Sijalice H4 i ostale - ???

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Nema sta da te neko maltretira u vezi sijalice (mislim na  :cap:), ona je dozvoljena, nece pandur ni da primeti. Mene su zaustavljali sa SilverStar-om i niko rec nije rekao za svetlo. Moze jedino tebi da koristi jer se nocu bolje vidi, u to budi siguran... Ali im je zivotni vek kraci (ako hoces duzi vek sijalice onda svakako izaberi Osramovu Light@Day - nije vise DayLight). Samo obrati paznju da na sijalicama pise antiUV (mada sada gotovo sve novije sijalice ispunjavaju taj standard).
Sto se tice izbora sijalica, procitaj mojih prethodnih par postova. Ja koristim Osram i zadovoljan sam... Za sada  :whistling:
Sto se tice napona i ostalih stvari, morace neko strucniji od mene da ti pomogne.
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

mladja73

Pre neki dan sam prvi put imao priliku da se upustim u "operaciju" zvanu zamena sijalica na Loganu (na svu srecu nije bio moj vec kolegicin). Kako ona nije imala H4 sijalicu (uvalili joj mangupi H7 kao zamensku - cini mi se da je to vec bio slucaj na forumu) dao sam joj moju rezervnu Osram-ku a ona mi je danas vratila sijalicu koju je kupila u Hit autu:

Kaze da je to original koju ugradjuju u servisu. Vidi se i broj a ono sto je najvaznije da je  Made in PRC!
Cena je oko 700 din.
Da li je neko imao iskustva sa ovakvim sijalicama?

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

bmiillan

kupio pre neki dan osram daylight duopack za 720 dinara u euroautu (doduse ne za stepu).
videcu koliko ce trajati, posto su mi osramove cool blue koje su mi trajale cetiri godine na lanosu
crkle otkada se vozi sa upaljenim svetlima danju. sa cool blue sam bio jako zadovoljan sto se
tice svetla ali valjda ce ove duze trajati
nemoj na silu uzmi veci cekic

Keka

Mladjo, vecina sijalica drugih proizvodjaca je takodje made in PRC, jedino sto ostaje diskutabilno je (pre)velika cena doticne Motrio sijalice. Vidi sta pise na limu oko sijalice pa nam prenesi  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


mladja73

Citat: Keka poslato 21.10.2010. - 21:17
Vidi sta pise na limu oko sijalice pa nam prenesi  :nami:

Gerlite 12V 60/55W H4 P.R.C.U E8 3G2 F898
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Aleksandar

Mladjo,

Ova sijalica je proizvodjaca Motrio (prave tzv."zamenske delove" za Reno). I Motrio pravi bukvalno sve za Renoova vozila, od ulja, filtera pa do hladnjaka....

Ali da joj je cena bezobrazno velika, jeste, jer se sijalice istog kvaliteta mogu nabaviti za upola manje novca.

MajorSoul

Kao sto rece Keka, vecina sijalica je sada iz Kine, mada je vecina stvari sada iz Kine :D

Citat: Keka poslato 05.10.2009. - 21:24
Ja imam ksenone od 35W

Gde si odradio ksenon svetla, kod kog majstora (ako moze adresa i tel na pp)
Thx.
:wind:
..need more buttons..

Keka

U Pazovi je, zagubio sam broj, ali u svetlu novog ZOBS razmisli da li da se upustas u to, posto ti trebaju i peraci i autokorektori nivoa farova (a nemas ih).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


MajorSoul

A sta cete vi ljudi da radite, koji vec imate ugradjene xenone?
:wind:
..need more buttons..

Keka

Ako zagusti, ima da ih izvadimo u vratimo H4 sijalice  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Bolence91

#115
pozzz zelim da stavim u stepway ksenon sijalice.... koje sijalice bi treba da uzmem tj. koji proizvodjac i jacina je najbolja???? Unapred Hvala

Bolence91

brt jel moze neko da odgovori............

Keka

Koristi search, vec je bilo reci o tome na vise mesta.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Bolence91

pa to zna svako da napise....

Tsky

Bole,

zamjena sijalica sa Xsenonom nije jednostavna ukoliko želiš da imaš puni efekat. Sama zamjena bez zamjene adekvatnog fara nema nikakvog smisla. Ukoliko baš želiš imati Xsenon svjetla moraš znati da to nije ni malo leftino jer treba mijenjati sijalice. farove i "startere" za Xsenon. Takodjer moram pitati čemu to jer su originalna svjetla veoma korektna.