Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

#345
 :respect: :ziveli:

12.02.2013

--------------------------------------------------------
e kako i obecah, najzad zamenjene i pozicije, bogami namucih se, velike sape, uglavnom led koje sam postavio za poziciju su ove dole
a samo pozicija kad su ukljucene izgledaju ovako
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

svrle

Posle predjenih malo vise od 3500km od kada mi je pregorela sijalica u levom faru, veceras je stradala fabricka Philips sijalica u desnom faru. Zamenio sam je obicnom Osram H4 kao i prethodnog puta.

Lazar@


Zoran

"Običnom" - pazi mora biti anti Uv.
Sam svoj gazda - vazda.

Boqy

Citat: Lazar@ poslato 28.03.2013. - 22:23
ima li ko iskustva sa necim slicnim
http://dx.com/p/h4-h-35w-8000k-white-light-xenon-hid-headlamps-dc-12v-pair-105955

Nemam iskustva sa tim setom, samo mogu reći da je 8000k suviše plavo svetlo, sve preko 6500k je mnogo.

Keka

I protivno je zakonu. Ima tema o ksenonima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


svrle

Citat: Zoran poslato 28.03.2013. - 22:24
"Običnom" - pazi mora biti anti Uv.
Da naravno da je anti UV. Nisam precizno napisao. Kada sam napisao ''obicna'' 'mislio sam bez onih ultra, long, i slicnih dodataka u nazivu sijalice.

Lazar@

nisam nikad vadio pozicije, ocu da uzmem neke led, vidim ovamo se pominje nesto t10?To je vjerovatno naziv grla ako se ne varam?Jesu li nama te sijalice i koje mi odgovaraju?Ima raznih duzina i raznih snaga,da li sve pasuju samo je bitno ovo t10?

i koje su sijalice za osvjetljavanje kabine i gepeka?I koje duzine?I to bih uzeo LED...


Ne bi trebalo da mi prave problem u servisu?Jer je auto u garanciji mislim i do sad sam mijenjao sam sijalice,ali ne znam za ove u kabinu...

glavonja3

Posle 30.000 km crkla prvo Osram (prekinula se nit), pa dok sam menjao ovu crkla i Bosch u drugom faru :agr: Boschova nit se nije prekinula nego kao da se udebljala, svejedno, ona ne radi. Sada sam stavio na obe nove Bosch. Ovo je treci par, sve su crkle jedna za drugom, ukupno sam presao 95 hiljada autom.

ljutikrilo

#354
evo uspomoć tutorijala zamenio sam sijalicu prednjeg desnog fara

ubudžio sam neku nepoznatu češku ili poljsku tes light sijalicu, koštala me 280 din.

kada sam počeo da proveravam kako radi primetio sam da mi pozicija (prvo koleno prekidača) na prednjim uopšte ne radi.
pozicija na zadnjim farovima mi radi. drugo koleno, odnosno oborena svetla mi uredno rade...
budući da imam maglenke i sa njima sam kombinovao, i prvo i drugo koleno prekidača svetli na maglenkama, jel mu prvo koleno dođe pozicija za maglenke?

ne znam ako sam dobro razumeo onaj tutorijal, pozicija ima svoje nezavisne sijalice?

u svakom slučaju j**e mi se za poziciju ako mogu da koristim poziciju maglenki... a i to ako upalim jednom u 3 godine maksimalno

miki-bgd

2 kolena za svetla za maglu - prvo koleno prednja svetla za maglu, 2 koleno pale se i zadnja svetla, uz prednja.

Loganovac

Ne postoji pozicija maglenki, one ili rade ili ne rade. A uključene maglenke kada nema magle su prekršaj.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

 :to: ... i ispravna poziciona svetla (na kraju, sva svetla) na automobilu se podrazumevaju.  :wave:

saša61beograd

Kako pojačati treće stop svetlo?Na nož za mazanje namotati tanko vlažnu krpu i gurnuti u prostor između zadnje šoferšajbne i trećeg svetla i brisati.Neverovatno koliko je prašine tu bilo.Čak je i sijalica bila prašnjava,za razliku od sijalica u zadnjim svetlima koje su savršeno zaštićene.

silent

Potrebna mi je pomoć oko zamene prednjih sijalica pozicije. Odgledao sam Kristijev tutorijal, ali mi nije baš najjasnije. Da li skidam klemu sa žicama (sa pozicije) pa onda odvrćem nosač sijalice pozicije, ili skidam sijalicu fara pa kroz taj otvor vadim sijalicu pozicije?  :ne: