zamjena mijesta (rotacija) guma

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Koliko znam, obeležen je ili smer rotacije ili spoljna strana, nisam video oba (a i ne bi imalo smisla).
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

roolet

eh, lakse bih i ja da nema, hankook ventus prime 2, meti je ovako da pise spolja outside, aaaaa - pazi na smer rotacije, usmerena sara!. kupujes dve leve i dve desne  :cekicem:

miki-bgd

Citat: Loganovac link=topic=3522.msg146239#msg146239 date=14i03215202
Koliko znam, obeležen je ili smer rotacije ili spoljna strana, nisam video oba.

Ovako i ja znam.

Npr Wintera ima smer rotacije,a mislim da fabricke conti imaju spoljnu stranu. I mogu da se rotiraju bilo gde.

roolet

aj nek vam bude  :too:
ali mi nije jasno, na primer, guma ima saru koja u jednom smeru vodu od akvaplaninga baca tu gde treba, ta guma ima obelezeno inside/outside. i recimo izmenjamo gume prateci tu instrukciju i dobijamo da dve gume stoje na istoj osovini, jedna smer sare prema napred, jedna u nazad, kako je to logicno, nije mi jasno

Zoran

Roolet, potpuno isto mišljenje imam i ja. Tvrdio sam da bi trebalo da postoje lijeve i desne gume jer je šara usmjerena a vanjska strana obilježena...Smatram da je jedino tako ispravno, imati dvije lijeve i dvije desne  :ne:.
Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd

Sto se tice sare, to je i meni bilo cudno. Moja je otprilike ovako nesto, ako ne i ista
pa ispada da su na levoj i desnoj strani sare usmerene drugacije, recimo ovako
S druge strane evo na gumi pise inside

Keka

Odvodi vodu, ali manjim delom van gume, a vecim delom u velike centralne kanale.

Bocna, spoljna strana je zaduzena za stabilnost u krivini i zato je uvek spolja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


roolet

rezime - dve leve i dve desne gume, kod guma koje imaju usmerenu saru i oznaku outside,
kod simetricne sare, bitan smer okretanja, mogu da se rotiraju kako hocete