Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

Svarog

Ako može daj malo detalja kako je to Valeo grebao celo polje koje je brisao. Ja ih trenutno koristim i veoma sam zadovoljan, ali ih koristim tek oko mesed dana. Nadam se da neće biti posledica po staklo.

Logan Base

#196
Prije Logana sam vozio stare aute  i svi su imali "izgrebano"  ili " izlizano" područje stakla koje brišu brisači. To mi se počelo događati najprije s Bosch brisačima, a zatim i s Valeom. Mislim da se to ne bi smjelo vidjeti na autima koji imaju manje od 100 000 prijeđenih km. Bosch je smeće i proizvodi se u Kini, pa sam jedne godine kupio Bosch koji uopće nije imao ravno izlivenu gumu brisača, pa su odmah loše brisali-naravno da sam ih još i skupo platio. Valeo je bio dobar, nije tandrkao, al staklo je počelo pokazivati znakove trošenja. U firmi nam stavljaju valeo brisače i sva vozila imaju dosta izgrebana stakla. Pitanje je i kakva roba stiže na naše tržište. Prije dva tjedna sam sa službenim Cliom išao u servis i stavili su mi Motrio metlice,odlično brišu. A što se tiče cijelog ovog problema, mislim da je i samo vjetrobransko staklo dosta nekvalitetno.Tu vidim najveći problem. Uvjerio sam se u to odmah čim sam prve zime išao strugat mraz sa stakla,odmah na njemu parnice kao da sam ga lopatom išao strugat  :agr:

Prati malo kako će se ponašati. Oštećenja se najbolje vide noću kad auto dolazi iz suprotnog smijera

zac

Zavisi koji "Valeo" koristis, ja koristim originalne "Valeo" metlice sa indikatorom starenja. Par ovakvih metlica kosta oko 30 evra.
Traju po dve godine.    :zloca:


Logan Base

#198
Valeo sam kupio u jednoj trgovini auto dijelova. Bili su u zelenom kartonskom pakiranju. Činili su se kao originalni-Made in France. Mislim da sam ih platio 10 e i nisu imali indikator koji ti spominješ.

Sad gledam slike i vidim da izgledaju po obliku jednako kao oni brisači koje sam kupio u Lidl trgovini. Može bit da je i to Valeo jer piše da se ugrađuje kao prva marka u brojna vozila, a Valeo radi za brojne proizvođače.

zac

Tako je, prva ugradnja za marke vozila naznacene na kutiji.  I ja sam jednom probao te u zelenoj kutiji, i bili su duplo losiji od ovih.

Svarog

I moji su bili u toj zelenoj kutiji. Plaćeni oko 900 dinara. Deluju sasvim dobro, mnogo bolje od Bošovih koje sam prebacio na službena kola. Brišu najbolje od svih metlica koje sam do sada imao, a videćemo koliko će da traju.
Našao sam Alca metlice po 250 din. komad, ali čovek koji ih prodaje ponudi mi aero metlice koje je nazvao silikonskim, po istoj ceni za komad. Za sada nisam hteo da eksperimentišem. A što se tandrkanja tiče, ja sam imao problem samo s prvougrađenim metlicama, sve ostale su išle glatko.

DrJekyll

Meni su sada trenutno na kolima jedna aero i jedna bosch. Bosch već drugu zimu radi i sada je počeo da zeza malo, a levu sam zamenio jer je počela da tandrče i da ostavlja veće linije na staklu koje ne briše. Sa aerom nemam problem i još sam kupio najnajnajjeftiniju varijantu koju koristim već pola godine i dalje rade kako treba i ne tandrču. Sada pred zimu planiram da kupim dve aero malo skuplje varijante, jedna 53'', a druga 50''.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

staracstol

Proleće - Leto - Jesen - Zima - Kanta - Novi brisači - Proleće - Leto - Jesen - Zima - Kanta - Novi brisači - Proleće - Leto...

krle

Valeo u zelenom pakovanju koristim od početka, traju oko godinu dana, cena im je oko 10e.
Imao sam  i dva eksperimenta sa aero brisačima i nisam bio zadovoljan. Nisu mogli da sastave ni dva meseca i to u letnjem periodu, a drugi (skuplji, Bošov) je pri brzinama preko 120km/h imao tendenciju da se "odlepljuje" od šoferke i da lupka po njoj.

svrle

Sa originalnim Dacia brisicima nisam imao problema – nije bilo tandrkanja. Ja sam bio zadovoljan. Mozda sam imao srece ili je to mozda samo izuzetak koji potvrdjuje pravilo.
I posle oko godinu i po dana (sada posle Nove godine) originalni prednji brisaci su mi gotovo istovremeno i identicno stradali: uz postepenu najavu par dana pre toga, pocepala se guma u donjem delu, u duzini od oko 5-6 cm. Kako sam bio u tom trenutku u Nisu, tamo sam kupio Alca brisace od 500mm/20'' po ceni od 172.5 dinara po komadu. Imao sam pozitivna iskustva sa Alca brisacima od ranije, a sa ovima sada videcemo.

ivan-bgd

A moji brisaci stari svega 4 meseca  koliko i auto ,poceli da prave crte po soferki tj da ostavljaju neociscen trag.Toliko o kvalitetu....Sto znaci moram da ih menjam uskoro.Da je makar bio neki sneg i led pa da kaze covek da sam ja kriv i da su od toga stradali ali nije.... :ne:

gromovnik

Ja sam prošle jeseni stavio Alca brisače (300 din komad) i radili su ok godinu dana. Sada sam kupio neke noname brisače u Rodiću - 180 din par :) i videćemo koliko će da izdrže. Doduše, kupio sam 2 para - 530 mm i 510 mm tako da koristim po 1 iz svakog para.

Veterinar

Dve Alca metlice od 53 pasuju i ne "tandrcu".

jasho

Citat: Veterinar poslato 11.01.2012. - 12:57
Dve Alca metlice od 53 pasuju i ne "tandrcu".

Potvrđujem  :aplause:

Inače pre njih stavio neke iz Rodića no name grafitne made in PRC, izdržale čitavih nedelju dana, nakon njih dva alca od 53cm i evo već 4 meseca rade bez greške! Stvarno su ok  :respect:

Loganovac

Sutra ima da zamenim ove beskičmenjake, ubiše me danas od struganja! Prefeririam Alca metlice još iz vremena stojadina, i danas na ženinom autu rade dobro. Samo ako ih pronađem u mou varoš...  :hihi:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.