Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

brave

Ne mogu da se z.... po snegu ,u garazi mrak pa sam zazmurio na jedno oko i puko za taj iznos , a za pivce te drzim za rec.

Keka

Svaki normalan servis bi zamenu uradio besplatno.

Gube ugled za sitne novce  :fiju:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


wvojin

Boze, Boze... Jos su mu oni prodali i naplatili uslugu zamene sijalica! Kakvi K*eteni!  :bonk:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Zoran

Obični vaćaroši. Dobra reklama daleko se čuje a loša i deset puta dalje...
Sam svoj gazda - vazda.

Ayrton

A da li ste primetili na računu "rad servisa 0,3 x 1.062,00"?!To znači da su menjali sijalicu 18 minuta!Pa stvarno su za  :palica:!
Ni cena sijalice nije ništa bolja, 610 dindži za "kineza",mnogo je kume.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

MajorSoul

Mislim da je na Daciji dosta lakse da se zameni sijalica, pa eto mozda je i bacanje para ali zameniti sijalicu (levog fara) na Hondi e za to treba umetnost, plus jos sto mora da se povadi pola delova da se samo pridje  :fiju: Za tu zamenu sam isto tako dao nekih 300-400 dinara i nije mi bilo zao.

@ Ayrton - Pa ipak je ta sijalica u ovlascenom servisu :)
:wind:
..need more buttons..

Keka

Ako na originalne delove ugradjene u servisu daju garanciju, onda vredi  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

I na sanderu je malo teže zamijeniti sijalicu na lijevom faru jer smeta akumulator. Još ako vam ispadne zaštitna guma  :doh:, morat ćete se i isprljati a možda i izgrebati da je dohvatite (na putu sam se poslužio granom iz žbuna pa sam dobro prošao.)
Sam svoj gazda - vazda.

Dachos

I meni je posle 20000 crkla sijalica levog fara, sam sam zamenio istu, prilicno je nepristupacno zbog blizine akumulatora, ali sve ukupno je trajalo 15-20 min. Gledao sam desnu stranu, tamo je mnogo lakse. Mislim da nema potrebe ici u servis zbog toga, pogotovo sto ce se crkavanje sijalica desavati mnogo cesce, sada kada vozimo sa upaljenim svetlima non-stop...

Veterinar

Citat: Zoran poslato 28.02.2011. - 15:38
I na sanderu je malo teže zamijeniti sijalicu na lijevom faru jer smeta akumulator. Još ako vam ispadne zaštitna guma...

Iz iskustva... vodite racuna da vam ne ispada guma. Proveo sam 45 minuta pokusavajuci da je izvucem.

Loganovac

U razmaku od mesec dana, posle 4 godine i 40.000 km "uginula" i druga, ovog puta leva, H4 sijalica. Uzmem ti ja to da zamenim malopre, a do garaže sam vozio pod maglenkama, računam bolje da su dve nego da mi je auto ćorav na jedno oko. I dok sam menjao, primetim da tu negde od levog fara pa naniže (da izvinete) visi jedan kabl sa dvopolnim konektorom na kraju, nigde priključen  :ha:

Nastavak ovde http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2608.msg48613#msg48613
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

dejanz

Takodje posle 40.000km otisle desna pa leva u razmaku od 15-ak dana, obe bile Osrma.

Tica

Pokušavao sam da nađem ali nisam uspeo!
Ima li negde popis svih sijalica za Dacia modele, imam neki komplet no-name a pre neki dan crkla pozicija i naravno sijalica iz tog kompleta ne paše. Ne paše ni ona za kratka svetla a ni za migavce ( treba mi narandžasta ).
Zna li iko oznake svih sijalica, unapred hvala.

krle

#193
-Prednje poziciono svetlo:W 5W
-Prednji pokazivač pravca:PY 21W
-Bočni pokazivač pravca: WY 5W
-Zadnja pozicija/stop svetlo: P 21/5W
-Zadnji pokazivač pravca: P 21W, a kod "kristalnih"   PY 21W
-Zadnje svetlo za maglu, svetlo hoda unazad i treće stop svetlo: P 21W
-Svetlo registarske tablice: W 5W
-Osvetljenje prtljažnika i kasete za sitnice: C 5W
-Sijalica H4 sa UV filterom
-Svetla za maglu: H11



Tica