Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

I 2 x 53 cm odlicno pasuje i radi bez problema..
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Veterinar


mrmot12

Da oživimo temu...
Evo došla jesen, a moji fabrički brisači posle više od dve godine od danas počeli da brišu jadno. Odjedanput...
Preporuke za nove?

Loganovac

Alca, sipaš i ne misliš!  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

silent

Još jedan glas za Alku što se tiče kvaliteta, a i cena im je niska.

LeNgenda

Meni bilo glupo da se ponavljam, za 200 i kusur dinara po komadu nema boljih.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

zac

Nisam probao Alka-metlice, ali mogu da preporucim ove sa indikatorom habanja-istrosenosti...meni traju po dve godine.
http://www.vw-privrednavozila.rs/volkswagen_servis/volkswagen_servis/popravke_i_odr_avanje/volkswagen_originalni_delovi/metlice_brisa_a/

Vladan P

#232
Sa obzirom na to da sam nov na forumu,oprostićete mi ako se ovj savet već negde pojavljivao.
Naime,većina navedenih problema se može eliminisati (ili,bar,znatno ublažiti) povremenim premazivanjem šoferke sredstvom protiv zadržavanja vode na staklu.
Pošto proces nanošenja tog sredstva pretstavlja,praktično,jedan vid blagog poliranja stakla-rezultat je čisto staklo sa tankim filmom od tog sredstva,tako da je posao brisača uveliko olakšan.
Jedna bočica od 100 ml. je dovoljna za par meseci.
Vreme potrebno za zaštitu ''šoferke'' je 5-7 minuta.
Zajedno smo skupa !

Dragan.vi

Vladane, gde ima da se kupi i kolika je cena ?

Vladan P

#234
Može se kupiti u (skoro) svim prodavnicama autokozmetike.
Ima više proizvođača( npr.-Rain Vision Rain Repellent)
Iz mog iskustva najbolje efekte su pokazala ovakva sredstva u gelu.
Nakon nanošenja male količine gela na vetrobransko staklo,suvom krpom ga ,tehnikom poliranja,rasporedite po celoj površini stakla.
Dejstvo jednog tretmana je od 2-6 nedelja (zavisi od padavina i dužine rada brisača u tom periodu)
Cene su od 200 do 1000 dinara (zavisi od proizvođača i veličine pakovanja)
Naravno,dobro je premazati sva stakla na kolima kao i retrovizore.
Zajedno smo skupa !

Veterinar

Citat: žac poslato 13.10.2012. - 10:09
Nisam probao Alka-metlice, ali mogu da preporucim ove sa indikatorom habanja-istrosenosti...

Alka metlice sam stavio na Logišu i oduševio se. Iste metlice su na Stepwayu i odlično rade posao. Metlice sa indikatorom habanja sam stavio na Saxo 2004. godine i već naredne godine je indikator požuteo. Nisam se obazirao na to, jer na staklu nije bilo loše obrisanih delova. Nakon 130000 km i osam godina upotrebe, brat i dalje tvrdi da nije vreme da ih menja.  :laugh1:

zac

To ti pricam, odlicne su.  :to:

miki-bgd

Citat: Veterinar poslato 13.10.2012. - 17:55
Nakon 130000 km i osam godina upotrebe, brat i dalje tvrdi da nije vreme da ih menja.  :laugh1:
:laugh1: :laugh1: :laugh1:

mrmot12

Koja je maksimalna dimenzija metlica koja može da se stavi? Vidim da neki stavljaju 510, neki 530 a jedan vlasnik sandera mi je rekao da je stavio 550... ?

zac

Ove VW-ove koje ja koristim na Loganu su 520 mm. i ima mesta jos, mislim da mogu cak i te od 550 mm.  :ne: