3. servis - Gde, Šta, Kada...

prethodna tema - sledeća tema

ivan-bgd

Pa radiš istim redosledom kao kad si počeo od nule.Tako ja bar mislim :ne:

DrJekyll

Trebalo bih kod Žive da zakažem 3. servis negde posle 22.og jer se tad vraćam sa mora. Prešao 35500, a inače mi je svaki servis bio na 10000 iako mi u knjižici piše 15000 :bonk: , sad sam ipak sačekao da prođe 15k. Razmišljam se za to štelovanje ventila pošto ću sigurno pući pare za paknove (pločice menjane na 22k km) i nešto se razmišljam i da mi provere i svećice i možda ponovo da mi očiste step motor (bilo problema na oko 21k, držao obrt na 2.200).
Javljam posle mora kada odradim sve.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

ljutikrilo

Citat: ivan-bgd poslato 01.08.2012. - 08:44
Pa radiš istim redosledom kao kad si počeo od nule.Tako ja bar mislim :ne:


nisam počeo od nule, kupio sam auto polovan... tada je bio prešao 53.000


serisna knjižica mi nije nešto pedantno ispunjena

ivan-bgd

Pa pošto si radio veliki servis sad pratiš redom kako ide.To ti je kao da si počeo od nule jer se na velikom servisu radi dosta toga.

Veterinar

#109
Dakle, na 15000 km ili jednom godisnje radićeš male servise, veliki nakon 60000 km. Za godinu i po si prešao oko 10000 km, što znači da je vreme za servis jer je prošla godina i po. Ne mislim da će nešto da se desi ulju za to vreme, ali pitao si kakve su preporuke. Za filter goriva ne znam, ali filter vazduha i klime bih menjao na svakom servisu. Na 90-100000 km promeni ulje menjača, mislim da se na 90000 km menja i kočiono, a na svakom servisu proveri stanje manžetne leve poluosovine.

ljutikrilo

hvala   :too:


odradiću u privatnoj režiji:

3 litre ulja  - 1650 dinara u profaco (ostalo mi je 0,7l od prošlog servisa)
filter ulja - 398 dinara, purflux
filter vazduha - 709, purflux

filtere sam kupio u panteru u ugrinovačkoj. u TTD su mi rekli da je filter vazduha 550 i da je orginal, a filter ulja 450 i da  je zamenski, asam. ili je obrnuto, jebiga nisam dobro upamtio.
isti ku*ac, samo što su radi deonica autoputa između mostara i autokomande tako da mi se tamo nije išlo.

moja klima nema filter...

saša61beograd

Nije baš isti k...Purflux je brand name,fabrika ugrađuje baš to.Samo sledeći put potraži Mann filter za vazduh,ovaj Purflux je nekeko "tesan",teško se namiče na onaj žljeb na poklopcu kućišta filtera.Ili sam ja postao trapaviji nego ranije.
Prva ugradnja kod mene je bila Purflux-ulje,vazduh-Mann.Filteri nisu skupi i treba kupovati samo brand-name jer se kvalitet ne može proceniti gledanjem.

sandero

Savet za treci servis.Auto je prešao 23000 km i upravo je istekla garancija (3 godine).
Da li ici u ovlašceni servis (dacia paket) ili uraditi u sopstvenoj reziji. U dilemi sam i za zamenu svecica? :ces:
trap, paknovi,amortizeri  provereni zasada sve je ok!

hobbista

U ovlasceni samo ako imas viska para koje ne znas gde da potrosis. Svecice bi mogao da zamenis ako nisu menjane do sada.
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

LeNgenda

Ili kompromis kome cu ja pribeci u novembru u istoj situaciji; sav materijal kupim u maloprodajama, a kod Zive odem da mi ozbiljan majstor na moje oci sve to zameni.

Ulje u Profacu, filteri u TTD-u npr., svecice isto ili gde vec... Mislim da je sasa61beograd vec negde napisao marku svecica koje Renault brendira kao originalne delove, tako da se odrzavanje nastavlja najboljim delovima i fluidima, samo osetno jeftinije, a opet u ovlascenom servisu.

Cenim da sva tri filtera, ulje, svecice, antifriz, zajedno sa rukama za sve to i plus stelovanje ventila, ciscenje step motora i sta vec pride u ukupnom iznosu ne moze da predje 10.000 dinara, a toliko cene mali servis u Kompresoru ili Hit autu.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

zac

....ili odez kod Zac-a i prodjes jos jeftinije.  :D

Loganovac

Mother Mary from Munze...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

Odo ja u PA na servis pa javljam posle šta sam sve uradio. Zakazao sam u 3....(ako neko prolazi možda tuda pa da svrati na :kava: )
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Veterinar

#118
Raspitivao sam se o trecem servisu... Isti auto, isti motor, isto gorivo, verovatno iste svecice, a zamena svecica se vrsi na 30000 ili 60000 km, zavisno od toga sta pise u knjizici. OK, o tome je pisano. Sta ako sam izgubio knjizicu, a servis je do sada radjen u servisu u kojem nema kompjuterske evidencije? Da li su poceli da evidentiraju servise na taj nacin u PA?
Pitao sam za stelovanje ventila (3 godine, 33000 km), receno mi je da se steluju samo ako imam ugradjen plinski uredjaj.

saša61beograd

Meni je 2011. u Kompresoru rečeno da se svećice menjaju na 60.000km.
Dilema 30 ili 60.000 je normalna jer svećice imaju neki predviđeni broj opaljivanja u svom radnom veku. 60.000km u gradskoj vožnji u prvoj i drugoj nije isto kao ista kilometraža u drumskoj vožnji,u četvrtoj ili petoj.Vek trajanja svećica je određen brojem obrtaja (paljenja svećice)koje motpr napravi, a koliko je to pređenih km zavisi od rečenog.
I broj krakova (jedan ili dva) sigurno ima uticaja.
Svećice nisu skupe,mislim da je ok promeniti ih na 3.servisu bez obzira na kolometražu.