Tandrkanje brisaca

prethodna tema - sledeća tema

Boka

#105
Juce sam okrenuo metlice i nema vise tandrkanja, samo klize i ne cuje se nista.

Loganovac

Pejo, nisam nikad poredio rad mojih sa nekim drugim brisačima, ali ako će to da te uteši, mogu da kažem da je na mom autu veća brzina praktično neupotrebljiva, metlice lete kao lude, samo pršti voda sa njih... Znači, koristim ili manju brzinu (koja je znači jednaka tvojoj većoj) ili intermitentni rad, ono sa pauzama. Rado bih usporio obe brzine.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

stalker

Citat: Boka poslato 17.02.2010. - 11:13
Juce sam okrenuo metlice i nema vise tandrkanja, samo klize i ne cuje se nista.

I ja sam to isto napravio ali danas nisam vozio logana pa nisam probao ima li razlike. Pošto sutra opet najavljuju kišu, nadam se da ću vidjet ima li razlike.  :ces:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

torent

Iako su mi stare metlice jos dobre (530/530), danas kupih par jeftinih metlica od 610 mm. Zamenio sam naravno samo levi,
a drugi ostavio u paru sa starim od 530 mm u rezervu za sledecu zamenu. Metlica od 610 brise extra, tik ispod kedera
vetrobrana. Jos kada bih produzio hod desnog, to bi bila prava stvar i zavrsili bi pricu oko povrsine brisanja.

Keka

Citat: krle poslato 16.02.2010. - 16:21


Jedan od načina je produžiti polugu:
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=17531&view=findpost&p=338197

ili:
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=17531&view=findpost&p=343002
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=17531&view=findpost&p=332647


ClioII Ph1 i Ph2



Ovo sa produzavanjem poluge mi deluje lakse i razumnije od secenja i varenja kraka sa kuglom.
Sa druge strane, posto je prilicno zavuceno, odbija me da uopste krenem u poduhvat.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


stalker

Već sam vadio cijeli mehanizam brisača nije uopće komplicirano. Kod mene je postojao luft izmđu kraka i osovine lijevog brisača koji nije bio tvornički dobro zavaren a ja sam to shvatio tek kad je istekla garancija. Sada mi je žao što nisam odmah napravio zahvat i na desnom brisaču.

Za sad sam zamjenio položaj gumice brisača koji je tandrkao i sada radi perfektno, gotovo bešumno.  :lux:
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

msecanmo


Gore vidim spominju se i brisači od 53cm umesto 51cm. Ima li neko iskustvo za ove "veće" brisače na Sanderu?


Ja sam na svoga Sandera stavio Boschove 56 cm i brišu bez ikakvog problema.Jedino mi po sredini smeta ona crta od vode koja ostane od suvozačevog brisača.


stalker

www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

msecanmo

Hvala stari pa ti si genje :too: znači skratiš polugicu 7mm i to je to :to:
Nek malo otopli pa na posao :friends:

Gisa

Ja problem sa metlicama imam od pocetka. Cim smo kupili auto odma su skripele, uglavnom su drndale u oba smera kada su isle. Medjutim kada imam puno vode sve je o.k. Onda sam kupio bos, koje su samo u pocetku normalno radile a onda opet na isto. Ja sada mozda i lupim nesto, ali sam zagledao soferku i cini mi se da ona nije glatka vec kao da je malo hrapav tj. nesto slicno nekom pesku. :hm:

ppejic

#115
Da dignem temu iz mrtvih..... Saznao sam od rumunskih kolega koji je uzrok škripanja metlica brisača, barem za LOGAN.

Kada podignete celu polugu metlica u vertikalni položaj, sa "sa naličja" poluge se vidi opruga. Upravo ona predstavlja problem.
Problem je u njenoj dužini, odnosno sili zatezanja koja je u ovom slučaju nedovoljna. Modifikacija se sastoji u skraćivanju ukupne dužine opruge za 5-10mm, čime se povećava sila privlačenja.


Edit: Razmišljam u pravcu bušenja nove rupe na mestu gde se opruga kači, tak oda se opruga rastegne više.

Nadam se da će to nekome koristiti.

Peja

Raja

Toooo Pejo! Ja mislim da ne postoji Logan kome ne "tandrču" brisači. Uradi to i javljaj.

ppejic

Meni se čini da terba uraditi obratno!

Očekujem fotografiju od njih, pa će sve biti jasnije.

Peja

mladja73

Nadam se da je to ono pravo...

Pejo kada bude :foto:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Keka

Meni ne tandrcu sa aero metlicama, a tandrkali su sa fabrickim. Mislim da nije do opruge, posto sasvim dobro nalezu. Ako je sila prevelika, guma na brisacu nece moci da promeni smer pa ce 101% tandrkati, a ako je preslaba, nece lepo nalegati, a opet moze da tandrce. Ako je metlica losa i guma kruta, tandrkace kako god okrenes.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!