Pranje automobila

prethodna tema - sledeća tema

dejandelic

Ja svog logisu perem kod BANETA u Kovinu...cena je 400 dinara komplet a decko ga odradi za sve pare :).Prvo ga ispuskira pa rucno trljanje sa sundjerima pa ponovo puskiranje pa susenje.Stakla posebno,usisavanje,kozmetika....i na kraju gume maze nekim sredstvom...sve u savemu auto sija kao nov i sve to traje oko 30ak min posto radi on sa svojim radnicima.A guzve su tolike da mora dan ranije da se zakaze termin....no iaplati se :lux:

MajorSoul

Citat: hobbista poslato 23.03.2011. - 16:47
Za Beograd (Zvezdara):
Neki momci su otvorili perionicu u Bulevaru kralja Aleksandra (mslim da je 441) - posle okretnce tramvaja još oko 500 metara, pa sa leve strane. Pranje je 350 dinara, a vrlo su detaljni. Obzirom da sam ovo čuo od prijatelja, ići ću sledeće nedelje, pa ću javiti da li sam zadovoljan :)

Ovo mi je na 5 minuta od kuce. Ici cu prvo da testiram pranje u Ustanickoj pa cu onda ici ovde. :)
:wind:
..need more buttons..

LeNgenda

 :offtopic:

Jednom prao u Megawash-u (malko su skupacki), u podzemnom parkingu ispod Rodica na Novom Beogradu, moj auto se polako zavrsava, ja blejim tu okolo, pricam sa momkom koji tu radi, zavrsio je auto i ceka sledeci, prvi koji dodje, njegov je...

Doslo mu je ovo cudo sa americkim tablicama...



Lincoln Navigator. Decko se prenerazio.  :ha: Jeste da ce da mu naplate kao za kombi, ali ima da se oteli, za glancanje krova mu trebaju merdevine, jer ipak nije kombi, treba svuda da se sredi... U zivotu nisam video veci auto, Land Cruiser je za glavu nizi.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

MajorSoul

Ja sam u perionici u kraju par puta video kako peru novog Hummera H3. Prali su ga napolju jer kad udje unutra ne mogu da se prodju oko njega  :Smiley:
Ogroman je i stvarno su se napatili dok su ga prali ali su lepu cenu naplatili + baksis

:wind:
..need more buttons..

silent

Citat: LeNgenda poslato 24.03.2011. - 09:53

u Megawash-u, u podzemnom parkingu ispod Rodica na Novom Beogradu


Inace, bas u toj perionici sam slucajno video jednu zanimljivu pojavu. Naime, parkirao sam se u njihovoj blizini, jedino sam tu nasao mesto i ostao u kolima okrenut u pravcu perionice. Bio sam tu oko 20 minuta cekajuci nekoga.
I sta vidim: automobil izlazi sa pranja (Volvo neki, noviji), u njemu radnik perionice i krece punim gasom da divlja po parkingu. Valjda decko "proba" auto, svideo mu se, ko ce ga znati. Mozda je i uzeo da ga malo prosusi posle pranja :) Da ne pominjem kako je u toj natkrivenoj garazi polu mrak, slaba vidljivost, stalno neko ulazi/izlazi sa parking mesta, treba biti oprezan. I on tako obidje krug, dva. Ali, ne lezi vraze, malo posle toga drugi auto koji je bio na pranju (crvena Kia Ceed, toga se secam), izlazi i ponavlja se ista prica!! Gas, skripa guma, i vracanje na mesto da saceka vlasnika. Ja prosto nisam mogao da verujem :banghead:
Znaci, ostavimo kola na pranju i sanjamo da li ce da nas saceka ceo auto, ili ce da bude - "pa, deca su se malo igrala, znate".


Goky

a onaj snimak na Youtubu gde ostavljenu Opel Corsu OPC radnik iz servisa izvozi da proba i ludački divlja... ali ne zna da je vlasnik vozila ugradio kameru koja snima kabinu!!!

http://www.youtube.com/watch?v=WzpdefAccQE

izvinjavam se na  :offtopic:
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

MajorSoul

 :offtopic:
Goky imas gore iznad smajlica ikonicu You Tube, kliknes na nju i samo kopiras ceo link izmenju koda i dobices ovako:



Sto se tice perionica ja vise ne ostavljam kljuceve, uredno sacekam i odvezem auto.
@ Silent - trebalo bi to snimiti i dati u medije.

:wind:
..need more buttons..

LeNgenda

Citat: LeNgenda poslato 24.03.2011. - 09:53
moj auto se polako zavrsava, ja blejim tu okolo

:-)1 Ne ostavljam kljuceve nikome, cale pazario par stvari na brzinu, ja sa autom na pranju... Da im ja sunce mangupsko... :gun:
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

sphex

...ili piješ kafu i gledaš kako momci/devojke rade na čistoći tvog mezimca.... ;)
we brake for nobody!

MajorSoul

jeste da ce kisa ali moracu da idem na pranje sad za vikend. :)
:wind:
..need more buttons..

gromovnik

Kajem se što sam do sada prao auto deterdžentom. Pojavila mi se korozija na više mesta, pa sam je skinuo nekom pastom i ispolirao ceo auto. Od sada perem sa šamponom koji sadrži vosak.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Daniel

Zao mi je sto si to na tezi nacin utvrdio. Na zalost, i po raznim perionicama peru kola sa Fairy-jem, TAS-om...i raznim egzotikama koje i te kako stete boji.
A da ne govorim neke jeftine tecnosti za pranje stakla, ili tek oni jeftini koncentrati protiv smrzavanja.  :c0:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

gromovnik

Citat: Keka poslato 27.03.2011. - 15:11
Ariel?
Mislim da je bio Ferry :)

Kupio sam komplet Sonax (šampon sa voskom, tečnost za poliranje i pastu za skidanje rđe, ali ispostavilo se da je Wurth mnogo bolji za poliranje, samo što me je mrzelo da tražim njihovu prodavnicu.

boban66

Ja sam Zimus više puta oprao kola s vodom u koju sam sipao običanu tečnost za sudove, feri ili sl.
Znam da to nije za to ali nikako da se setim da kupim šampon s voskom. Danas sam ga oprao isto , ali prvog kad dignem platu ima da kupim jedan kvalitetan auto-šampon.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.