Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

6.5 godina, nešto manje od 70.000km, H4 sijalice menjane dva puta - prosečno na 3 godine, isključivo Osram original. Džekovi (konektori) fabrički.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Ne znam gde je zez ali već treću garnituru trošim računajući i originalne. :ne:
P.S.Pre 5-6 godina nisi morao danju da voziš pod svetlima.Tj do skoro.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Citat: ivan-bgd poslato 03.12.2013. - 12:22
Koju god marku da stavim izdrži oko 6 meseci.Čuh da je problem do džekova tj treba zameniti plastične keramičkim.Keramika upija toplotu tj hladi verovatno kontakte i sijalica i njeni kontakti se ne pregrevaju.

Aha....a onda toplota sa te keramike ode u nepoznatom pravcu nepoznatom silom.

Trenutno imam Osram "original", zaboravio sam kada sam ih stavio. Mozda se Kiconix seca, bar otprilike.

Sledece ce biti Osram UltraLife ako nisu preskupe, ili iste kao do sada.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Kako bilo da bilo,meni ne izdrže ni jedne duže od 6 meseci.Kako,zašto ,ne znam :ne:
P.S.Ko mi garantuje i da taj osram ne rikne za isto vreme....bacim pare ,a efekat isti.

nik

Citat: ivan-bgd poslato 03.12.2013. - 12:22
Koju god marku da stavim izdrži oko 6 meseci.
Mnogo bitniji podatak je koliko si prešao za tih 6 meseci jer daje, makar okvirno, vreme koliko je sijalica radila.
Već sam negde pisao, ali sam crkavanje mojih mogao da koristim kao podsetnik da štelujem ventile (na 30 kkm). U oba slučaja do sada razlika u crkavanju leve i desne samo par dana. Videću dokle će da se drži treća tura, s obzirom na  aktivnu upotrebu danju.

Keka

Niko ne garantuje, naravno, ali ako krstene sijalice obicne izvedbe kratko traju, proveri napone. Ako crkavaju no name sijalice, nemoj da se cudis.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd

Citat: nik poslato 03.12.2013. - 13:27
Mnogo bitniji podatak je koliko si prešao za tih 6 meseci jer daje, makar okvirno, vreme koliko je sijalica radila.
Konkretno pređoh 38000 za dve godine i nepuna 4 meseca tj oko 8000 za 6 meseci.

nik

Onda
Citat: Keka poslato 03.12.2013. - 13:28
...ako krstene sijalice obicne izvedbe kratko traju, proveri napone. Ako crkavaju no name sijalice, nemoj da se cudis.

ivan-bgd


saša61beograd

Beru je stara i ugledna firma,ali da prave sijalice to nisam čuo.
Filips i Osram,to je prva liga.Tu su negde i Narva,Boš i Lukas.Sve ostalo bih izbegao,čemu eksperimenti.Ja sam eksperimentisao pa sad imam sijalice koje će duuugo trajati,ali ne osvetljavaju baš najbolje.Kao film koji je dosadan,ali dugo traje.

ivan-bgd

I narva me razočarala kao i beru.I one su trajale 6 meseci kao i originalne. :ne: Na prethodnom autu isti problem.Proban i osram....ne vredi.

zac

 :ces:  Citam i vidim da ste svi menjali sijalice... verovali ili ne, od 2007..(kupljen nov auto) do danas, samo promenjena sijalica desnog fara...pre godinu i po dana...stavljena ista kao sto je i bila Osram sa UV zastitomn (leva na faru i dalje fabricka).... ni jednu drugu sijalicu nisam menjao na Loganu za 51 000 km...  Kako i zasto ????  :ne:  ..ali mi je drago sto je tako...  :lux:

Veterinar

Citat: Veterinar poslato 06.10.2009. - 08:20
Ne mogu se setiti sta je fabricki kod mene. Ne znam ni koje su sada. Kad sam kupovao znam da mi je bilo bitno samo da su H4 antiUV. Svetla cesto koristim i danju, tako da mi sijalice traju 33000 km.

Što je važilo za Logana, otprilike važi i sada. Za 62000 km i četiri godine (kod Logana bi to bile dve godine) zamenjene tri sijalice (jedna nedavno).

Keka

#404
Danas uginuo Osram za desno oboreno svetlo.

Sijalice su stavljene 26.05.2011. godine i tada je na satu bilo oko 130.000 km. Sada je na satu oko 170.000 km.

Sutra idem u nabaku, videcu sta od Osrama ima u ponudi. Favorit mi je UltraLife, ako nema, zadovoljicu se standardnom.

Edit: Kupio Ultralife, 460 din. komad u Kit komercu.

Proizvodjac daje 3 godine garanciju na rad sijalice  :ha:

http://www.osram.com/osram_com/tools-and-services/services/osram-guarantees/guarantees-for-consumer/guarantee-process-for-automotive-lamps/guarantee-process-for-ultra-life-headlamps/index.jsp
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!