Pranje automobila

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Citat: LeNgenda poslato 14.03.2011. - 11:08
U AC Markovic komplet pranje 350 dinara...

U bogatoj provinciji to zadovoljstvo košta 550-600 dinara...  :banghead:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

LeNgenda

Pa dobro, i ovde se po perionicama cene komplet pranja krecu od 450-500 dinara, pa navise.

Fazon je sa Markovicem sto on ovo nigde ne reklamira, da bi saznao moras da udjes na Prijemno i onda ugledas na pultu papir na kome to pise. Isto je i sa cenama felni, Wintera i (de)montaze i balansiranja, samo na oglasnoj tabli na Prijemnom. Kao da su generalno pukli sa prometom, pa sad privlace musterije nekim dodatnim uslugama.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Ayrton

Godinama već perem kola na OMV-u.Prilično sam se izvežbao i dovoljna su mi dva žetona da završim pranje.Nikad ne koristim onu 4. stavku ispiranje sa 50% vazduha pod pritiskom, i auto je prilično dobro opran (bio sinoć !).
Često kad sam u tazbini razvučem crevo,pa sunđer,pa redom i usisavanje naravno.... polako.
I još nešto da dodam, ne sipajte i ne stavljajte ništa u brave na uljanoj osnovi, vremenom će da "pobrljave" a popravke su skupe!
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

kiborggg

Vezano za OMV Top Wash. Pircao sam sa radnicima i kažu mi da to nije ništa drugo nego najviši stepen pranja (program) koji praonica obavlja, plus sto ti radnici prebrišu auto posle, namažu gume, usisaju komplet unutra i prebrišu stakla, tablu i plastike. Dobijes sledeci paketic na poklon: magicna krpa, "jelkicu", i sprej za untrašnjost(plastike), koji kad se procita nije za unutrasnjost nego za skidanje buba, poliranje i svasta nesto kobajagi :)


Jelenko

Ja imam uslove da perem sam sebi,i to je najbolja varijanta.Nisam neki "cistunac" sto se tice unutrasnjosti ali sam picajzla sto se tice vanjskih dijelova,posebno oko tockova.Obratite paznju na zadnje rubove,kad perete sa perilicom uvijek ostane blata na onim ivicama,dok rukom ne skinem nista drugo ne pomaze.Isto tako puno blata se nakupi iznutra na vrhu kod onih plasticnih  cijevi sto se sipa gorivo,tu svaki put bas fino nabaca.Unutrasnjost zadnjeg branika bude isto poprilicno blata ali posto plastika ne rdja tu se bas puno i ne trudim.Uskoro ce logisa na poliranje jer je boja dosta izgubila onaj svoj sjaj,zasluzio je jedan posten tretman.

Dachaa

Posto je vreme sve lepse i lepse razgovarao sam sa caletom i resili smo da vratimo alu felne na Logana :lux: pa sam se ja malo pozabavio i ocistio ih jer su bile mnogo prljave  :)



Pa sam i oprao moje prevozno sredstvo dok ne polozim za kola  :)



sve sa ovim cudom  :bonk:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Zoran

Lijepo ti je ovo prevozno sredstvo.
Sam svoj gazda - vazda.

Dachaa

Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

Tica

Ja to u servisu jer nemam mogućnosti sem da vucam kante do padanja u nesvest. Ima u komšluku - Bežanija - servis Dokini pranje 550 dindži ali nikako ići kad je gužva, oće da smandrljaju. Kada nema gužve zaista se potrude.

david

#99
Ja to ovako kod sebe smandrljam kao sada


Dachaa

Vise ne smem da perem u dvoristu kaze mi deda da ide neka inspekcija i da kaznjava posto voda izlazi na ulicu i malo blata sa kola kad su dosta prljava a kazna je kaze 200.000 din  :ljut: Vise ne mogu da perem,zato smo danas otisli na OMV pumpu i za 100 dinara uzeli jedan zeton i veoma lepo oprali kola posle samo prebrisemo sa jelenskom kozom : :D
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

mladja73

Zivim blizu gradilista novog naselja na mestu gde je bila kasarna "Cetvrti juli". Tamo kamioni izbacuju blato u tonama na okolne puteve. Ako je za tebe kazna 200 000 din za njih bi bila 5 000 000 din po kamionu. Samo sto nema insepkcije ni za lek...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

david

Zavirim da vidim od cega je onaj cep kad vidim blato oko one cevi gde je cep za sipanje goriva. Taman sve spakovao i lepo vratim crevo zavucem ruku i operem a blata i blata katastrofa..

Dachaa

@ mladja73 Jel mislis kada voze pa ispada zemlja sa kamiona,ili sto istovaraju pesak i cudesa pored puta ako mislis na ovo drugo za to imaj  dozvolu a za ovo prvo  :ne:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

mladja73

Nazalost ovo prvo je u slucaju. A kad posle padne kisica i asfalt postane blatnjavo klizaliste, onda nista...  :fiju:
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.