Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

roolet

narode, promenio sam vec 150 sijalica h4 i vise se ne obazirem na proizvodjaca, samo gledam da li je uv zastita, ne primecujem nikakvu razliku u svetlosnom snopu. samo jednom sam napravio gresku i pogresno je montirao, rotiranu za 180 stepeni, svi su mi blicali a ja kao ,,sta je mangupi, jaka vam moja svetla", dok nisam video da to jedno svetlo kopa oci. pozzz  :40:

Ljuba82

Levo oboreno, fabričko,  na Stepway-u otišlo na 14 ili 15 000 letos i to je primetio momak na pumpi i ponudio se da zameni što sam ja i prihvatio. Kako sam se zadržao neko vreme da završim nešto i vratio...on mi je rekao da se poprilično namučio.
E tako danas...na blizu 18K km...primetim da je otišlo i desno kratko....pa sam se ja na parkingu zezao jedno 20 min dok nisam zamenio  :ranting:
Nikako nisam mogao da skinem žicu i sav sam se izgrebao...i ruke mi se zaledile...baš je pipavo...a nekako mi je pošlo za rukom da mi ispadne konektor za sijalicu kroz gumu (da me pitaju kako nemam pojma...jer sam se iscimao da proturim nazad).
A onda mi padne na pamet onaj momak koji je tu imao i akumulator...kako je on tu proturio ruku nemam pojma.

Inače sam uzeo dve Lucasove H4 sa buvljaka još letos kad mi je crkla leva...pa ćemo videti koliko će izdržati! 

drzarkod

Mene je isto ubila ta zicica na MCV kad sam menjao levu letos... :ljut:

saša61beograd

Citat: saša61beograd poslato 02.11.2013. - 22:54
Stavio sam nove H4 sijalice,Philips long life eco vision.Kupio sam ih u www.altios.rs. Cena je 500 din komad.Trebalo bi da traju do 4 puta duže od standardnih,30% više svetla i daju nešto belju svetlost.Ovo poslednje sam primetio odmah,ostale boljitke će pokazati vreme i neka duža noćna vožnja.
Dakle,sad sam siguran,standardne Osram H4 su bolje što se jačine osvetljavanja tiče od ovih Filipsovih.To što Filipsove imaju duži rok trajanja nije bitno,biće zamenjene mnogo pre nego što crknu.

miki-bgd

Juce uzeo da probam H4 night breaker plus. Citao sam temu, video da ne traju bas dugo, ali sam morao da probam  :cul:

Fabricke philips stavio u rezervu, na 19800km i godinu i 5 meseci.

Utisci veoma pozitivni, bas lepo osvetljavaju, a svidja mi se i bela boja, naspram one zute kod philips.  :too:

saša61beograd

Na kraju ću ih i ja uzeti.Neka traju koliko traju,dobro osvetljenje je važnije.
Kao kod guma,što bolje rade,to kraće traju.Ako sa gumama ne mogu da se razbacujem,sa sijalicama još uvek mogu.

ppejic

Citat: žac poslato 23.11.2013. - 18:39
Ili LED ili da ugradis Pejina dnevna svetla koja koriste vlakno dugog svetla sa 50% intenzitets...js to imsam, i odlicno se pokazalo..A sto se tice sijalica, od 2007 do danas, crkla je samo prednja desna sijalica fara..sve druge su jos fabricke.

Pomenuti automat postoji i za kombinaciju H1-H7. Nema prepravljanja, montaza 3 minuta

drzarkod

Cena, montaza....moze i na pp

kiconix


DrJekyll

Gledao sam danas neki kristijev snimak sa H4 7.5W sijalicama i nista ga nisam razumeo (naravno posto ne razumem rumunski).
Zanima me kako to da svugde pise da ne mogu za nocna svetla jer ne bacaju dovoljno ilistavec, a kod kristija je nekako lepo radilo...ili sam ja pogresno razumeo...rumunski  :c:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Loganovac

Ne znam šta bismo mogli da ti odgovorimo ovako bez linka.  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Pre dva meseca stavio najt brejker, mnogi rekose da kratko traju, ali ne, neverujem. Sinoc crkenzi i sad moram da menjam opet.
mrzim da menjam sijalice na farovima    :banghead:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

bmiillan

kada je pre oko šest meseci crkla originalana u levom faru, kupio dve osram day&light i zamenio obe. pošto se auto
uglavnom vozi po gradu, ne vidim neki problem. kažu da te day&light traju oko tri puta duže od ovih običnih. pošto je
originalna trajala tri godine ove će menajti novi vlasnik 2022 god.  :Smiley:
nemoj na silu uzmi veci cekic

Loganovac

Misliš: ove će, kažu, menjati novi vlasnik 2022 god?  :kava:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ivan-bgd

Koju god marku da stavim izdrži oko 6 meseci.Čuh da je problem do džekova tj treba zameniti plastične keramičkim.Keramika upija toplotu tj hladi verovatno kontakte i sijalica i njeni kontakti se ne pregrevaju.