Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Goran25

Koliko para je taj Michelin Pilot Sport i da li imamo popust ako se pozovemo na člana foruma :D

bind

#1126
Citat: Goran25 poslato 29.01.2020. - 15:26
Koliko para je taj Michelin Pilot Sport i da li imamo popust ako se pozovemo na člana foruma :D

Tu sam na forumu sa vama 10 godina i smatram da treba da podelimo iskustva i uvek sam voleo kad neko nesto opise u detalje i podeli utiske sa svima nama.

Nije reklama za gume nemam nista od toga  u penziji sam od prosle godine  .

Ja sam stvarno odusevljen gumama vozim kola od 83 godine i neznam ni sam sta sve nisam vozio od kola , sto sam i napisao i opisao jer sa samo malom investicijom ,razlika je po par hiljada po gumi  dobio sam mnogo i opisao sve kako jeste u proslom postu.

Evo post od prosle godine kad sam kupio gume.

Citat: bind poslato 25.04.2019. - 15:03
Kupljene  i montirane u AS ADAM  Tošin Bunar 166 .
Ljudi maksimalno usluzni i korektni, bilo gotovo sve za 20-25 minuta.

MICHELIN PILOT SPORT 4 205/55 R16   91Y   ( ima na gumi i oznaka i  XL ili ZR , ima svasta nesto napisano) kasnije cu da slikam i pogledam jos jednom.
Dot 1019
Made in Germany
Garancija  2 godine.

MICHELIN PILOT SPORT 4 205/55 R16   91Y   ---  4 x 9690,00 = 38760,00
Montaza , balansiranje  -------------------------4 x  650,00 = 2600,00
Reglaza trapa  ---------------------------------1  x 1320,00 = 1320,00
----------------------------------------------------------------------
                                                                                  = 42680,00

ajgor bejzik

Da li je neko stavljao na Duster 225 širinu, umesto 215 (R16)?
Ljuti se Francuz, a Švaba se buni, jer vozila za gangstere - prave Rumuni!

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

Zna li neko sta o ovome?
Pojavila se kod nas u CG i na par Poljskih sajtova?

Sava Intensa HP2 
http://vujacicid.me/Proizvod/sava-intensa-hp-205-55r16/

A ne postoji ni na Savinom sajtu ni na Debica sajtu.

postoji UHP2 model koje se proizvodi samo od R17 pa na vise, i nije ista sara kao ova

kiconix

Proizvodi se u poljskoj.
Sava je u vlasnistvu Goodyear-a.

Lazar@

Danas sam se vratio na ljetnji set tockova.
Naprijed skroz posteni kinez Zeetex ZT1000, treca sezona 4.1mm sare
Pozadi Starfire RSC 2.0 kupljena prosle sezone, 6.2mm sare, ubedljivo najlosija guma koju sam ikad vozio, voznja po kisi je kao po ledu.

Svakako se nadam da cu uskoro uzeti sve 4 nove Uniroyal Rainsport 5




bind

i ja sam danas bio do vulkanizera stavljene letnje gume.
Poskupelo malo ,pre tri cetiri meseca i godinama unazad bilo  zamena 200 po gumi4x200=800
Danas 4x250=1000.
Macura Tosin bunar.
Kad sam dosao oko 11 h  bio drugi ,posle mene dosao covek treci poslali ga na parking iako ispred radnje ima 5 mesta za zamenu.
Kazu vulkanizeri ,dobili su dopis  da ako im zateknu vise od 2 klijenta ispred radionice da mogu da im zatvore radionicu.
Kakva ce ludaja biti za nedelju dve nesmem ni da zamislim.

Keka

Hoce, za ponedeljak 23.03. najavljen sneg.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Midzi

Za sada koristim letnje Goodyear DuraGrip 185/65 R15 88T. Prešle su 59.000 km, šara je još dobra. DOT je 0318. One su bile na automobilu kada sam kupio Sandera u Autoland-u.  Klasa goriva (otpor pri kotrljanju) je C dok je prijanjanje na mokrom kolovozu (kočenje na mokrom kolovozu) je B.

https://www.autogume-online.rs/goodyear-duragrip-185-65-r15-88t--16420979

bind

Kupovina guma i felni može biti problem za mnoge ljude, jer mnogi ne znaju kakve karakteristike i specifikacije pneumatika odgovaraju njihovom vozilu. Gume su malo lakše za kupovinu, jer je potrebno da znate samo veličinu, ali čak ni tada mnogi ljudi nisu sigurni koje sve veličine odgovaraju njihovom vozilu.

Što se tiče felni, tada situacija postaje još komplikovanija, jer tada trebamo gledati broj šrafova, njihovu udaljenost, širinu centralne rupe, izbačenost felne i naravno prečnik.

Za laike koji ne znaju mnogo o automobilima, a žele da promene gume i felne, ovo može biti veliki problem, jer tada ljudi ne znaju šta treba da traže na oglasima, niti šta njima odgovara.

Sjajan sajt na kom možete možete pronaći svaki model sve  marke i tako proveriti koje gume i felne odgovaraju za njega.

https://www.wheel-size.com/

Lazar@

Ugrabio korona akciju
Novi "valjci"

225-45-r17, DOT 0920
Cijena 33.5e po gumi

Za te pare neka se kotrljaju pozadi, vec sam ih vozio prije, ok guma.
Za naprijed cu uzeti nesto ozbiljnije



Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

mali.alen

Sandero dobio dvije nove ljetne gume. Kumho ecowing. Njih dvije ravno  100 eura. Zadnje ostale sava perfecta

Keka

#1139
Gde nadje onaj Zeetex, ubedljivo poslednje mesto na testu, cak je i Tigar mnogo bolji  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!