Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Sto koncentrovaniji napravim rastvor za prskanje sajbe, to kasnije pocne da skripi nakon prskanja. Nisam napisao nista novo, ali to je moj zakljucak, posto sam ovih dana koristio koncentrovanije sredstvo. Sto je hladnije, pre skripi... Verovatno zbog stvrdnjavanja gume... Opet - nista novo. Treba uvek drzati dovoljno tecnosti u posudici i ne nervirati se. Skripalo je sa starim, skripi i sa novim  metlicama (mislim da sam procitao "Valeo" na original kutiji, provericu to).

mladen895

Ako nema duvana moze da se busen trave natrlja na sajbu , isti je efekat.
Kad se mora,sve  je tesko.

Veterinar

#77
Koliko sam samo novaca bacio do sada na kojekakve "Sonax", "Nigrin" i druge tecnosti. Mogao sam lepo svakih X km baciti malo trave (ipak je jeftinija od duvana, ako je o obicnoj travi rec), a novce uloziti u novo duzenje i sl. Sorry zbog  :offtopic:-ovanja.  :)

brankovs

Citat: hobbista poslato 16.12.2009. - 23:09
530/530 pasuju, ali još nisam probao 550/510

Zamenio sam brisače posle dve godine,stavio sam 60/55!,prosto sam progledao,vidokrug je sada mnogo veći, pogotovo ispred vozača.Odmah se vidi koliko brišu veću površinu i napokon brišu celo staklo do gore,uvek sam se nervirao kada na semaforu moram da sagnem glavu da vidim kada se pali zeleno.
Naročito se primeti kada vozite po mokrom asfaltu ili kada počne da se otapa sneg i so,kao pre neki dan,gde vozilo ispred vašeg stalno baca prljavštinu.
Staje bez problema,u donjem položaju se preklapaju oko 2cm ali to ništa ne smeta i nevidi se ako se baš dobro ne pogleda što u principu i nije neki problem,a onaj deo gore što ostane neobrisan kada desni brisač ne preklopi dovoljno levi sada se praktično nevidi jer je pomeren gore na onaj zatamnjeni deo iznad retrovizora.Vizuelno mnogo bolje izgledaju od manjih brisača,probajte bićete iznenađeni,ja sam prezadovoljan........

Loganovac

Uvek isto pitanje - jel može fotka?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

krdzan

Nakon 2 zamene metlica koje su ubrzo pocele da skripe primenio sam preporucenu varijantu okretanje metlice i to je bio pun pogodak. Tako vec cca godinu dana imam metlice NO NAME proizvodjaca, par 200 din. Okretanjem se verovatno dobije drugaciji ugao u odnosu na soferku.. ili sta vec, ali sljaka

Deda

Citat: Deda poslato 27.12.2009. - 15:23
isprsio sam se za nove brisace..
Nista se ne cuje vise, super je, samo su malo masni.. Valda dok se ne razrade malo, mislim mozda mi i stakla masna??? Imam onu tecnost i nista.. Nek prodje malo , pa se javnem..

..sve zaboravljam da se javim
Elem:
- u perionici me pitali da li sam nekada pre prao kala ?? Mislim, zajebavali me, redovna sam musterija, ali nisam dolazio neko vreme jer vise zena vozila auto...
Fora je da da su mi dva puta prali auto koliko bila prljava.
Sada soferka sija i brisaci brisu bez problema i bilokakvih masnoca...
Ali je najbolje to sto vise ne cujem skripanje, rondanje. Cak sam uhvatio zenu da zaboravila da ugasi brisace jer ih ne cuje... LOL
Odlicni su...
Moracu da probam i ovo sa vecom dimenzijom, sada su 55 oba...( ili 53??? , moram ponovo da pogledam...)
Ajd..

brankovs

Desni može max 55 cm a levi može i preko 60cm,mislim da može 65cm ali izgleda preveliko.

Loganovac

Pa slikaj, brate, izgoreh...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Svarog

Ih 65, malo ga pretera. Koliko vidim 55/55 je možda neki maksimum jer se onda maltene udaraju u početnom položaju. Da bi ti levi bio 65, onda desni približno treba da bude 45, ali treba imati na umu da tu ne može baš tako jednostavno da se sabira. Koliko sam ja primetio kod Boš i Šampion metlica se malko razlikuje pozicija sklopke za kačenje metlice, tako da uvek mora direktno da se proba. Ja sam imao 53/53 i to je sasvim OK.

brankovs

#85
Evo za neverne tome,slikano telefonom na brzaka.






Svarog

#86
 :hm: OK, nisam pažljivo pročitao tvoj raniji post.  :dobro:

Loganovac

Hvala za fotke, ali očekivao sam da vidim i tragove na staklu, odnosno šta se dobija povećanjem metlica... Ozbiljno sam zagrejan za ovu akrobatiku, jer me baš nervira onaj neobrisani trougao posred šajbne. Jeste da ovaj preklop ne izgleda baš cool, daleko je lepše kad su "postrojene", ali sve se to zaboravi kad ti lepo obriše staklo.
Pitanje je zbog čega konzervativni Francuzi nisu napravili malo drugačiji prenos za desnu metlicu, tako da u radu "stiže" levu, odnosno da obriše do kraja onaj trougao? Šta fali ako poluge ne idu paralelno, zar nije bitnije da je celo staklo bolje obrisano? Moram da pohvalim inovativne Talijane, na Grande Puntu je leva metlica duplo veća od desne, i poluge su naravno tako dizajnirane... Nije bitno kako, bitno je šta se postiže, a cilj je isti - dobro obrisano staklo! I što je najbitnije, izmene u dizajnu poluga ne bi poskupele izradu, svejedno je da li je duža ili kraća za par cm i da li je malo više ulevo ili udesno postavljena, malo više ili manje zakrivljena, treba samo dobre volje.
Međutim, na kraju da smirim živce i da konstatujem da su ovo ipak samo sitnice, ali umeju da nerviraju ponekad  :ranting:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Teorijski gledano, drska desne metlice bi mogla da se zarotira u predelu gde se kaci metlica tako da spoljni kraj metlice ide prema gore, a unutrasnji kraj prema dole, pa bi onda (uz duzu levu metlicu) mogao da se izbegne neobrisani trougao.

Pitanje je samo kako ce savijanje da podnese ofarbani lim drske metlice, imam utisak da bi se farba u momentu oljustila.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Praktično posmatrano, trebalo je da to urade Rumuni a ne mi!
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.