Kako povezati Sony CDX-GT410 i Logan

prethodna tema - sledeća tema

jaksa

Naš Logan ima ugradjen radio List sa drugačijim konektorom od Sonyjevog koji želim da ugradim.

Da li je ovo:
http://www.kanibal.co.rs/products.php?q=renault&hit=1&pid=30231501


odgovarajući adapter?

Keka

Logan ima euro konektor, trebalo bi da sve pasuje bez adaptera.

Daj fotke.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Logan ima iso konektor ako je fabrički isporučen bez radia. To podisujem, za one opremljene fabričkim radiom, ne znam. Radio se spaja kablom koji se isporučuje uz radio. Sa jedne strane je iso a sa druge je sony konektor koji se bode udirekt u radio. Antena je drugčija pa ti treba i onaj bananica adapter za antenu. Na tom kablu (u sony katalogu se zove harness) imaš neke konektore koje prebacuješ u zavisnosti kako želiš da ti radio radi tj da li zeliš da radi "sa kontaktom" ili na direktnom napajanju. Imaš sve to u slici i reči u uputstvu za radio a vala i na Sony sajtu. Što se električne šeme kola tiče, http://logan.hantronix.net/iso.php.

jaksa

Ono što sam ja video definitivno nije iso konektor. Slikaću popodne, nije mi tu auto.
Fabrički je ugradjen radio cd "List", a sa Sony HU nisam dobio nikakav kabl, a i što bih.
Sony je bio ugradjen u moj stari ford, gde sam povezivanje izvršio kabl adapterom za ford.
Bananicu za antenu imam.

staracstol

Sa Sopny HU se obavezno dobija taj kabel, bez njega ne bi mogao ni da ga priključiš. Kabel možeš uzeti u Elementi il sl. Ako si našao kabel adapter za Forda, sam si sebi i odgovorio, pogledaj isti takav kabel adapter al za Renault/Dacia/Nissan itd. Sve se to spaja tim kablićima.

jaksa

#5
Rešen problem, hvala vam.
Nabavljen je sony original kabl, konektori koji su izvedeni u loganu su standardni.

staracstol

Aj sa srećom, inače ta serija radija ima senzor za daljinski, ako ga nemaš, potraži ga jer je udobno do bola, ergonomija 10+, uopšte ga više ne gledaš, sve ti ruka radi sama a oči gledaju kroz šoferku.

jaksa

#7
Imam i daljinski, prvi sam mu vlasnik.
Kvalitet zvuka na fabričkim zvučnicima (4 komada) u Loganu je znatno bolji sa Sonyjem nego sa onim fabričkim radio cd.

Ostaje dilema: da li da HU podesim da bude u crvenoj ili zelenoj boji osvetljenja?

staracstol

Crvena postoji na onim "prekidačima" za grejanje a zelena će ti štrčati ko k....c iz trave pa još i onaj plavkasti ekran, joj, po meni crvena.