3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

zac

Ja moje menjam na 30 000 bez obzira sta pise u knjizici. Nije to neki trosak.

Dragan.vi

Pa meni su u julu na trecem servisu menjali svecice. Momak u Reno Savi je skinuo jednu i rece da moze jos, ali nije lose zameniti ih. Tako je i uradjeno na 25.500 km predjenih  :nami:

Veterinar

Nije mi knjizica ovde, a razgovarao sam sa tri servisa. Neka neko napise ovde da li 1.6 Stepway (2009) ima filter goriva koji se menja na 30000 km i kosta 2200 dinara, jer sam bio ubedjen da ga nema. Ne mogu sada da trazim po forumu, moram na posao.

Keka

Sagni se ispod rezervoara pa pogledaj da li ga ima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

#124
 :to: Ujutru ću.

Limun mu žuti... Ne zanima me ko čita ovo, znam da smo na oku servisa. Moja logika je sledeća...

Auto ima 33000 km.
15000 km od prošlog servisa ističe za 1000 km.
Garancija ističe za mesec i po.

Pošto će se praviti skoro 3000 km "u cugu" mora da se zameni ulje, filter ulja i filter vazduha pre putovanja. Nije loše zadržati se u garanciji, jer postoji mogućnost oslanjanja na "Renault Assistance" u inostranstvu.

Antifriz, ulje za kocnice... vezani su za 3 godine ili 90000 km. Drugim recima, s obzirom da tri godine traje garancija, zamenicu ih kod najverovatnije naseg majstora kad izadje auto iz garancije.

Ne znam da li ste to ukapirali, jer u servisima često to kapiranje ne ide od ruke... Pitao sam koliko kosta zamena ulja i filtera, filtera vazduha. Pitali su me da li je auto u garanciji, koliko je presao i koliko je star. Kad odgovorim, kazu da treci servis kosta toliko i toliko. Onda sam rekao da hocu servis da podelim na dva dela i da hocu sada da zamenim to i to, a narednog meseca bih ostalo. E, pa, ne ide to tako...

Pitao sam u Renault Sava koliko kosta filter goriva za Stepway 1.6 2009 godiste, rekli su da posaljem broj sasije? Da li je te godine proizvedeno vise od jednog tipa 1.6 motora za Stepway?

Elem, deo odgovora koje sam dobio (uz insistiranje na zameni ulja i filtera) je bio 8750 (Živa (ubedjen sam da je nesporazum, ali tako mi reče gazda)), 5500 (Sava (Motrio 10W40)), u HIT oko 6000 dinara (Motrio, ali kazu bice skuplje, jer je cena navedena na akciji za 1.4 motor. Napomenuli su da me jos 2200 kosta filter goriva), Kompresor 8700 ako koristim (mislim) Castrol ulje, a 7800 ako koristim ELF.

Edit:

Ovako izgleda program održavanja u servisnoj knjižici: "Filter goriva* - benzinski motori - na svakih 120000 km. Nije predviđena zamena filtera goriva u rezervoaru."

Edit  2


Bili smo danas kod Žive i uradismo servis. Ovom prilikom pozdravljamo majstora Jovu koji povremeno prati naš forum. Majstor je bio raspoložen za šalu, dotakli smo se i veterine čak, a mi se još jednom izvinjavamo što smo došli nekoliko minuta pre završetka radnog vremena.
  Elem, Stepway NEMA FILTER GORIVA. I pored toga što me ubedjivala dama iz HIT servisa, tako nešto na Stepiću ne postoji.
4 l ELF ulja (višak je u kantici u prtljažniku, na naš zahtev), filter ulja i filter vazduha koštali su sa zamenom 6800 dinara.

david

Odradjen 3 servis u PSC Vukovic Sabac. Prezadovoljan uslugom i servisom, nemam reci sve najbolje iskreno. Cena 6670dun. Ulje 3.5L 2975din 5W40, filter ulja 1000din, filter vazduha 1000din, podloska 40din, usluge servisa 1650din. Trenutno vidim ima ugradnja gasa za 550e sa atestom.

sasa petrovic

Garancija od tri godine mi istice 15. novembra 2012. godine. Presao samo 12.000 km. Da li da radim redovan servis ili da ga odlozim obzirom na kilometrazu? Isto mi je nedoumica i za veliki servis. Unapred hvala za sve savete! :ne:

Keka

4000 km godisnje.....prodaj auto i idi taksijem, jeftinije ti je.

Servise treba raditi po knjizici (xxx km ili yyyy godina).
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

#128
@Sasa P.  Mali servis uradi (filtere i ulje) .... za veliki ne moras da zuris.... tek za neku godinu.  :to:

@Keka, ako tko gledas, 70% ljudi u danasnje vreme bi trebalo da proda auto....  :doh:

Keka

Troskovi registracije, servisa (koji treba da radi iako nije presao dovoljno km), pad vrednosti vozila.....matematika je egzaktna nauka.

Kad bolje razmislim, bolje bi bilo i treba 70% ljudi da proda auto.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


zac

Valjda ni ova kriza nece doveka.  :ne:

ivan-bgd

Slažem se sa gos'n globalnim :ces:

hobbista

Ako sam dobro razumeo, pitanje je da li da radi redovan servis kod ovlašćenog servisera?
Po meni možeš da uradiš taj servis i kod neovlašćenog servisera (i platiš manje para) jer ti garancija prestaje za 3 dana  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

saša61beograd

Uvek će biti neka kriza.Osamdesetih koje neki hvale kao stara dobra vremena bili su bonovi za gorivo (40 litara mesečno).Zatim devedesete, itd.Ili nema goriva,ili je preskupo ili oba.Nije to ni tako loše,da nije tako putna infrastruktura ne bi podnela sve one koji bi da se voze (i opet se ne bi vozili nego stajali zaglavljeni u kolonama).
Kolika god da je godišnja kilometraža ulje i filter ulja treba promeniti jednom godišnje.Sve ostalo može da sačeka.Pa i zupčasti kaiš koji ima vremenski rok trajanja, u slučaju @Saše Petrovića (moje je mišljenje)  sa 4000km godišnje mogao bi da sačeka1 ili 2 god posle propisnih 4.
@keka,prodali bi oni kad bi imao ko da kupi.
Ps. i antifriz bi trebalo zameniti posle max.5 godina bez obzira na kilometražu.

sasa petrovic

Ljudi, auto sam dobio na poklon, a pitanje predjene kilometraze je vrlo slozen, pogotovu u danasnjim uslovima. Hvala.