Zimske gume

prethodna tema - sledeća tema

DarioGTI

Meni je prošle zime počeo zujati S3, nakon 5 ili 6 zima. Zujanje jako podsjeća na prosvirali ležaj (ja sam mislio da je ležaj, ali je ipak bilo do guma). Ne mogu ništa reći, evo ove zime su taman na zimskom graničniku.

Jedino rješenje jeste ili da pojačaš radio dok voziš ili da staviš nove gume.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

trajce

Radio da, gume neka cekaju, cuje se najvise kad krecem ili pre nego sto stanem. Mozda ih prebacim nazad.  :too:

Andrix

Danas prepakovao gume, 4 nove wintere i jos dva iznenadjenja usput. U Beogumi u Radnickoj jedna wintera prilikom balansiranja trazila po 90 grama tegova sa obe strane, :gun:  Dosao sef, i rekao da se skida, da ide u reklamaciju. Tada drugo iznenadjenje, dadose mi drugu novu gumu,  mada sam pomenute wintere sam doneo na ugradnju, a kupljene su pre  mesec dana na drugom mestu.Covek kaze da mu je tako lakse nego da mi stavi takvu gumu, pa za par dana da dodjem na reklamaciju, jer je mnogo teze obrazloziti fabricku gresku na koriscenom pneumatiku....Svaka pohvala za gest
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

lovac

Spremam se na put u Srbiju pa sam danas montirao svoje 4 sportiva zimske gume - stare su 2 godine, vozile su 2 zime, sve skupa oko 15 000 km. Izgledaju kao nove.
Kad sam ih montirao i krenuo sa njima - škripe i cvile kao nikada! Ne znam zašto - nikad do sada nisam čuo takvu škripu i ciku.
Istina, vanjska temperatura je bila oko 20 step. Možda je to razlog. Ili talk sa kolim sam ih dobro poprašio pre nego što sam ih spakovao u najlonske vreće i spremio u šupu. Videću kada ih malo provozam po kiši koja danas obilato pada.

Gume koje su bile na zadnjim točkovima montirao sam napred - i obrnuto.

miki-bgd

Mene ce zimske gume da sacekaju jos nedelju, dve, zbog temperatura. Nema sanse ni led ni sneg u narednom periodu, niti ozbiljniji pad temperature, pa da ne zezam gume bezveze  :nono:

dejandelic

U potpunosti se slazem sa Mikijem  :wave:

Zoran

Zimske gume postavljene prije par dana. Danas iz Trebinja došao preko Sutjeske. Snijega ima na vrhovima Zelengore...
Sam svoj gazda - vazda.

vujanovgoran

Danas montirao zimsku obucu, napred BF Goodrich (3 sezona), nazad Tigar Wintera (2 sezona). Goodricheve bez tegova  :cool:, Tigrove po 5gr.  :hall: Ono sto me je najvise iznenadilo je da su tise od letnjih Continentalci (contiecocontakt 5, made in Romany). Demontaza, montaza, balansiranje, tricavih 1200 dindzi.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Andrix

i ja bih rekao da su Wintere tise od Contija 5, rumunskih
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Bendiks

Ja sam lično u nedoumici - kupiti Tigra ili Barum ( trenutno je cenovna razlika oko 150 dinara u Bg ) - kupiti uopšte ili se nadati "lakoj zimi" ( a bez da izazovem gnev onih koji su do sada potrošili evriće na zadovoljenje važećih - u tom momentu , preporuka ili zakona bez uredbi ) ?

Zoran

Kupi Savu, malko je skuplja ali znaš sta si kupio i dobiješ godinu garancije. Nije neki vrhunski kvalitet ali je pouzdana što se tiče trajnosti. Brže se troši ali ne dobija "bubrege" bez razloga.
Sam svoj gazda - vazda.

Bendiks

Hvala Zorane - no izričit sam u izboru Tigra i Baruma ( valjda ih neko ovde vozi? ) uz važnu napomenu da je sada odnos cena tako mali da baš iz tog razloga tražim pomoć :)

Zoran

Koliko znam Tigar je sklon deformaciji a Barum je nešto klizaviji na mokrom. Barum ima i "krtu" smjesu. Oštar kamen je značajno oštećuje...
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#1408
Oba su niskobudzetne gume. Tigra vise necu da vidim ni u komsiluku.

Barum i Sava su tu negde, a mnogo ispred Tigra.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2008_Winterreifen_Test_175_65_R14.aspx

Ako nije greska i ako gume nisu starije od Metuzalema, ovo je best-buy http://www.internet-prodaja-guma.com/auto-gume/michelin-185-65-r15-pilot-alpin-pa2-88t-mo/507313/
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

 :dobro: potpisujem
Dizla je dizla
i opet dizla!!!