Koji radio/mp3

prethodna tema - sledeća tema

brankovs

Citat: Loganovac poslato 22.04.2010. - 20:47
Pa da  :doh: , ali samo oni kojima fali daska...  :Smiley:

Dobar ti ovaj odgovor :lol1:

Dragan.vi

Danas oprao auto (kao pomagali mi moji klinci i drugi iz kraja - u vidu dodavanja hladnog piva :lux:), pa posto jos nisam kupio muziku za auto, rekoh ajde da skinem onu plastiku napred i maske na vratima da vidim ukoliko finansije dozvole ( a to nikako), da mozda pazarim neku muziku za kola, a da nekako probam da sam ugradim.Na moje veliko iznenadjenje, kad sam skinuo maske za zvucnike u prednjim vratima, pipaj, trazi ali kablova nema pa nema.Ima samo kabal za antenu i onaj drugi - valjda se zove eurojack.Da li je to priprema za radio koju bi trebalo da ima i Base model? Kako i gde da provucem kablove makar do prednjih vrata? Da li da se bakcem sam? Prosle godine u julu su mi u Kompresoru tazili 2k dinara za instalaciju muzike, a sad koliko je? Da li se kablovi dobijaju uz zvucnike, ako ne, koje i gde da kupim? Pomoc Loganovac, Vedus i ostali forumasi :help:

petar313

Kad sam kupio radio, dobio sam uz njega euro jack (ISO) konektor. Nije mi trebao, jer je u autu već bio.

Kad sam uzeo zvučnike, uz njih sam dobio kablove, ali mi ni oni nisu trebali, jer je već bilo u autu. (Moj paket opreme je Preference)

Taj radio što sam uzeo je bilo nešto jako jeftin (kineski NEO), a dobio sam konektore. Pretpostavljam da i bolji stižu sa prikljucima.

Većina zvučnika stižu sa kablovima, maskama, šrafovima....

Ti ćeš verovartno morati da razvučeš kablove do zvučnika i i da ih spajaš na eurojack. Mislim da ti neće biti problem.

Proveri prvo da li imaš oba eurojack konektora ili samo za napajanje. Ako imaš oba, onda imaš i kablove za zvučnike. Mada mislim da Base paket opreme nema kompletnu predopremu za radio, već samo delimičnu.  Znači imaš antenu i struju, što nije loše, za početak.


nik

Jedna molba, ako nekoga ne mrzi, da premeri dimenzije otvora za zvučnike u prednjim vratima Logana ( prečnike otvora na limu vrata i na plastici obloge vrata i rastojanje između lima i spoljne površine obloge vrata).
Jbg, ovde u DE ima povremeno jako povoljnih zvučnika, ali su 13-tice uglavnom smeće.
Pre neki dan sam video na akciji JBL GT5-803 trosistemac od 8" 70W RMS 94dB (doduše stari model na zalasku karijere) za nešto manje od 50 EUR za par.
Da kupujem, a posle da razmišljam gde da turim ili ...? :D :D :D

Dexterslab

Pa u svakom slucaju mozes uz malo muke da ih ubacis u zadnja vrata ili da povecas rupu na polici pozadi. Jbg tacne dimenzije ne znam, ali definitivno nisam uspeo da uguram 17ice iz proslog auta u prednja vrata.
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

nik

Ma pazi, nije problem da se i raskupusa napred sve. Nosač 13-tice mora da leti napolje, pa mora. Veći problem je dubina i dali mora da se proširuje rupa na limu vrata. I ono što bih želeo još, po mogućnosti, su originalne maske zvučnika (nebih baš da mamim narkiće natpisima tipa JBL, Magnat i sl. velikog formata). Pozadi na dasku ne bih ugrađivao (jbg predaleko, a između najčešće klinja, tašta, žena...)

Keka

Pri merenju dubine, merenje vrsiti sa spustenim prozorom  :nami:

Ja sam cuo JBL 13ice koje sasvim solidno sviraju  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


nik

Ma dobar je druže bilo koji JBL ali nema na akciji manji. A što se dubine tiče ovi (što me je iskreno iznenadilo) su samo nešto malo iznad 2cm od Sony-jevih 13-tica koje imam što i nije teško upasovati, pa ako malo i štrči nije problem. Veći mi je problem širina otvora na limu za smeštaj magneta i dali je fabrička maska dovoljno velika da ih pokrije jer ne bih da mi nestanu prve noći.

ppejic

http://www.weg.rs/detaljiproizvoda.aspx?productID=2740

Ne mogu pronaci crvenu verziju a da je ima na lageru! :help:

Peja

Loganovac

Da li uopšte rade crenu varijantu? Nisam mogao da pronađem, a ono "G" u oznaci me asocira na zeleno...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.


Mandrak

Jesi li nekim slučajem video u Metrou? Ranije su imali Kenwood.
Pozovi i Tehnomaniju, nemaju na lageru, ali možda može da se naruči.

DrJekyll

ja sam skoro u tehnomaniji uzeo kdc-w4044 i izgleda da im je to bio poslednji tada. Ne znam da li ih joshimaju.
http://www.tehnomanija.rs/katalog/kenwood-autoradio-kdc-w4044uay.html
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Mandrak

#118
@ppeja: Ne znam da li ti je Kenvudov mp3 još uvek aktuelan. Ako jeste, u Home Center-u, je u avgustu na akciji model KDC-314A za 7893din.

Link kataloga: http://www.homecenter.rs/Katalog.zip
strana 16+17

ppejic

Na koji način upotrebiti konektor za zvučnik u prednjim vratima, a koji je deo predinstalacije za radio-mp3  Preference nivoa opreme.
Jeste li ga sekli i pravili konektor za konkretni zvucnik, ili ste lemili...?


Peja