Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

 :doh: Pa što vas mrzi da čitate, u ovoj temi sve piše... Npr. kod mene je 560/530.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

acalisse

Ja sam na svom Dusteru stavio 2x550, i taman pase. :lux:

Mx

Evo i ja da se pridruzim temi.
Nakon dve godine fabrickih Valeo, zamenio sam ih sa Bosch Eco, iste duzine kao i fabrickih.
Perem auto maksimalno jednom godisnje (na prolece posle snegova), tako da se oslanjam na brisace i sredstvo za pranje sto se cistoce stakla tice.
Prezadovoljan sam sa ovim Bosch eco modelom, potpuno su necujne i obrisu fantasticno staklo. Pritom jeftine su dosta, cini mi se 400din da su bile za 2kom.
Ajde sto sam ja primetio razliku, nego svi koje sam vozio(cak i ne-vozaci), odmah kazu kako lepo brisu.
Nakon 1god, mozda bih mogao da ih zamenim (ima 1 mali neobrisani trag), a mozda bih mogao i da operem masno staklo nakon dosta meseci.  :bonk:

Pozdrav

ognjen7

Citat: mrmot12 poslato 16.10.2012. - 20:46
Koja je maksimalna dimenzija metlica koja može da se stavi? Vidim da neki stavljaju 510, neki 530 a jedan vlasnik sandera mi je rekao da je stavio 550... ?
Stavio sam na vozacevoj strani 600 mm i to je maksimium, obrise celu stranu i ne dodiruje gumu sa strane i do krova, na suvozacevoj strani metlica je 530mm.

Tchitcha

Juce stavljeni Bosch grafitni (oko 450 din komad) 500mm... samo šušte i ekstra brišu...za svaku preporuku
Tchitcha

Dejan11

Citat: acalisse poslato 17.10.2012. - 10:25
Ja sam na svom Dusteru stavio 2x550, i taman pase. :lux:

koje si stavljao ? ja sam uzeo neke u metrou 510 ali nisam baš oduševljen pa bi ih zamenio... 550 bez problema ti rade ?

Zee

Ja sam iz radoznalosti uzeo neke za 200 dindzi, da vidim da l' ce da pase 2x55cm.
Radi, ali se malo dodiruju kada se vrate u pocetnu poziciju, to mi se nije bas svidelo, tako da sada imam 55/51 cm na Loganu, a mislim da ce uskoro da bude 55/53cm.
:wave:

Loganovac

Nema veze što se metlice dodiruju ako ih pustiš da se same "spakuju", jer uvek kraj leve prelazi preko početka desne, a u pokretanju joj pobegne jer ima veću linijsku brzinu (veći je poluprečnik na kraju metlice nego na početku, skoro duplo). Mali problem bi mogao da nastane jedino ako ih ručno spakuješ naopako, pa bi u momentu pokretanja došlo do izvesne pometnje, odnosno do preskakanja leve preko desne.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Zee

#248
Jasno kao dan, ali mi se vise svidja ona kombinacija koju si napisao pre par postova, 56/53.
:wave:

Andrix

Svojevremeno na Logana sam stavio 550/550, na knap i bez preklapanja pasu. Od marki po kvalitetu,po meni idu Bosch/Champion..pa svi drugi. Jedno iskustvo, nemojte uzimati Wurt, cena je jaca ali ne i kvalitet...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Logan Base

U Zagrebu u Gradja trgovačkom centru , prije 2 mjesexca kupio sam BOTTARI (mislim da se tako zovu ) metlice brisača za 3,5 eura (26 kuna).  Moj Logan presretan :) Najbolji brisači ikad !!! Brišu dobro i ne zapinju niti nakon dugotrajnog prženja na suncu, prženja na soli i moru na godišnjem.... Pa ako ima toga u vas tamo,obavezno kupite ;)

Loganovac

Svaka čast, ali posle višegodišnjeg pozitivnog iskustva ostajem na ALCA metlicama.  :to:

BTW, imao sam slučaj "saplitanja" metlica. Proletos rešim da zamenim metlice i odem u radnju gde uvek pazarim pomenuti brend metlica, oko 200 dindži komad. Kad tamo, u polumetarskoj varijanti imaju samo 560mm. Puknem i kupim obe. Kao što ranije rekoh, lepo se spakuju kad to same urade, brišu bez problema. Problem je nastao kad sam pre neki dan po izasku iz perionice uključio brisače, jer su posle brisanja šajbne debili spakovali desnu preko leve - puče nešto kao iz puške i leva metlica odlete u svemir. Stanem i utvrdim da je plastični nosač bukvalno eksplodirao i raspršio se na sve četiri strane sveta. Čak sam pre toga primetio da je leva metlica počela nenormalno da se uvija. Svaka čast za Loganove poluge i motor, obrisao bi i pešake sa stakla!  :lol1:
Epilog - odem u istu radnju gde uvek pazarim i ljubazna gospođa mi pronađe samo nosač i to ga dobijem za dž. Kaže, imamo mi toga puno, ljudi kad montiraju brisače ostave višak nosača koji im ne treba (uvek u kompletu idu dve-tri vrste). Naravoučenije: ne bacajte, vratite u radnju, obradovaćete nekoga.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

U petak mi je levi Alca brisac tandrkao pri brzini preko 80 km/h. Stao sam pored puta i malo savio nosav u smislu torzionog uvijanja. Uz ocin kisa je prestala tako da ne znam da li je intervencija bila uspesna.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


glavonja3

Vi menjate metlice?!?  :Smiley: Ja sam od 2006.-te promenio samo vozacevu i to sa originalnom vise godina trosenom sa druge Dacije; suvozaceva nikad nije menjana. Auto stoji napolju oduvek (sunce, led).

Veterinar