Pro Shine-auto&moto detailer

prethodna tema - sledeća tema

zac

 :to:   Ma dobro je ,salim se malo.  :D

rele

 :ziveli: :ziveli: :to:

Tretman glinom-claying

Claying je obavezan korak koji predhodi svakom ozbiljnijem poliranju, voskiranju automobila a takođe se primenjuje posle pranja automobila koji nemaju garažu i nalaze se na parkinzima i izloženi su vremenski uticajima i "plaču drveća". Sama glina (koristi se sa lubrikantima namenjenima za tu upotrebu) sa laka automobila kupi prljavštinu koju obično pranje ne može skinuti a te prljavštine su u svetu detailinga poznatije kao kontaminacije. Kao što Vam je poznato lak na novom automobilu je savršeno glatak i prijatan za pod ruku. Kada se na tako čist lak nanese zaštita u obliku prirodnih voskova, sealant-ova ili nano tehnologije, zaštita popunjava svaku poru u farbi i traje znatno duže a sam izgled automobila kako vizuelni tako i na dodir je neuporediv. Glina se primenjuje kako na polovnim tako i na novim automobila. Poznato Vam je verovatno da na Vašem automobilu koji je perfktno čist i uglancan kada pređete prstima preko njega osetite prašinu i pesak a sigurni ste da ste ga dobro oprali. Upravo su to kontaminacije koje se ne mogu oprati a pod mikroskopom (imam negde sliku okačići naknadno) se vidi da su to sitni kamenčici i komadići raznih metala kočiona prašina itd. Glina prevučena preko takvog laka u sebe skuplja sve te kontaminacije. Ne bi ste verovali šta se sve može skinuti sa jedne perfektno čiste bele haube. Posle clayinga takva površina je neverovatno glatka, čista, daje osećaj novog automobila i spremna je za dalju obradu bilo da je u pitanju korekcija laka ili da je u pitanju zaštita.


By zhrele at 2012-03-02

Način upotrebe.

Clay bar se uoptrebljava tako što se na deo recimo 30x30 naprska namenski lubrikant te se glina prevlači pravolinijskim pokretima napred i nazad koristeći pritisak koji je dovoljan da glinu drži prilepljenu uz površinu i ništa više. Kada se počne claying oseti se kako skida kontaminacije da bi u jednom trenutku glina proklizala kada sve u sebe pokupi. Može se koristiti i sa vodom sa deterdžentom ali to znatno umanjuje vek clay bara. Glinu koristite dok se ne zaprlja, kada se deo zaprlja jednostavno je izmesite i dođete do čistog dela. Sa pakovanjem od 50 grama možete očistiti jedno pet održavanih automobila dok će te je uništiti ako je u pitanju auto sa parkinga. Glina Vam ne sme pasti na zemlju tad je gotova i možete je slobodno baciti.
Postoje razne gradacije gline od najgrublje koja će malo matirati kola do najfinije za detailing automobila.

Zašto?

Svaka kontaminicija laka će se prilikom poliranja ponašati kao obraziv koji će prouzrokovati swirl marks i druge razne defekte.
Jedan od razloga je čistoća i izgled novog automobila.


By zhrele at 2012-01-12

Cena?

To nije jeftina igračka. Ja koristim Meguiars  mild a po potrebi agressive clay. Videćete verovatno po stranim sajtovima male kitove sa glinom i lubrikantom za male pare ali će Vam oni trajati jako kratko ako ne i jednom ako je u pitanju auto od par godina.

Ja prilikom detailinga obavezno koristim glinu. Ogromna je razlika staviti polir mašinu na automobil očišćen glinom i na onaj koji to nije, a takođe i vosak. Claying je proces koji se brzo radi i npr za auto srednje velicine mi je potrebno 45- 60min detaljnog clayinga. Dosta ljudi dođe kod mene na claying i nanošenje voska, to nije velika investicija a preporodi automobil.
www.detailing-serbia.com
prvi detailing forum u Srbiji,dobrodosli!!!

zac

 :aplause:  Ali nam nisi rekao cenu?  :wave:

rele

Kompletic,za kucnu upotrebu,50 gr gline+lubrikant
http://www.meguiars.hr/product/194

i ono sto ja koristim

lubrikant
http://www.meguiars.hr/product/296

glina
http://www.meguiars.hr/product/343

1e-7,5 kuna
www.detailing-serbia.com
prvi detailing forum u Srbiji,dobrodosli!!!

rele

Poliranje farova+dubinsko pranje enterijera.


Nisu bili toliko losi kakvih ima po pitanju propadanja zastitnog sloja ali su bili unisteni od kamencica.

Par nakon zavrsne smirgle


Zavrseni




Enterijer







u zurbi sam zaboravio da kliknem prednja sedista,imam samo ovu gde ja gnjuram ispred vozackog sedista










I za kraj jedna sa mojim pomocnicama :lux:

www.detailing-serbia.com
prvi detailing forum u Srbiji,dobrodosli!!!

rele

Posto me nesto hebe up-load evo link ka mojoj face strani sa albumom jednog 'zanimljivog' posla.
U pitanju je sprinter,2007,sredjuje se pa sam radio enterijer a ostatak kad bude sklopljen.
Inace je presao svega 75000km ali je zapusten kao da ima 750000km.

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.185893428208500.41588.101864266611417&type=1
www.detailing-serbia.com
prvi detailing forum u Srbiji,dobrodosli!!!

rele

Danas sam malo ponovio i obnovio kolekciju za rad pa evo i koja fotka kako to sad izgleda na gomili malo sredjeno.




I jos naravno brdo krpica,cetki,aplikatora,polir sundjera i diskova.
www.detailing-serbia.com
prvi detailing forum u Srbiji,dobrodosli!!!

VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)

DrJekyll

 :offtopic:

Jel može neko od admina da napravi novu temu i da prekopira tamo onaj deo o pravilnom pranju automobila?
Smatram da je tema profesionalno i detaljno objašnjena :aplause:  i da je veoma bitna svakome ko ima auto, i mislim da bi bilo dobro da postoji zasebna tema za to, kao neki "know how". Ispravite me ako grešim :c:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

staracstol


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

rele

Evo ga jedan jako dobar stilo ali dosta zapustene spoljasnjosti,danas sam stigao da uradim farove,zatackam ostecenja od kamencica,zafarbam par stvari,temeljno ga operem i dekontaminiram od metalnih opiljaka po bolji.Nastavak sledi sutra.

Pocetno stanje


Nakon zavrsne smirgle


Zavrseni




Kod ovih farova sam napravio kompromis na stetu krajnjeg rezultata( doduse vrlo malo) a u korist zastite samih farova tako sto sam uspeo da sacuvam fabricku U.V zastitu,umesto standardne procedure kod farova u losijem stanju kod kojih se ta propala zastita skroz skida.

Par fotki ostecenja od kamencica i kako izgleda sa tackicom boje na ostecenju.




I jos koja fotka otklanjanja metalnih opiljaka iz boje.
www.detailing-serbia.com
prvi detailing forum u Srbiji,dobrodosli!!!

rele

Danas nastavljeni radovi na stilu.
Trebalo mi je 3-4 sata samo za ciscenje boje pre nego sto pocnem da radim sa masinom.
Obratite paznju na stanje boje ispod lajsni na vratima.
Idemo redom:







i konacno spreman za rad



osim prednjih i zadnje svetlosne grupe se poliraju





Dogovor je bio da se auto predje sa glaze-om,medjutim krov i hauba su bili katastrofalni pa sam morao da ih poliram dosuse sa jednom pastom.
Evo jedne fotke krova,nije nesto ali se dosta dobro vidi razlika poliranog i ne poliranog dela


Uradio sam krov ,haubu i desnu stranu,sutra ostalo.
Fotke nisu nesto posto je vec bio sumrak.

www.detailing-serbia.com
prvi detailing forum u Srbiji,dobrodosli!!!

Dachaa

Aj da pitam ja tebe ti si profesionalac jel smem da uzmem da ispoliram ja sam malo moj korv radio sam crnu sjaj foliju pa reko malo da je  ispoliram da se sija jos vise  :) Jel sme da ta folija da se polira ? Ja rucno onako polako..
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

rele

Dacho nisam siguran u mogucnost poliranja folije,ja bih pre isao na to da je voskiras jer nije agresivno.

Stilo konacno gotov :lux: :lux:
evo i fotki







www.detailing-serbia.com
prvi detailing forum u Srbiji,dobrodosli!!!