3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Garancija izgubljena.
Svecice se menjaju na 60kkm.
Da su skupe, jesu.

silent

Citat: Goky poslato 14.09.2019. - 22:53
...ali je zato filter kabine skuplji 1.000 dinara.

Auu, ala su podigli cenu filtera kabine :ha:

p.s. Nikako mi nije jasan taj interval za zamenu svećica, od 4 godine?? Razumem da ih kilometraža troši, ali nikako ne shvatam kako stajanje šteti svećicama...

szs

Citat: silent poslato 16.09.2019. - 19:46
ali nikako ne shvatam kako stajanje šteti svećicama...
Škodi finansijama servisa ako ne menjaš  :lau:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Raja


MitarMrgulic

Kod mene na 1.0 Sce je predviđeni interval za zamjenu svjećica također 3 godine ili 60 000 km.

S obzirom da imam produženu garanciju na 5 god. "najopasniji" je ovaj 4-ti servis, jer tada idu prateći remeni razvodnog mehanizma, kočiono ulje, antifriz i svašta nešto.

Peti je već bezopasan, nema skoro ništa osim ulja i filtera.

Kao što neko pomenu, interesantno je da je zamjena svjećica na 3 godine, bez obzira stigne li se do 60 000 km, a provjera i otprasivanje zadnjih doboš kočnica na 60 000 km, bez obzira na godine, znači može se :)

kiconix


glavonja3

Opasno po novcanik, to je mislio. I ja mislim da je taj "najopasniji" za vlasnika, a dobar za servis i proizvodjaca, zato daju lako tu dodatnu garanciju...

kiconix

U tom slucaju pazarite Juga, nema nista opasno.

Veterinar

Ajd' sad lagano, man'te se terminologije. Činjenica jeste da je kod 0.9 tce cetvrti servis jako skup, ali je takođe činjenica da je ovo tema o trećem servisu, pa se vraćamo na istu.  :wave:

djomla1977

Spremam se lagano za treci redovan servis, pa sam danas pustio na mejl jednom ovlascenom servisu van Beograda upitnik za cenu. S obzirom da je auto kupljen 2017 sajamska ponuda obuhvatila je i 3 servisa gde se ulje i filter ulja menjaju za 1 din. Ukupna cena servisa, kada se uracuna i ova pogodnost iznosi 12.370,00 dinara. Predvidjena je zamena i svecica( oko 2000 din po komadu) i zbog toga servis izadje preko 100e. Ako nekome zatreba informacija zbog racunice :-)

cika mili


Keka

To je cena iridijum/platina svecica u ovlascenim servisima. Po komadu naravno.

U slobodnoj prodaji adekvatna NGK kosta 12-15 evra komad.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


silent

Је л' то због тога што је у питању турбо мотор?

djomla1977

Citat: djomla1977 poslato 05.05.2020. - 16:23
Spremam se lagano za treci redovan servis, pa sam danas pustio na mejl jednom ovlascenom servisu van Beograda upitnik za cenu. S obzirom da je auto kupljen 2017 sajamska ponuda obuhvatila je i 3 servisa gde se ulje i filter ulja menjaju za 1 din. Ukupna cena servisa, kada se uracuna i ova pogodnost iznosi 12.370,00 dinara. Predvidjena je zamena i svecica( oko 2000 din po komadu) i zbog toga servis izadje preko 100e. Ako nekome zatreba informacija zbog racunice :-)
Odradjen servis, u totalu cifra 11.250 dinara. Uradjeno sve sto je navedeno u servisnoj knjizici. Definitino je sada castrol umesto elfa. Imaju cak i flajere obavestenja sa navedenim uljima. Inace amblaza sa  castrolom je oznacena kao renault dacia ulje a samo naznaka stoji da je rn710 5w40 castrol gtx. Ja sam mogao biram sta zelim da mi sipaju. (ostalo im jos elfa na zalihama pa sam im pomogao da potrose). Pitah koliki me izdatak okvirno ocekuje sledece godine..trebalo bi nesto oko 300 evrica. Mislim da vise nece biti u ovlascenom.

step.SU

Pozdrav drugari, juče sam i ja odradio taj treći servis, gde su pored redovnog servisa zamenje i svećice i kočione ploče. Sve me je ukupno izašlo 25.800 u ovlašćenom servisu u Subotici.
E sad, kao prvo, uopšte nisam zadovoljan njihovom uslugom, ljubaznošću, ažurnošću...
Kao drugo, sinoć se vozim, kad ono obrtaji poskakuju, pa se spuštaju, motor nemirno radi, ja parkirao, reko' možda će ujutro biti bolje, kad ono jutros upalim, obrtaji skoče, pa se spuste i ugasi se auto, tako dva puta, više nisam ni pokušavao. Zvao sam onaj besplatan broj, rekli su da će izaći na teren i odneti u, ironije li, opet isti ozloglašeni servis...  :banghead:
CITIUS - ALTIUS - FORTIUS