3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

 :ne: - pa vjerovatno tvoje svjećice imaju po jedan "pipak" a ove sa dva "pipka" se mijenjaju na 60 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

jasho

Zoki ja bi to menjao (i menjam) na 30.000km bez obzira na pipke, sad kad sam menjao u sopstvenoj režiji imao sam stavljene Renault svećice sa dva pipka i mogu ti reći da su bile za zamenu nisam siguran da bih gurao sa njima na 60000km, ali odošmo u  :offtopic:

VeDuS

Nemam pojma kolikio pipaka imaju svecice kod mene i da li od toga zavisi kad se menjaju.
Znam da su kod nas servisni intervali skraceni na pola ali i u servisnoj knjizici pise 60000 km.Da li serviseri iz dosadasnjeg iskustva ili trenutne procene stanja odluce da se ide na zamenu?Mozda probaju kod nekog za koga pomisle da se nece preterano buniti ili raspitivati.Pa meni su u sekulicu hteli da menjaju na 27000 km...
Mozda ima i neke veze sto vozim na gas...
Ajd' sad da razradimo temu.... mada ipak ovde su pitanja i iskustva u vezi treceg servisa,ja sam ga obavio ovako i za ove pare a da li je to O.K. ili ne ...pokazace vreme.

Shone

Da li na trecem servisu na 30000km ide stelovanje ventila i ciscene dizni.Dacia sandero 1.4 bez uredjaja na gas.

Zoran

Ako ti nije frka za lovu dobro bi bilo malo ih pogledati. Ja sam kod sebe štelovao na oko 30 000 i bilo je odstupanja. Poslije toga na oko 110 000 i nije bilo nikakvog odstupanja.
Sam svoj gazda - vazda.

Deki

#95
Kako je naš uvaženi član doravec više puta u svojim postovima pohvalio uslugu Prodajno Servisnog Centra Vuković u Šapcu a pošto sam bio u blizini rešio sam da kod njih uradim treći servis, na 30000 km. Javio sam se oko 830 i zakazao za 1100 istog dana.

Kada sam stigao, oko 1045, veoma ljubazno su me dočekali i preuzeli auto a ja sam uz kaficu i sok obavio administrativne formalnosti. Tada sam i saznao da Živa nije uključen u Reno servisni sistem tako da prethodna dva servisa nisu evidentirana u sistemu već samo u servisnoj knjižici.
U međuvremenu je auto već bio postavljen na prvu dizalicu, odmah do velikog prozora kroz koji se sve vidi kao na dlanu a rekli su mi da ako želim mogu i da budem pored auta i direktno gledam šta se radi.
Odrađena je kompletna dijagnostika i pregled. Pored onoga što spada u redovan servis utvrđeno je da bi trebalo zameniti i pločice koje su se dosta istanjile kao i da fali neki tipl. Pitali su me da li želim da se uradi zamena pločica kao i da li želim da pločice budu original ili zamenske a ja sam se odlučio za original. Sve je odrađeno za nekih 45 minuta koje sam ja proveo u prijatnom ćaskanju i posmatranju majstora koji je vredno radio.

Sve u svemu mogu da kažem da sam više nego zadovoljan kako uslugom tako i tretmanom i da ću gledati da i sledeće servise radim kod njih pogotovu što su mi rekli da se uskoro sele u potpuno nov još bolje opremljen i uređen servis. Dobio sam i njihovu VIP karicu sa kojom se ostvaruju popusti kao i još neke sitnice što je dodatno upotpunilo već povoljan utisak.

Neko će sigurno reći da je cena visoka (Račun može da se vidi na: http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=269.msg97614#msg97614) sa čim mogu da se složim ali u poređenju sa uslugom i tretmanom kod Hit-Auta, Žive, Kompresora i GP Motors-a kod kojih sam odlazio mislim da i nije.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Dragan.vi

Dvoumim se gde da uradim 3.servis. Nisam bio zadovoljan ni Kompresorom prosle godine, ni Reno Savom pretprosle. Jedan kolega mi preporucuje Hit auto kod kojih servisira Logana vec 5 godina. Vase misljenje ?

ivan-bgd

Izgleda da je zadovoljstvo uslugama po servisima relativna stvar.Mene je Živa razočarao,tebe Sava,nekog Kompresor ,ali najviše negativnih komentara ima Hit auto koliko sam mogao da vidim.Tako da...odluka je tvoja. :ne:

Dragan.vi

Danas sam svratio do Reno Save i kod njih je jos uvek akcija Motrio ulje, filteri i rad 5.555 din.Ulje - polusintetika. Prvi slobodan termin - sledeci ponedeljak.Ne znam sta da radim, jos uvek nisam zvao druge servise  :ces: Inace, tehnicki i registracija bez problema, cak sam u MUP-u Palilula zavrsio nikad brze za manje od sat vremena, iako sam naleteo na pauzu. Molim za Vase misljenje  :ziveli:

Zoran

Ako te brine polusintetika - ja vozim stalno na polusintetiku i mijenjam na 15 000 km.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Nije svejedno u kakvom režimu se vozi. Nema sumnje da je sintetika pravi izbor za veća opterećenja motora (recimo duže relacije autoputem velikim brzinama), a da je u slučaju štedljive vožnje bez trajnih opterećenja motora polusintetika sasvim razuman izbor sa aspekta smanjenja ukupnih troškova, pogotovo za vozače koji ne prelaze veliku kilometražu pa neće ni osetiti eventualno skraćenje životnog veka motora. Pisali smo o tome u temi o uljima.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

sibelius

ovo za Zivu je novost ,nisam cuo do sada.
elem, utisci su nam razliciti od servisa do servisa. moguce da szve to zavisi bukvalno na koju su nogu ustali tog dana.
kompresor je generalno bio ok,reno sava takodje mada su imali svojih faulova, i sa Zivom sam bio generalno zadovoljan. naravno ,kao i vecina drugih kolega, od Hita bezim kao djavo od krsta. cene su im nenormalne.
sto se tice tog osnovnog, redovnog servisa, po meni cena ne bi trebalo da prelazi 8-9000. bar meni nikad servis nije bio skuplji..
sto je najgore kad god okrenete servis pitate za isti tip usluge cena ce biti razlicita.dogadjalo mi se da okrenem isti servis u dva dana i da dobijem dve razlicite cene i to za par hiljada.
ocigledno je da nema idealnog servisa. u jednom bolje rade jedno u drugom drugo itd. nebrojeno puta mi se desilo da odem u servis na reklamaciju i oni to ne uspeju da srede a onda odem u drugi i ljudi  ga srede.nema pravila.

Dragan.vi

Upravo tako. Nazvao sam prvo Hit auto, javila se neka vrlo ljubazna cvrkutavim glasom, a kad mi rece cenu od 11.000 dindzi umalo se nisam srusio.Rekoh, sta sve radite za te pare ? Pa znate, filteri, ulje, svecice... Kakve svecice auto je presao tek 25.500 km, zar se ne menjaju na 60k. A ne kod nas se to radi na svakom drugom servisu  :badmood: Lepo se zahvalim , mada ne znam na cemu i okrenem Kompresor gde se covek sa druge strane zice slatko ismeja kad sam mu prepricao prethodni razgovor. Elem kod njih je cena oko 7.000 dindzi, naravno bez svecica, samo filteri, ulje i ruke. Vrse pregled kocnica i ako treba intervencija to se naravno posebno naplacuje, ali uz moju saglasnost. Ono sto mi je prosle godine zasmetalo kod njih je to sto je auto stajao dobrih 10-15 min a da niko nije uzeo da ga radi, zatim jedva mi zamenise levi brisac, tek posle price da cu se obratiti inspekciji, i na kraju finale kada su mi zamenili okvire tablica sa njihovom reklamom, a da nisam trazio naravno. Znaci,  sve u svemu najmanje 45 min je sve to trajalo duze nego sto bi trebalo i po*eniku ili amateru za mehaniku kao sto sam ja. Radni sat je 1.800 dindzi bez PDV-a, pa vi sad vidite koliko musterija prodje dnevno i kolika im je zarada   :ljut: Uostalom svi to znamo i nisam nista novo rekao.

Dragan.vi

Evo danas odradjen 3. servis kod Reno Save. Posto ne umem (bez pomoci dece), a i nemam vremena, evo ovako izgleda racun;  ulje motrio 1x 2.250,00 (ostalo u kantici 1 litar), filter vazduha 1.356,86 filter ulja 830,00 podloska cepa 185,00 usluga dacia pack 933,13 i svecice 4x 345.13 kom. Sve ukupno 6.936,71 din. Nisam izgubio ni sat vremena, rekose plocice dobre pojele se tek do pola. Predjeno 25.637 km. Sta da kazem, zadovoljan sam  :aplause:                       

ljutikrilo

nigde na forumu ne mogu da nađem diskusiju o servisima posle 60.000...


prešao sam 70.000, veliki servis sam odradio kod žive pre godinu i po dana


šta je sve neophodno pored ulja i filtera ulja za ovaj servis?

filtera goriva obavezan ili poželjan?


filter vazduha obavezan ili poželjan?