3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

radmilo

Postovane kolege forumasi,evo da podelim sa vama iskustvo sa 2 servisa koji sam obavio pre nekih nedelju dana u AK Francuz  Jagodina.Kilometraza je bila 21400km.3,3 l ulja 5w4 3,168 din,filter ulja 1,310,filter vazduha 1,491,filer kabine 1,966,sajmna kartera 223 din,antifriz 174 din i 1,25 sati rada 2400 din sto je ukupno izaslo 10,734 din :fiju: Posto mi je ablender bio pokvaren(sirena nije radila), to su mi zamenili u garanciji.Klasicno dranje sta da vam kazem?!I na kraju su mi rekli da moram na sledecem servisu da menjam svecice?Nije mi bilo jasno zbog cega pa sam dobio objasnjenje da je takva preporuka proizvodjaca,a u knjizici odrzavanja lepo pise na 60000km.Sta vi mislite za te svecice posto ce to zadovoljstvo da me kosta,po njihovom cenovniku jos nekih 4000din? :ljut:

zac

Ako svecice kupis kod njih, verovatno...a ako ih kupis sam, mnoooooogo jeftinije. I ne menjaj ih ako nema potrebe za tim.

Keka

Citat: radmilo poslato 24.05.2013. - 10:39
3,3 l ulja 5w4 3,168 din,

Kakvo im je to ulje? Maslinovo ulje hladno rucno cedjeno po mladom mesecu od neiskvarenih mladjih punoletnica je jeftinije od ovoga!
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


VeDuS


Veterinar

Ako po uputstvu piše da se svećice menjaju na 60000 km, onda niko vlasnika ne može naterati da to uradi ranije. Ukoliko nešto ne valja, to pokriva garantni period. Zamenio bih svećice (fabričke) čim auto izadje iz garancije.
  Što se tiče "klasičnog dranja", to je cena, po cenovniku. Svako može unapred da se raspita i da izabere najpovoljniji servis. Održavanje u neovlašćenom ili ovlašćenom servisu je takodje lični izbor (a samim tim i zadržavanje garancije, koje (očito) košta).

vujanovgoran

#215
@radmilo: Probaj da se raspitas u drugim ovlascenim servisima, ovo je bas malo zesce dranje.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

ivan-bgd

Jutros bio na trećem servisu u RENO SAVI.
servisna usluga   2169
elf evolution 5L   4322
filter ulja            1173
filter vazduha      2242
polen filter          1736
dobio i neki popust 477 din
Sve u svemu 11867,38  (gore nisam pisao one sitne pare iza zareza)

Primljen na vreme,usluga ok (majstor Dragan koji mi je radio prethodni sevis avanzovao u šefa servisa tako da je samo nadgledao i preparkiravao kola)  nego mi nešto okilavili majstori,bio sma kod njih od 8 do skoro pola deset...

Ayrton

Zašto 5L ulja?
Proveri da ti nisu sipali preko "max"-a,kao meni pre par godina!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

ivan-bgd

Nisu sipali 5L.Sipali su 4 i kusur a dobio sam nazad kantu sa nekih pola litra i malo jače.Naplatili jesu ali mi je ostalo da dolijem za drugi put da ne kupujem 5L nego samo 4 .

Vladimir

Ja sam pre desetak dana odradio 3. servis u AK Francuz u Jagodini ali nisam stigao pre da postavim slike i napisem par reci.
Mada sam presao samo 31500 km proslo je 3 godine i par meseci od kupovine auta pa sam morao na servis.
Iako je bila subota, bila je poprilicna guzva, dosta Dacia iz cele Srbije.
Servis je radio sef servisa, a ja sam iskoristio priliku da prisustvujem celom servisu.
Covek bukvalno ima listu pregleda po kojoj radi i u kojoj po obavljenom pojedinom pregledu stiklira i upisuje primidbe.
Ispregledao je ceo auto, skidao tockove, otprasivao kocnice (kaze da su ok i da se ravnomerno trose), proveravao spone i ramena, pa je onda poceo da radi servis.
Rekao sam mu da mi je zimus kucna dijagnostika pokazala gresku P0304 koja se vise nije ponovila i koju sam ja obrisao, tako da je i on prikljucio njihovu dijagnostiku da proveri ali nije nasao nista.
Pitao sam ga za stelovanje ventila i za ciscenje klime, ali kaze da ako klima hladi ok nema potrebe za servisom, a stelovanje ventila nije potrebno posto je kilometraza mala.
E obicno posle pozitivnih stvari dolaze negativne.
Kaze da iako je auto malo presao sledece godine mora da se radi veliki servis zbog starosti vozila.
Menjali su mi svecice i znao sam da ce racun da bude veliki, ali nisam ocekivao ovu sumu:



Jeste da mi se auto vodi na firmu, i platio sam preko racuna, i imam ovaj PDV od 2.465,19 dinara kao odbitnu stavku ali sto je mnogo, mnogo je...1.014 dinara  jedna svecica!
Do sada sam odradio 3 servisa kod ovl. servisera i zadovoljan sam zato sto sam prosle godine iskoristio garanciju da mi zamene volan, kedere i klizac sedista-da nisam bio u garanciji, odrali bi me za ove zamene, ali ne verujem da cu sledece godine da radim veliki servis kod njih.
Imam produzenu petogodisnju garanciju, ali sledece godine ce mi do isteka garancije ostati 9 meseci a pitao sam ih za cenu velikog servisa, i izadje oko 500 evra.
Mnogo je 500 evra za 9 meseci garancije, videcu da veliki servis odradim privatno.
Evo jos par slika obavljenih pregleda:







hobbista

Opet iste stvari - filter klime (skoro) 2.000 din, i bakarna podloška čepa kartra koja , da ponovim, u nabavci košta do 0,05€, a u računu je 222 din (skoro 2€)...  :agr:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Sve cene su im duplo vece nego u prodavnici. Alu podlosku sa gumicom sam platio 10 (deset) dinara.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!



Zee

Brate mili te svecice kao da su od suvoga zlata   :huh:
Sto se tice podloske cepa kartera, to necu ni da diskutujem  :)
Pored toga sto se kvalitetom vozila Dacia polako priblizava velikim imenima auto industrije, moze se reci da je sa cenom odrzavanja vozila vec na nivou istih.   :)

ivan-bgd

Pa ti si vise platio 3.servis za benzinca nego ja za dizela...mislim da tu nesto nije u redu.....