Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

ex-user

Citat: miki-bgd poslato 29.09.2013. - 15:52
Danas bio u prodavnici u novom Merkatoru, po savetu sase  :wave: ali sam se odlucio da probam bosch metlice, 550, za 730din (Alca nisu imali dimenziju). Stavio sam ih i probao, super su! Sad vidim da su one koje sam kupio za 260 bas lose.

ista priča i kod mene  :to:
bla bla bla

Veterinar

"Filip motors" nedaleko od "Piramide" ima Alca metlice.

saša61beograd

Juče na NIS pumpi,"Dejton",vidim Dunlop (pravi Dunlop !) aero brisače,one bez metalnog dela za oko 850 din komad.

dejandelic

Danas sam u Pa u Reno-Panti kupio Valeo brisace po ceni od 345.dinara po komadu.Dimenzije su 51.cm ispred suvozaca a 53.cm ispred vozaca....nadam se da ce biti ok :wave:

Svarog

Videh da Danlop aero imaju i u Tempu kod Ade. Cena tu negde oko 850 din po komadu. Čini se da su baš dobro urađene.
Kolega s posla kupio Alca metlice za Astru, komplet oko 900 din. I tandrču od prve  :hm:

drzarkod

Fabricke stare 3 g. jos ne tandrcu ali su kratke.... :cekicem:
Planiram da uzmem Motrio brisace a mozda i neke druge....po vasim preporukama. 

Rimad

Pade mi napamet. Pošto guma degradira uslijed utjecaja sunca, da li bi imalo efekta skidati brisače tokom ljeta (i držati ih u gepeku, npr). Naravno, treba ih stavljati po potrebi. Možda bi se slično i tokom zime moglo raditi?

Da li je iko probao ovo: http://www.howcast.com/videos/499427-Quick-Tips-How-to-Make-Your-Windshield-Wipers-Last-Longer  ?

Loganovac

Nije loša ideja! Mogli bismo i gume sa točkova leti da skidamo, duže bi trajale...  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Samo zamisljam kako kreće mećava negde u nedođiji, a ja tražim po prtljažniku brisače (za one koji ne znaju - naš prtljažnik je prilično "opremljen")...

Turbo

Danas kupio i namontirao brisace "ALCA Super Flat".Taman pala kisa,odlicno sljakaju i lepo izgledaju.
Kit komerc,380 dindzi komad.

mladja73

Citat: mladja73 poslato 09.09.2013. - 14:43
U subotu na buvljaku u Bubanj potoku kupljeni aero brisaci Mitutoyo. 200 dindzi komad. Pala prva kisa i cini mi se da su za te pare dobri. Stavio sam kombinaciju 550/525 zato sto nisu imali 560/530.
Vreme ce pokazati koliko ce izdrzati.


Brisaci su fenomenalni!!! Svaka preporuka.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

speedo

Danas stavljeni champion brisači, 530 mm oba, 12€ komplet....poslije je padala i kiša i odmah su se odlično pokazali.

saša61beograd

Prvi utisak ne znači mnogo.Brisači su dobri ako dobro brišu i posle bar 6 meseci.Takođe,da bi bili zaista dobri,moraju da lepo brišu i leti i zimi (naročito zimi!).I naravno da izdrže celo leto na suncu a da se ne "izgore".

speedo

Naravno, samo šta drugo sada da napišem nego prvi utisak ili prve utiske. Zima je pred njima, pa neka se pokažu. Ja lično očekujem da se pokažu boljima od fabričkih, ali vidjet ćemo.
A ranije sam znao kupovati neke jeftinije no-name brisače i oni su odmah pravili probleme, škripali, tandrkali i sl., tako da im ni prvi utisak nije valjao, a kamoli šta više.

mladja73

@ saša61beograd:

za 400 dinara koliko sam ih platio, mogu da ih menjam i na tri meseca, a drugar ih vozi na corsi po godinu dana.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.