. Pokazali su mi kanticu MOTRIO ulja, na poleđini kantice potpisao se RENAULT s.a.s.

Meni je ovo dovoljno validno.

Takođe su pokazali ceo program rezervnih  zamenskih delova MOTRIO koje prodaju kao odobrene od Renault (i jesu Renault) po etiketi. Još su pri tome rekli da je cena kod njih ELF i MOTRIO istovetna, a na upit kakav je kvlitet MOTRIO odgovor je bio da je to RENAULT original ulje pa je samim tim sigurno dobro, drn, drn, drn... Pošto je MOTRIO = RENAULT onda više ne koriste ELF.

Servis me je kostao:

1. Filter ulja + filter vazduha + ulje + rad = 4750din
2. Filter tečne faze + filter gasne faze + rad = 2000din.

Peja

Edit: a RNS sei dalje pravi Toša




kiconix

Kao prvo, nismo se udaljili teme, ljudi o ovome moraju da znaju sve.
O strucnosti ovl servisa sam se licno uverio kad sam preuzimao auto iz salona (6km na cajgeru, nov).
Pojma oni nemaju, a o ostalim stvarima vezanim za rezervne delove, preporuke i sl s..nja je suvisno govoriti.

Loganovac

Citat: ppejic poslato 21.06.2010. - 14:14
Servis me je kostao:

1. Filter ulja + filter vazduha + ulje + rad = 4750din
2. Filter tečne faze + filter gasne faze + rad = 2000din.


Ne bih baš da ispadne opet da sam formalista, ali si me stvarno bacio u dilemu - kako se onda napabirčilo 8.500 dinara? Jel možeš da postuješ račun?

Mislim da su ti u novonastaloj situaciji izbijeni aduti iz ruku. Na tvom mestu, ja bih tražio da upišu u servisnu knjižicu šta su stvarno sipali, a ubuduće ne bih dozvolio da mi sipaju šta oni hoće, jer je homologacija A3/B4 zaista širok pojam. I meni su u Bibo Car servisu u Velikom Gradištu (ponavljam, po mom mišljenju jedino oni rade stvarno sve po PS-u) rekli da mogu da sipam bilo koje ulje koje zadovoljava ovu homologaciju. Znajući koliko se decenijama "mirišu" Reno i ELF - nemam potrebe da džeziram i hoću da mi sipaju baš to. Na kraju krajeva, kupac je u pravu, zar ne? A ko nema ili neće - daleko mu lepa kuća, bar Renoovih servisa ima kol'ko 'oćeš, i velika većina izlazi mušterijama u susret.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.