1. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Pitam se zašto  :bonk:
Ali da popiješ kaficu o svom trošku, možeš.

zac

Citat: narednik poslato 21.11.2013. - 11:05
Nezaposlenima zabranjen pristup !!! :c0:

Kad ti to kazu lepo se okrenes i izadjes iz servisa...odes kod drugog, koji ti dozvoljava da budes pored auta...
Ja stvarno ne razumem, a neka mi neko objasni, te servisne "propise", da vlasnik imovine koju je platio 7-10 000 e. ne sme da bude pored te imovine dok mu tamo neki pinter drnda i aka po autu, sipa vise ulja u motor od propisanog (pa probije semering), guzva filtere za vazduh, preteze tockove, ne podesi ventile kako treba, ... i da ne nabrajam sijaset "namernih" propusta....a TI kao vlasnik treba da imas neograniceno poverenje, vece nego u brata rodjenog,  i mirno sedis i pijes kafu...   :bullshit: :fiju: 

Nikad ne ostavljati auto na milost i ne milost sloserima  :-)1

drzarkod

Žac, nažalost, svaka ti je na mestu...

Keka

Ni jedan vlasnik vozila, i pored sve ljubavi prema svom autu, nije duzan da poznaje automehaniku. Sa druge strane, zastita na radu postaje jako stroga, i niko nece biti blagonaklon ako vlasniku vozila nesto padne na glavu ili nogu, dok se provlacio izmedju dizalica.

U svakom slucaju, postoje i ovlasceni i neovlasceni servisi koji (bar precutno) dozvoljavaju boravak pored vozila.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Da li se vlasnik razume ili ne, to serviser ne zna, sigurno ce biti pazljiviji u radu kada je vlasnik tu..bas iz razloga sto ne zna da li se razumete ili ne..

vujanovgoran

#515
Danas odradio prvi servis u garanciji na 15000km, Logan 1,5dci sa DPF filterom, U AK Sekulic u Veterniku. Zamenuli ulje i filter ulja. Filter klime pregledali i rekli da ne mora, filter vazduha se ne menja na prvom servisu  :ha: , vec na drugom na 30000km. Ulje sipali Elf Solaris 5W30, kantica od 4l i flasa od 1l, ostatak mi dali da imam za rezervu. Cena 5407 din sa rabatom od 17%, ne znam zasto. Ruke ne naplacuju na prvom servisu. Juce zakazao  servis za danas u 10:30, stigao u servis oko 10:40, majstor i mesto cekaju. Sve pohvale za usluznost.Servisu moze da se prisustvuje u staklenoj prostoriji odakle se vidi auto i majstor, kao i sta radi.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Loganovac

Verovatno su sipali Elf Solaris 5W30 FE (ili ranije DPF)?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Ne znam koliko kosta Solaris u Profacu, ali je Sekulic izgleda malo uvukao rogove sa cenama....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Bilo je prijatno iznenadjenje  :) . Pitao sam ih za cenu drugog servisa, koji se radi na 30000km, odgovor je bio da kosta 17000-18000din. Menjaju se svi filteri (i filter goriva), ulje iskljucivo elf (Motrio koriste u vozila koja su presla preko 100000km). Nista ne mute, jer vlasnik jasno vidi sta se radi na vozilu i koje ulje i delove koriste. Da li ce ovo ostati standard kod njih, videcemo.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Keka

Sve postenjak do postenjaka....
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

 :ne:
Citat: vujanovgoran poslato 29.11.2013. - 20:08
Bilo je prijatno iznenadjenje Vlasnik jasno vidi sta se radi na vozilu i koje ulje i delove koriste. Da li ce ovo ostati standard kod njih, videcemo.

To bi trebalo da posluži svima (mislim na ovlašćene servisere) za primer.

Dejan11

Evo bliži se vreme za prvi servis na Dusteru ( 1.6 ). Pitanje je da li servis ide na 10k km ili na 15k. Ja sam sad na 10 a u martu je godinu dana,pa da me ne zezaju nešto. Kako prvi servis imam za dž u Kompresoru,molim vas,ko zna, šta treba tačno da tražim, tj hoću da mi stave sve originalne filtere i koje ulje da tražim . Hvala unapred
pozdrav

Veterinar

Koliko znam, 15000 km. Šta ti piše u servisnoj knjižici?

drzarkod

#523
Na 15000 ili godinu dana sta pre dodje i obavezno zbog garancije. Nedaj  Motrio u njega.....i ajd izbaci onu prosečnu potrošnju na 10000 km. Traži zamenu filtera vazduha to nerade na prvom servisu...a filter klime možeš i sam promeniti ionako ga nema..... :fiju:

Dejan11

ne stižem da pogledam a hoću da uradim to kako treba. Svakako sam čuo da pitaju jer hoću da mi ostave stare delove i kutije od novih. To ću tražiti pa planiram i da uporedim. Jer za ulje treba da im naglasim koje hoću i koje da tražim ?
što se tiče potrošnje,batalio sam u jednom trenutku da vodim evidenciju,tako da imam možda do nekih 7000.