NANO aditivi za ulja

prethodna tema - sledeća tema

vasilov

Da li je iko od forumasa koristio ovakve aditive za ulja?
http://www.nanotehnologije.com/nano-aditivi/
Bazirani su na nano cesticama koje smanjuju trenje a ne ostavljaju tragove kao aditivi bazirani na smolama ili slicnim.
Meni kao tehnologija deluje logicno ali opet iskustvo je iskustvo... Koliko sam se raspitao cena je oko 20e (RC-X) za bocicu koja je dovoljna do 7l ulja...
E sad cena je jaca ali da li je i korisno kao sto pise...

nadjoh nesto gde se prodaje na netu ali nista vise od toga
http://www.nanotechproject.org/cpi/products/nanolub-c-rc-x-engine/


Raja

Čemu to? Postojeća sintetička ulja su kvalitetna i motori sa tim uljima prelaze mnogo, mnogo kilometara. Mislim da je to bacanje para. Menjaj ulje redovno i ne
troši pare bespotrebno.  :cool:

Andrix

Mislim da postoje i ulja sa grafitom, to mi deluje ok kao aditiv. Drug je pre 10/ak godina sipao takav  Motul u oktaviju i bilo je super samo je trosila pa se nije bas isplatilo dolivanje, jer je tada cini mi se bilo oko 12 e/lit.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

vujanovgoran

Ne znam zasto komplikovati, kada je Dacia-Renault propisala Elf ulja za nase motore koja su dosta solidna sa cenama, niko nije imao ni dugorocno problema sa njima... Zasto praviti problem tamo gde ga nema?
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Andrix

Malo komuniciramo, izbacujemo iskustva...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

staracstol

@Vujanovgoran: Ja licno zazirem od tih "dodataka" (iako sam isprobao onaj "ruski modifikator" na zastavi i stvarno je cudotvoran) ali to preporuceno ulje se bas i nije usralo od kvaliteta, ima tu mesta za "razvoj". Ja sam sve do poslednjeg ovog servisa sipao elf full synth po preporuci da bi sad na zadnjem sipao Petronas i ukakio se koliko je motor tisi i ostriji na gasu. Toliko da nesmem ni da opisem, mislice ljudi sa sam prolupao il lazem il oba. Ima tu mesta za "razvoj", nemoj odma odbacivati.

vujanovgoran

Da ima boljih ulja, to postujem, ali sipati neko ulje pa dodavati modifikatore i sl.  to nerazumem. Ruski modifikator smo sipali u zastave kada su motori bili na izdisaju i stvarno su pravili cuda, ali da li si posle toga radio generalnu, e to je iskustvo ;)
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

vasilov

@ Raja
Evo logike.
Malo sam pretrazivao net i popricao sa priajteljima koji su masinski inzenjeri i bave se tim nano cudima i rekose mi da tehnologija zaista radi posao i nije nikakva prevara. Znaci  pretpostavimo da aditiv zaista smanjuje trenje u motoru i poboljsava rad.
Proizvodjac kaze da se potrosnja smanji do 10%. Recimo da duplo preteruju i da se smanji 5 posto. - teorijski sta stariji motor veca usteda
Godisnje predjete 10000km i ako vam auto trosi 5l/100 (bas ste srecnici) vi ste potrosili 500l bez aditiva. Neka je gorepomenuta usteda 5% znaci ustedecete 25l. Ako je cena za litar 1euro (nadamo se da ce biti jednog dana) eto vam 25 evra ustede.
Aditiv kosta 20e tako da ajde niste nista mnogo ustedeli ali ste usrecili motor da radi lepse i mirnije i plus ste produzili vreme zamene ulja nekoliko hiljada km.  :to:

Elem da dodam kad sam ortaku opomenuo aditive i firmu rece mi da je koristio i neke njihove aditive za dizel i da je bio zadovoljan kako su se pokazali.
Ako nekog zanima mogu da mu trazim da mi jave koji su

Raja

Ništa ja nemam protiv, daleko bilo. Uzmi aditiv, koristi ga godinu dana i javi nam rezultate.  :ziveli:

zac

#9
Svojevremeno sam otvarao motor koji je radio sa ruskim modifikatorom..stanje je bilo neverovatno...samo za reciklazu...nemam slike posto tada nije bilo ovih bolesnih kutijica koje nas danas prate svuda.

Svrha produziti vek motoru koji bez ikakvih aditiva predje milion km....to mi nikako ne ide u glavu... pa koliko treba da mi traje motor???? Da me nadzivi ???? ...Pravo da vam kazem netreba mi automobil koji ce trajati duze od mene... i da "on" bude srecan???  :huh:

Zoran

Dok sam koristio mineralna ulja (INA Delta 5, Super 3, super 5...) sipao sam grafitni dodatak , INA Ivasim MoS2.
Bio zadovoljan. Ulje mijenjao na 10 000 km .  Sada stvarno mislim da nema potrebe se zamarati sa tim .
Pogotovo to zabranjuju proizvođači ulja. Oni kažu ako vam treba viši kvalitet, kupite kvalitetnije ulje.  :wave:
Sam svoj gazda - vazda.