Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Sretna vožnja. Dobra kupovina.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Update, DOT 0322, made in Hungary. Dubina sare 7mm



Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Šara - Michelin Energy. Nadam se da nije onako plastična.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Preobuli smo se danas, mekane su ali se malo jace cuju.

Ostali utisci kad malo ulegnu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

@Keka
Poderali smo u firmi ko zna koliko setova tog Hankooka Ventus Prime 3. (vozi se na renoe kangu putnicke 2014-2017, 185/65R15)
Medjutim zadnja dva puta katastrofa.
Nisam bio ni malo zadovoljan, cim poderes prva 2mm, pozdravi se sa performansama na mokrom.(a sto kazu i sa gumama za prikolicu mozes voziti na suvom)
Ni malo se nisam osjecao sigurno kada je kisa.
Nisam obratio paznju, ali mislim da je neka druga zemlja proizvodnje za ove sto nam nisu ok.

A recimo sto se tice njihove zimske gume, Winter Icept RS2, tvrdim da ne postoji bolja guma za te pare.
I suvo i mokro, i led i snijeg, od -20 do +10 stepeni drzi kao superlijepak, cak i kad je sara na minimumu.



Moje auto je na farbanju, a taman cu onda ponijeti nekome i one felne R17, da ih odradim u tamno sivu boju pa da montiram.
225/45/r17 Sava Intensa UHP2 i Zeetex HP2000VFM, treca sezona.





maestral5747

Citat: Keka poslato 16.03.2022. - 21:53
Ugrabio sam poslednji voz i kupio 4 nove letnje gume po staroj ceni, 6.588,00 din po komadu, odnosno 26.352,00 din za sve cetiri, sa besplatnom isporukom na kucnu adresu. U pitanju je Hankook K125 Ventus Prime 3 u dimenziji 185/60R15 84H.
Uzeo sam preko IPG, besplatna isporuka, garancija 3 godine. Od ponedeljka su svi digli cene 1000-2000 din po komadu.
Nova cena je 7.921,00 din po komadu, odnosno 31.684,00 za sve cetiri. Usteda 5332 din.
Utiske javljam u aprilu, kad ih dobro isprobam.





odlična guma, nećeš požaliti. Imam već drugi set istih na scenicu, ali 205/55 16

bind

Citat: bind poslato 28.05.2021. - 15:20
Neko mi zabio noz  u slovo M Na MICHELIN PILOT SPORT 4 205/55 R16   91Y

Vulkanizer na gumi  iznutra i spolja stavio flekice ili sta vec okruglog oblika i drzao na nekoj toploj presi sat i po vremena ,delluje ok spolja vidjeno a kolko ce to da drzi pitam nekog ako ima iskustva da mi da savet.

Novu gumu MICHELIN PILOT SPORT 4 205/55 R16  u bilo kojoj verziji nisam uspeo da nadjem u Srbiji ni kod jednog dilera guma od sveprisutnih na internetu .

Evo konacno posle godinu dana trazenja u svim veleprodajama,maloprodajama,svim vecim vulkanizerskim radnjama , nasao sam gumu  u Kemoimpexu Michelin PILOT SPORT 4 205/55 R16 91Y.

U ponedeljak porucena ,danas u sredu stigla i montirana 11500 dinara  ukupno , guma i balansiranje i montaza i premestanje jedne gume
Dot predzadnja nedelja  2021 godine.

Ona sto je probusena nozem prosle godine ,vulkanizer tad rekao da je stavio fleku i spolja i iznutra ,slagao me ,stavljena samo spolja fleka iznutra  nije ni pipnuo.

Nema guzve kod vulkanizera  sad pred promenu guma ranijih godina cekas red ,danas 1 kola dosla dok sam ja bio u Kemoipex Savski nasip.

Zoran

Laž se ne oprašta...
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Posle ~1500km gume su ulegle, znacajno su tise.

Sinoc emergency brake na suvom, magarac sa sporednog puta levo, pedala u patos, ABS se ukljucio tek kad je prednji desni tocak sisao sa puta.

Kocenje na suvom 5+.

Potrosnja goriva bez neke znacajne razlike u odnosu na zimske gume, iako su EU oznake C za letnje, E za zimske.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Ima li neko iskustva sa Kumho gumama?
Konkretno Kumho Ecsta HS51



Po Auto Bildu broj 1 u dimenziji R16.Reklo bi se bolja od Miselina i Continentala
A jako je jeftina, 50e sa montazom i balansiranjem.

https://www.tyrereviews.com/Article/2021-Auto-Bild-16-Inch-Summer-Tyre-Test.htm


Aleksabgd

Moze link za radnju ?

Lazar@

#1181
Citat: Aleksabgd poslato 25.07.2022. - 15:49
Moze link za radnju ?
kod nas u CG  :ne:  ?
Marllantas doo

Loganovac

Što ja nešto ne verujem tim testovima...  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Lazar@

Uniroyal Rainsport 5 vs Kumho Ecsta PS71?

da li je vozio neko?

Bata83

Neko iskustva sa letnjim Tigar gumama, polovne zvucnih imena se krecu od 50e stare od 3 do 5 godina a Tigar 225 40 18 65e nova.
Novo je novo ali ovde na poslu pljuju Tigar pa ne znam sta da radim.