Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

vujanovgoran

Malo je nepristupacna, ali samo nosac sijalice zaokrenes malo i izvuces, nema zica. Sijalica se posle iz nosaca samo iscupa kao osigurac i stavi se nova, te zajedno sa nosacem se vrati nazad i zaokrene u kontra smeru.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

silent

Hvala na uputstvu, uspeo  :hat:

vujanovgoran

Dizla je dizla
i opet dizla!!!

speedo

Na 14.000 km i malo više od dvije godine crklo lijevo kratko svjetlo. Orginalnu Philips, made in Germany (!) zamijenio za Hella sijalicu, indijske proizvodnje (!?). Zamjena i nije bila toliko komplikovana, završio sam za dvije minute, najviše me zezalo fino namještanje one zaštitne gume po obavljenoj zamjeni...

Vladimir

Prosle nedelje mi crkla prednja desna pozicija-nije bilo sanse da zavucem ruku i da je zamenim, morao sam da idem do servisa zbog toga.
Sinoc sednem u kola i upalim svetlo, vidim da ne radi levo kratko svetlo.
Stavim klasicnu Osram antiUV sijalicu, i uperim farove u zid da proverim kako rade-nekako mi se cini da se snopovi razlikuju posle zamene.
Sa desne strane sam imao Narvu pa odlucim da i nju zamenim i stavim isto Osram-posle zamene sve je ok.
Mozda mi se samo ucinilo, ali sam imao utisak da sijalice razlicitih proizvodjaca emituju razlicito svetlo.
Danas sam kupio Osram UltraLife Duopack pa cu prilikom sledece zamene da isprobam njih.

zac

Moguce je da sijalica razlicitih proizvodjaca bacaju drugaciji snop svetlosti....verovatno se razlikuje polozaj niti... znaci bolje je uparivati sijalice istog proizvodjaca.

Loganovac

Ni u ovu teoriju zavere ne verujem. H4 je standard koji, pored ostalog, veoma precizno definiše geometriju sijalice. Radije bih proverio da li je pravilno montirana.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

#367
Ovo nije teorija zavere, vec moguca predpostavka... kada pogledas dve razlicite sijalice ima razlike u onom staklenom stablu koji nosi volfram zicu...

saša61beograd

#368
Stavio sam nove H4 sijalice,Philips long life eco vision.Kupio sam ih u www.altios.rs. Cena je 500 din komad.Trebalo bi da traju do 4 puta duže od standardnih,30% više svetla i daju nešto belju svetlost.Ovo poslednje sam primetio odmah,ostale boljitke će pokazati vreme i neka duža noćna vožnja.Stare Osram su bile ispravne,ali se na njima vidi da su radile non-stop više od godinu i po dana.
Kratkovid sam i nosim naočare.Pre izvesnog vremena noću u uveče počeo sam da koristim naočare sa 0,25 jačom dioptrijom,1,75 umesto 1,50.Neverovatno je koliko to doprinosi kod noćne vožnje.Izvinjavam se za ovaj off,ali možda pomogne nekom kratkovidom,naročito ako je oko 50-te ili preko.

drzarkod

Posle više od 3 g. i 14000 km prvi kvar. Danas otisla prednja leva sijalica H7. Lak pristup, laka montaza ( nema zicicu kao Logan  vec dve metalne zabice koje se pritisnu ), vreme zamene oko 3 min. Verovatno sam usled ceste kreni stani voznje i pali gasi rezima sj.... sijalicu, razmisljam o nekim kao LED koje se montiraju i stalno rade ( sve vise ih na putevima...)

zac

Ili LED ili da ugradis Pejina dnevna svetla koja koriste vlakno dugog svetla sa 50% intenzitets...js to imsam, i odlicno se pokazalo..A sto se tice sijalica, od 2007 do danas, crkla je samo prednja desna sijalica fara..sve druge su jos fabricke.

Keka

 :doh:

Duster ima odvojeno kratko i dugacko svetlo (covek lepo kaze H7), znaci nema H4 sijalicu kao Logan, tako da pomenuti automat, bez modifikacije konektora i ozicenja, ne moze da se primeni.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Rimad

Da ubacim link:
http://am_application.osram.info/publish/index_en.html .
Možda nekome bude koristan (meni jeste). Na osnovu modela auta, dobijete odgovarajuće sijalice.

jasho

Citat: Loganovac poslato 08.09.2013. - 22:14
Ni u ovu teoriju zavere ne verujem. H4 je standard koji, pored ostalog, veoma precizno definiše geometriju sijalice. Radije bih proverio da li je pravilno montirana.

Ja mogu odgovorno da tvrdim da ima razlike u H4 sijalicama različitih proizvođača, konkretno Narva je za nekih 2mm kraća od Osrama i  drugačije je unutra odrađena, da me nebi pogrešno shvatili, isto je u suštini ali i ima sitnih razlika

Keka

Geometrija znaci polozaj vlakna u odnosu na nosac, tako da bude u zizi. To kod svih H4 sijalica mora (treba) da bude isto.

Znaci da duzina sijalice nije bitna, bitno je gde se nalazi vlakno u odnosu na reflektor.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!