Problemi sa akumulatorom

prethodna tema - sledeća tema

zbeljan

Posle devet godina i jedan mesec zamenio fabricki akumulator, ROMBAT CALCIU, 40Ah 330A.
Iznenada odjednom nece da upali, ujutro normalno, iz prve, nekoliko puta upalio i oko 1 sat jednostavo nece. Gasi se kontrolna tabla, cuju se relei i kad okrenem kljuc sve se pogasi. Napon na bateriji pokazuje 12.7 V, kad je kljuc van brave, ali kad ubacim kljuc i okrenem pada do 0V. Preko kablova upalio iz prve, dok je radio napon na bateriji 14V, ostavio da radi  oko pola sata. Ugasio i ponovo da upalim nece. Zamenio sa novim Rombat Tundra EB150 12V 50Ah, 36 meseci garancije, pa videcemo koliko ce.

slavko_bgd

Herojska smrt slavnog akumulatora.  :respect:

Šteta što ih više ne prave takve, tako dobre...

astmario

Gde si iskopao Rombat kod nas?

silent


kiconix


Zoran

Rombat, bi uvijek izbjegavao kupiti jer crkava bez najave.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Odavno svi crkavaju bez najave. Davno je proslo vreme bakelitnih akumulatora zalivenih bitumenom.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Andrix

+1 za crkavaje bez najave. Meni se desilo na pumpi, dosao sipao gorivo i cvrc.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Goran25

Kako mislite crkao bez najave? Da li ste pre tog crkavanja imali situacija gde je duže verglao-slabije osvetljavao kontrolnu tablu-restartovao radio?



miki-bgd

#384
I meni je zimus crkao bez najave. Posle 6 i po godina, prvo paljenje u toku dana.
Prvi put je kao i zaverglao, ali nije upalio, a sledeci put kad sam dao kontakt sve se pogasilo.

Krle87

Meni je riknuo iznenada i poznanik iz ovlašćenog mi je rekao da je tako sa rombatom , traje dugo i samo odjednom ode. 9 godina je trajao kad mene. Jedan dan samo štektao pri verglanju i ja ga nazovem da pitam šta li je, odmah me je pitao da li je u autu još originalni rombat i da je on sigurno uzrok.

Послато са SM-N960F помоћу Тапатока


Zoran

Do sada sam imao 7 - 8  TopLi. Svaka je najavila crkavanje prije na godinu dana.
Sam svoj gazda - vazda.

MitarMrgulic

Meni je u Renault Meganu, fabrička baterija, otkazala uz jednokratnu najavu... Jednom prilikom malo je teze upalio, nakon dan-dva prenocio i nakon toga ni makac.

Ono sto je cudilo, je da je radila cent. brava i daljinsko, alarm se gasio, ali kad zaverglas, muk... Mislim da je bila starosti cca 6,5 do 7 god., motor je 1,5 dci.

Loganovac

Šta je tu čudno, centralna brava troši deset puta manje struje od anlasera.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Andrix

Nista od najave kod Rombata, kazem stao na pumpu i mrtav. Nikakve najave ni pojave slabljenja. Tada upalio na gurku i sutradan normalno iz prve kresnuo i pravac u radnju na zamenu.
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari