Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Citat: Aleks poslato 03.07.2019. - 21:55
Ako ti je stil vožnje takav da ti je Tigar završavao poso ne vidim razlog zašto ne bi i Sava.  :ne:
Ja sam se vrlo cudio kako je Tigar sve izdrzao, a vozim bas suprotno od penionerskog stila  :D
I ja kapiram tako neka srednja klasa da radi posao, zato sam i uzeo Barum 3 pre 2 godine. ~7000 din, sasvim pristojno.


Citat: kiconix poslato 03.07.2019. - 22:05
Da budem i ja malo pametan, koja je km godisnje.
Sto ne razmislis o gumi za sva godisnja doba umesto da kupujes felne i zimske gume + letnje sada.
Godisnje oko 12 hiljada.
Da dam malo duzi odgovor, mozda jos nekom pomogne u odluci.
Razmisljao sam dosta dugo sta da radim, bas sam bio u dilemi. Ali na kraju sam prelomio za zimsko-letnju varijantu.
Da odmah kazem, sa ekonomske strane all season je vrlo isplatljiva, tu nema sumnje. Ali...
U principu, all season guma predstavlja kompromis izmedju letnje-zimske. Sto ne mora nuzno da bude losa stvar, verujem su uglavnom ok gume i da ne bih osetio razliku kod vecine. Pa verovatno mogu i da nadmase neke letnje i zimske. Ali, iako ima dobrih iskustava i ovde na forumu, stekao sam utisak da i tu moze da se pazari corak, i da zavisi od modela do modela (pa cak i kod premijum brendova). Za kompletniju sliku morao bih da prikupim jos dosta informacija, a nemam ni volje ni vremena da previse istrazujem.

Letnja-zimska varijanta mi je nekako sigurica, i mislim da sa letnjom gumom iz srednjeg segmenta (barem u grupi proverenih marki) ne moze puno da se omasi.
A zimska guma je malo uza, ima bolji pritisak na sneg. Cak je i profil veci, pa malo bolje upija rupe. Jes da nemamo snega nesto previse, ali sa winterama za 7 godina ni jednom nisam imao problema   :hall:

Tako da, sa informacijama koje imam, bolji osecaj sigurnosti imam uz letnju gumu. I to je nekako ispao glavni razlog  :wave:



Lazar@

Citat: Lazar@ poslato 22.06.2019. - 23:04
toliko o tome  :ne:





Kupio sam danas dvije nove ljetnje gume.
Starfire RSC 2.0 (Cooper Tires) Made In Serbia
44eura komad R16

Vozio sam ih svega 2 kilometra, tako da ne mogu pisati nista o njima.
Vidim prodaju se svuda, cak i na Amazanu u Americi, i imaju solidne ocjene.





Sent from my NX591J using Tapatalk


Zoran

Baš lijepo izgledaju
Sam svoj gazda - vazda.

miki-bgd

Ja na kraju uzeo 2 Hankook Kinergy eco, 8700 din komad, i stavio napred; stare Barum otisle pozadi.

Na suvom sve ide dobro, presao juce oko 250 km po magistralnim i lokalnim putevima. Na kisi ostaje da vidimo.

* 2 stare Continental iz 2012 presle oko 40 kkm, ostalo je dosta sare i idu na oglase narednih dana.

Keka

Starfire-kataklizma na mokrom i malo malo pa deformisana guma. Bivsi Trayal.

Ala si ga izabrao, svak cast.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Lazar@

#1085
Ne mogu da komentarisem jos...jbg, na drugo auto crkao plivajuci zamajac, tako da se nema za nesto bolje

Imao sam starfire w200 zimske i vozio ih 3 sezone ljeto-zima...osim sto su bile lose po mokrom(kao i sve jeftine zimske), nisam imao problema sa deformacijama



Nadam se da ove nece biti apsolutno uzasne po kisi, jer eto vozim zeetex iz istog ranga evo dvije sezone i bas mi se super pokazao.
bez neprijatnih iznenadjenja



Sent from my ZTE Nubia Z17


Dragan.vi

Prosle nedelje kupljene 4 kom. Lassa Greenways poceni od 4.900 din po komadu, a stare Michelinke otisle na reciklazu. Cena sa montiranjem i balansiranjem. Auto servis Djole u Mirijevskom bulevaru. Za sada sam zadovoljan, tihe i mekane, voznja udobnija. Videcu kako ce se ponasati na mokroj podlozi.

darconny

Kupio pre mesec dana 4 nove letnje Hankook 185/65 R15 KINERGY ECO 2 K435 88T, cena u BG po komadu 5740,00din. Odlicno su se pokazale, nekoliko puta vozio po jakom  pljusku, takodje juce dosli sa letovanja, udobne su i auto odlicno lezi. Ako nekome znaci info, mislim da za te novce nema bolje gume :)

Loganovac

U čemu je fora, miki-bgd gore napisa da je plaćao 8.700 dinara komad? U stvari pitanje je za Mikija?  :ces:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

miki-bgd

To je do budjave dimenzije 195/55/16.
Jos od ranije znam da je ta dimenzija skuplja, al nisam znao da je bas tolika razlika  :huh:

Ps. Mada je bilo price i za Continental. Neko je placao gumu 6-7 hiljada, a u mojoj dimenziji ide preko 10 hiljada.

Vladan P

Jbg Miki.
Kad hoćeš da voziš elitni model Dačije ...  :)
Zajedno smo skupa !

astmario

Citat: darconny poslato 18.07.2019. - 11:38
Kupio pre mesec dana 4 nove letnje Hankook 185/65 R15 KINERGY ECO 2 K435 88T, cena u BG po komadu 5740,00din. Odlicno su se pokazale, nekoliko puta vozio po jakom  pljusku, takodje juce dosli sa letovanja, udobne su i auto odlicno lezi. Ako nekome znaci info, mislim da za te novce nema bolje gume :)
Ja ih vozim godinu dana, generalno nemam zamerki ali kao sto napisah cini mi se da su bocni zidovi meksi od fabrickih Michelin Energy Saver.

miki-bgd

Citat: Vladan P poslato 18.07.2019. - 13:10
Jbg Miki.
Kad hoćeš da voziš elitni model Dačije ...  :)
:laugh1:

Andrix

#1093
Evo i mojih letnjih Conti, sto su dosle sa kolima. Stare 6 leta a vec ispucale. Vozene samo leti i to oko 22.000 km. Ni one nisu kao sto su bile gume, secam se pre 30 god tigrusa TG 620 koje su se vozile i leti i zimi i to 10 god pa nisu ovako ispucale...

Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Slobodan čovek

Continental Eco Contact су познате по томе да кратко трају, односно да брзо испуцају.